İçeriğe Yönlendir

Karavan Bilgi Paylaşımı

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel

İnşaat sektörü bitti, iki senede açılmayacak gibi eğer biraz durumumu düzeltirsem yaza doğru araç alıp bunu karavana geçirmeyi ve tüm Türkiye’yi gezmeyi düşünüyorum inşaat sektörü açılana kadar. Bu şimdilik düşüncem.

Şimdi. Bu plan için hangi araçları önerirsiniz. Benim aklımda

1. Vw crafter

2. Merco

3. Fiat ducato

4. Öneriler.

Düşüncem uzun şase bir şey almak ve bunu iyi bir firmada karavana çevirmek. Alacağım araç sıfır olmayacak. Temiz ve yük görmemiş olacak. Bu araçlarda otomatik YÖK gibi.

Şimdiden fikir verecek arkadaşlara teşekkürler. Aracı aldıktan sonra karavana çevirirken iyi ve büyük firma tanıdığı ve yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Fort transit 4x4 al. Köşeli kasa nedeniyle içi çok geniş ve 4x4 sayesinde istediğin yere gidersin 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Traktör sesini çekemem. 2015 filan düşünüyorum. Uzun şase olacak.

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Gezenbilir sitesi bu konuda epey dolu hayalimdeki bir proje ileride bir gun nasip olur insallah nacizane bilgim
araclar 5 yasinda olmali
ozellikle telekomdan cikma 4 ceker mersedesler altin degerinde
geneli donusumu kendileri ustalara yaptiriyor ,
son asamada makine muhendisi proje ruhsat icin firmalardan destek aliyorlar
Koltuk sayisi onemli ayrinti
Hersey bittikten sonra trafik sigortasi coookk yuksek cikiyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ducatoların kamyon olanları var.
Kamyon ruhsatlı alma.
Hususi kayıt yaptırmakta zorlanırsın.

Yap ve gez.
Sonra sıkılırsın.
Bana kiraya ver.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

o zaman yeni transitlerden al jumbo olanlardan ses falan yok 

Aldıgınız araç alçak taban olsun 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Gezenbilirde uzun mesai seni bekler abi. Ben arada bakıyorum en ideali PSA grubu. Vw merso eni yatağı boyuna koymak için yetmiyor dikine koysan yer daralıyor ama illa kaliteli arabam olsun derken vw merso alacan mecbur.

Bir araç ne ise o olmalı 4x4 karavan dan hayır gelmesi için gereksiz fazla bütçe lazım. Karavanı satınca 4 çeker alırsın kurdun ayının bağırdığı yerde gece bi başına ne yapacan?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)

Bir 4çeker arkasına remork karavan 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

2015 model ducato lar var. En uygun fiyatlı ve yüksek tavanlı. 60.000 tl civarı biter gibi. 70.000 civarı içi yapılır gibi.

Ducatoların kamyon olanları var.
Kamyon ruhsatlı alma.
Hususi kayıt yaptırmakta zorlanırsın.

Yap ve gez.
Sonra sıkılırsın.
Bana kiraya ver.

Abi sıkılınca senin.
Gezenbilirde uzun mesai seni bekler abi. Ben arada bakıyorum en ideali PSA grubu. Vw merso eni yatağı boyuna koymak için yetmiyor dikine koysan yer daralıyor ama illa kaliteli arabam olsun derken vw merso alacan mecbur.

Bir araç ne ise o olmalı 4x4 karavan dan hayır gelmesi için gereksiz fazla bütçe lazım. Karavanı satınca 4 çeker alırsın kurdun ayının bağırdığı yerde gece bi başına ne yapacan?

İyice araştıracam nasıl olsa 3-4 ayım var. Birde tabi durumu biraz düzeltmek gerekli.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Güvenlik sorun. Burda gidin fuhuş yapmayın diyen köylüler sorun. Sizi koruyamayız gidin diyen jandarma sorun. Avrupaya gideceksen yap

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Sürekli karavan bakarım . Karavan için en çok tercih edilen seçenek  17 M3 lük psa grubu araçlarıdır. Gezenbilir sitesi ansiklopedi değerinde bilgiler içerir. Çok geniş bir konu. 

Bütçe, karavan türü, kullanacak birey sayısı v.s konularında yazarsanız . Uygulamaya koyamadığım şeyleri paylaşmaktan keyif alırım. 4x4 karavan her genç kızın gelinlik hayali gibidir benim için . Bu ara 70- 80 civarına transit 11m3 lük  4x4 ler var. Malum sitede bol miktarda var. Bir önceki transit 4x4 lerden iyi olduğu söyleniyor. Ducato 4x4 de var fakat çok sağlıklı değil. Eski kasa sprinter 4x4 Telekom çıkmaları çok güzel. Arka kilitleri de var. Karavan imalatı yapan bayağı bir yer var. Butik imalat yapanlarda var. Kısaca bir sürü değişken var karavan hususunda siz yazdikça bizde yazalım.

Gazaniz mübarek olsun. 

10 dakika önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

İyice araştıracam nasıl olsa 3-4 ayım var. Birde tabi durumu biraz düzeltmek gerekli.

3 -4 ay kısa bir zaman yaptırmak için. Yaza doğru karavan imalatçıları dolu olur genelde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

4 kişibunla nasıl olacak. Dünya ya bir kere geliyorum içimde kalana kadar sıkılınca satarım. Sıkıntı YÖK
Güvenlik sorun. Burda gidin fuhuş yapmayın diyen köylüler sorun. Sizi koruyamayız gidin diyen jandarma sorun. Avrupaya gideceksen yap

Hocam güvenlik sıkıntı değil. Taşıma ruhsatlı silah var sıkıntı yok.
Sürekli karavan bakarım . Karavan için en çok tercih edilen seçenek  17 M3 lük psa grubu araçlarıdır. Gezenbilir sitesi ansiklopedi değerinde bilgiler içerir. Çok geniş bir konu. 
 Bütçe, karavan türü, kullanacak birey sayısı v.s konularında yazarsanız . Uygulamaya koyamadığım şeyleri paylaşmaktan keyif alırım. 4x4 karavan her genç kızın gelinlik hayali gibidir benim için . Bu ara 70- 80 civarına transit 11m3 lük  4x4 ler var. Malum sitede bol miktarda var. Bir önceki transit 4x4 lerden iyi olduğu söyleniyor. Ducato 4x4 de var fakat çok sağlıklı değil. Eski kasa sprinter 4x4 Telekom çıkmaları çok güzel. Arka kilitleri de var. Karavan imalatı yapan bayağı bir yer var. Butik imalat yapanlarda var. Kısaca bir sürü değişken var karavan hususunda siz yazdikça bizde yazalım.
Gazaniz mübarek olsun. 

3 -4 ay kısa bir zaman yaptırmak için. Yaza doğru karavan imalatçıları dolu olur genelde.

Hocam yaza doğru doluluk olur doğru ancak 4 aya doğru gelecek bütçem var. Onun durumuna göre fikir oluşacak. Burda paylaşırım ve fikirlerini rica ederim sizden.
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
(düzenlendi)

ozaman yeni transitlerdenalın  üstadım 2015 crafter mercedes aynı araclar zaten  dpf enjektör sıkıntısı onlardada var  ıyıce bakın alın 

tarihinde Erkan Işık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Facebookdakine üye oldunuz mu gezenbilir karavan

Bilmiyordum bu siteyi hemen üye oluyorum şimdi.
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Yeni yapılacaksa araç 5 yaşından büyük olmalı. Alkovenli olacaksa her aracin onay belgesi her firmada yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
15 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Biz yaşlılar karavan fikrininden uzak duralım. Arda bey 40 yaşında güvenlik pek sorun olmaz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Şimdi, Arda Bülent Güzel yazdı:

Bilmiyordum bu siteyi hemen üye oluyorum şimdi.

Gezenbilir deki karavan gurubu da çok iyidir. Şimdi girip okumaya başlarsanız sabaha kadar mutlaka okursunuz..:))

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba 

Siz bence bir Vanlife araştırın. Bir sürü seçenek göreceksiniz. Karavana göre daha ucuz ve daha gizli saklı. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
53 dakika önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Traktör sesini çekemem. 2015 filan düşünüyorum. Uzun şase olacak.

5 silindir 200hp 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Türkiye için yatısız döşeli transporter ve pansiyon un uygun olduğuna karar verdim. Karavan ülke kültürüne uymuyor.

Hız mız vb sınırı olmasa şeytan diyor tiguanı sat al bi tane caravella içini mobil ofis ev yap.

Sıfır alınabilir tam dönüşüme kadar 5 yıl zırt diye geçer. Zaten yatak olmayınca dönüşüm basit. Ruhsat gerekmeyebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Türkiye için yatısız döşeli transporter ve pansiyon un uygun olduğuna karar verdim. Karavan ülke kültürüne uymuyor.

Hocam Bozcaada gittiğimde karar verdim. Güzelim koylar var. Tesis yok o güzelim koylarda. Ve oradaki karavanları görünce işte bu dedim. Benim tüm Ege’yi ve karadenizi gezme planım var. Bu yatılı bir araçla ancak olur.
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
3 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Hız mız vb sınırı olmasa şeytan diyor tiguanı sat al bi tane caravella içini mobil ofis ev yap.

Sıfır alınabilir tam dönüşüme kadar 5 yıl zırt diye geçer. Zaten yatak olmayınca dönüşüm basit. Ruhsat gerekmeyebilir.

Mobil ofis yapanlar var  diye hatırlıyorum. Vergisi falan ucuz diye aklımda. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...