İçeriğe Yönlendir

Karavan Bilgi Paylaşımı

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Arda Bülent Güzel
Kiralama yapsan 

Aslında bu da fikir ancak bilmediğim bir araçla ailemi riske atamam ağam.
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Tatil bol olunca benim de bir zamanlar ilgi alanıma giren bir konuydu karavan işi. Uzun süreli kullanılacaksa çekme karavan tavsiye etmem. Sally karavan bu işin miri. En güzeli 5 yaşında bir Ducato, Transit ya da Mercedes uzun kasa alıp Sally karavana sipariş vermek. Plan proje her şeyiyle ilgileniyorlar. İkinci eli ölü fiyatına gidiyor. 150 bin verip yaptıracağınıza iyi bir pazarlıkla ikinci el almak da mantıklı. Minibüs olup da dönüştürülenler günü kurtarır. Pek kullanışlı değil. Uzun şase bir kamyonete yaptırıp üst katı da teras yapmak hayalimdi. Ancak muayene, kasko, sigorta, bakım masrafı yıllık 10 bini geçiyordu, şimdi durum nedir bilmiyorum. Kiralasam günlüğü 500 liradan 20 gün başımı deler gözümü çıkartır diye düşünerek vaz geçmiştim. Hala içimde bir uhde. Emeklilik projesi olur bizim için ancak. İki yıl ciddi bir süre. Avrupa seyahati bile yapılabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
9 saat önce, Saygın Can Oğuz yazdı:

Güzel fikir, ben de bu aralar ilanlara bakıyorum biraz. Mesela bu Ducato'yu çok güzel yapmışlar:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-prestij-karavan-camper-629028018/detay

Yatakların üst üste olup da tavanlarının çok yakında olması hariç çok çok beğendim. Acaba bunun tavanı az daha yüksek olamıyor muydu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bu ilanda birden fazla karavan var, reklam ilanı galiba.

Kolaylıklar dilerim Abicim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
12 saat önce, Emre Şimşek yazdı:

Yatakların üst üste olup da tavanlarının çok yakında olması hariç çok çok beğendim. Acaba bunun tavanı az daha yüksek olamıyor muydu.

Evet yakın, belki başka tasarım ile çözülebilir. Aile kişi sayısı önemli.

Araç anladığım kadarıyla (hatlara bakınca) 17 m3, şunlardan https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-panelvan-fiat-2017-model-17metrekup-klimali-panelvan-ducato.kusursuz-650168512/detay

Daha büyüğü listede görünmüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ne alınırsa alınsın, karavan ile ücra yerlere gidileceği için, en yaygın servis ve parça ağı şart. yani ford veya röno olsun. çekicili karavan uzun yolda rüzgarda bozuk yolda dert. yolculuk ederken de dar araba gövdesine muhtaç kalınıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çekicili işi sakat.
Alalım bi uzun şasi transit.
Ses izolasyonu yaptırrız :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
On 25.01.2019 at 21:50, Mehmet Göktürk yazdı:

Güvenlik sorun. Burda gidin fuhuş yapmayın diyen köylüler sorun. Sizi koruyamayız gidin diyen jandarma sorun. Avrupaya gideceksen 

Jandarmamizin oyle birşey soylecegini zannetmiyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
1 dakika önce, Buhari Aygün yazdı:

Facebook gezenbilir karavan'a üye olun. Bunlar yaşanmış hikayeler ve sürekli. Ben özet yazdım. 

Yorum bağlantısı
Misafir
On 25.01.2019 at 21:50, Mehmet Göktürk yazdı:

Güvenlik sorun. Burda gidin fuhuş yapmayın diyen köylüler sorun. Sizi koruyamayız gidin diyen jandarma sorun. Avrupaya gideceksen 

1 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Facebook gezenbilir karavan'a üye olun. Bunlar yaşanmış hikayeler ve sürekli. Ben özet yazdım. 

Gezenbilire uzun bir süredir uyeyim ama hiçbir kolluk kuvvetinin öyle bir söylemi olabileceğine bir kolluk personeli olarak ihtimal vermiyorum .

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
13 dakika önce, Buhari Aygün yazdı:

Gezenbilire uzun bir süredir uyeyim ama hiçbir kolluk kuvvetinin öyle bir söylemi olabileceğine bir kolluk personeli olarak ihtimal vermiyorum .

peki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
Bir saat önce, Evren Erakçora yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-prestij-karavan-camper-629028018/detay
Ben de merak ettim şimdi, bunun yıllık masrafı ne kadar olur. Fiyat makul geldi ama masrafı çok mu acaba.

Tabi bu fiyata araç bedeli dahil değil, onunla birlikte 2 katına çıkar.

MTV açısından panelvan statüsünde. 1-6 yaş 1900cc'ye kadar yıllık 1372TL.

1900 üstü olursa, ki seçeneklerin çoğu 2000-2500 gördüğüm kadarıyla, yıllık 2064 TL.

Zorunlu sigorta ve kasko konusunu ise Emmi'ye sormak lazım. :)

Aslına bakarsak çekme karavan buna göre oldukça hesaplı. Hem sahip olma hem yürütme maliyeti açısından. Ama gerçek karavan hissi ve de güvenlik için motokaravan tavsiye ediliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Tabiki herkesin bir fikri düşüncesi var. Bizim düşüncemiz ise bir yere aracı çekmek ve 3-5 gün orda kalmak. Bu ıssız bir yerde olacak. Şehir merkezide olacak. Biz dört kişilik aile olduğumuz için bize motorkaravan daha uygun gibime geliyor. Bakalım belki paramız gelmeyecek bu projeyi hayata geçiremeyeceğim. Ama görüyorum ki herkesin karavan düşüncesi var. Ve bu konuyu iyiki açmışım.
Konunun başlığı değiştirip karavan başlığı olarak değiştirelim. Herkes fikrini ve ne yapmamız gerekli olan düşüncelerini Burda paylaşmayı öneriyorum.

Ne dersiniz...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
5 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

Ben de merak ettim şimdi, bunun yıllık masrafı ne kadar olur. Fiyat makul geldi ama masrafı çok mu acaba.

Görüntü güzel fakat bu fiyatlar baz versiyon için diye düşünüyorum. Yaptırmaya başladığınız zaman ısıtıcı , klima , panel , akü  ,tente v.s çok geniş bir liste insanın önüne geliyor. O 65 görünen birden oluyor 165. Karavan malzemeleri genellikle avro cinsi fiyat ile karşımıza çıkıyor. En güzeli yapılmış bir tane bulup almak . Para ve zaman bol ise yaptırmak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 saat önce, Arda Bülent Güzel yazdı:

Tabiki herkesin bir fikri düşüncesi var. Bizim düşüncemiz ise bir yere aracı çekmek ve 3-5 gün orda kalmak. Bu ıssız bir yerde olacak. Şehir merkezide olacak. Biz dört kişilik aile olduğumuz için bize motorkaravan daha uygun gibime geliyor. Bakalım belki paramız gelmeyecek bu projeyi hayata geçiremeyeceğim. Ama görüyorum ki herkesin karavan düşüncesi var. Ve bu konuyu iyiki açmışım.
Konunun başlığı değiştirip karavan başlığı olarak değiştirelim. Herkes fikrini ve ne yapmamız gerekli olan düşüncelerini Burda paylaşmayı öneriyorum.

Ne dersiniz...

O zaman 23 şubatta ki fuar kaçmaz İstanbul da

9 saat önce, Evren Erakçora yazdı:

O rakam mnibüsü verip içini yaptırma rakamı. minibüs ve bazı konfor  ilaveleri dahil değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
4 saat önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Görüntü güzel fakat bu fiyatlar baz versiyon için diye düşünüyorum. Yaptırmaya başladığınız zaman ısıtıcı , klima , panel , akü  ,tente v.s çok geniş bir liste insanın önüne geliyor. O 65 görünen birden oluyor 165. Karavan malzemeleri genellikle avro cinsi fiyat ile karşımıza çıkıyor. En güzeli yapılmış bir tane bulup almak . Para ve zaman bol ise yaptırmak.

Doğru muhtemelen pek çok ekstra olacaktır.

Hazır alırken nelere özellikle dikkat etmek icap olur?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Marmaris koylarına çekmek isterdim, çok sevdim. Veya Kazdagları'na çekip manzara izlemek.

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Bozcaada tesislerin olmadığı koylara çekip güneşin batışını izlemek isterdim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ülkede karavan çekip kafa dinlicek yer var mı öyle?

Var var. Çok var.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Çağlar Bayur

fuarda dikkat çeken firmalar ve diazynları:

ortiz karavan

v6V8Br.jpg

malzeme ve iç dizaynı ile farkı hissediliyor.

panomarin

http://panomarin.com/ana-sayfa/kamp-romorku/

285 kg ağırlığında çok pratik bir çözüm. dizayn eden bayan ile tanıştım, kamp yaparken doğan ihtiyaçları imalata yansıtmışlar. pratik hafta sonu gezileri için ideal.

geocamper

şase ve kasa diazynında kullanılan luminyum malzemeler, frenlerin sağlamlığı ve yerden yükseklik ile ön plana çıkıyor.  O1 sınıfında da teslimat yapabiliyorlar. evladiyelik bir karavan yapmışlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...