İçeriğe Yönlendir

Kayseri Servis Tavsiyesi

Çağatay Kılınç

Recommended Posts

Çağatay Kılınç

Hayırlı günler arkadaşlar...birkaç günlüğüne kayseriye geldim yaşar demirci usta nin yeri nerededir ya da burada focus1 için bir usta var mı elektrik işi için.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göler

Yaşar usta yanlış değilsem Hasçetin otomotiv ford özel servisinde çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Elektrik işi için Oto Devaya gidin.
Erdal Ustanın ortağı Sinan oto Elektrik ustasıdır.
Şimşeklerin, Uslular oto camın karşısı.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
3 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Teşekkür ederim...akü ve şarj dinamosu değişimi sonrası gauge menüde dtc262 ve 9359 hata kodlarını aldım. Arıza ışığı yok motor iyi çalışıyor yakıt iyi. Elektrikçinin çırağı ters kutup temas ettirdi akü takarken ondan anlık mi oldu acaba dedim çünkü teyp sigortası da atmıştı çalışmıyordu. Direksiyon altındaki sigortalarda kontrol etmem gereken biyer var mıdır ? 

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Kesinlikle oto deva .ben oraya giderim.gercekten işlerinde çok iyidirler.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
On 26.01.2019 at 21:37, Mehmet Ozyurek yazdı:

Mehmet bey isminizle gittim sinan usta nin yanına. Sağolsun ilgilendi. Arka cam rezistansı için gitmiştim forumda da konusunu açmıştım sigorta yakıyor diye. Orijinal cam direnci ölçülüp karşılaştırılmalı dedi. Benim araçta piklinkton cam var ford yazıyor üzerinde bu cam da orijinaldir çakma değilse eğer diye. Sanayide focus yoktu karşılaştırmak için. Rezistansların birkaç tanesinine çizik atıp akımı kesmek mantıklı olabilir dedi eğer fazla akım çekip sigortayı yakıyorsa diye başka bir elektrikçi böyle bir fikir verdiğini anlattım. Forumda hb focus 1 için orijinal cam rezistans direncini ölçüp burada paylaşabilecek birisi olur mu acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hat kesmeyi kim önerdi anlayamadım ama bana mantıklı gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
(düzenlendi)
13 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hat kesmeyi kim önerdi anlayamadım ama bana mantıklı gelmiyor.

Başka bir elektrikçi bir iki tane rezistans hattını kes dedi. Sinanusta da mantıklı olabilir dedi ama temkinli yaklaştı. Paralel bağlı rezistanslar aslında gelen voltaj sabit iken paralel dirençlerin sayısı azalınca toplam direnç artıyor bu çekilen toplam akımı azaltmaz mı?

tarihinde Çağatay Kılınç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hat kesersen sonuçta çekilen akım azalmış olacak.
Ölçtünüz mü. Çok mu fazla çekiyor ?

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
12 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hat kesersen sonuçta çekilen akım azalmış olacak.
Ölçtünüz mü. Çok mu fazla çekiyor ?

Ölçü aletim var (multimetre). Ancak nasıl yapacağım çok bilgim yok. Kontrol ettim cam rezistansının cam kenarında olan ana hat kısmı (dikey kalın kısım sağ ve sol taraf)hafif ısınırken ara paralel kısımlar çok çok az ısınıyor birkaç telin bağlantısını çizdiğim için sanırım. Ama 2 gün önce ara kısımlar az da olsa ısınıyordu.  Şöyle düşünüyorum normalde 12v olması gereken gerilim maksimum 25a lik sigortaya bağlı ise v=i.r denklemine göre direnç 0.48 olmalı bunu baz alarak yapsam hesaplasam mi diye düşündüm. Hiç bir elektrikçi de gel akım ne geliyor diye ölçmedi açıkçası uğraşmak mi istemiyorlar anlamıyorum.  Rezistans tamir boyası sipariş ettim kestiğim bir iki rezistansı tekrar birleştirip ısınmayı kontrol edeceğim. Zaten milimetrik kestim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sizdeki ölçü aleti muhtemelen en fazla 10 amper ölçer. O olmaz bu durumda. Bir oto elektrikçi ölçmeki.
Cama takılan soket arasına ölçü aletini bağlayacak.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Camdaki soketleri kontrol edin. Araları çok yakın oluyor ve zamanla kirler birikip kısa devre oluşturabiliyor. Dikkatlice söküp temizleyip takmak işe yarayabilir. 

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Soketler temiz gibiydi daha önce kontrol ettiğimde ama yine bakacağım. Hiç olmadı zorunlu olmadıkça kullanmayacağım artık ne yapayım.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mehmet Ozyurek
Ersin Özkaya yazdı:

Kayseri'de tavsiye edeceğiniz şanzıman ustası var mı? Manuel şanzıman.

Tamircilerin hepsi bakar manuele.. 

Oto Deva'ya gidebilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...