İçeriğe Yönlendir

Yeni Polo / Golf 7 / Leon , Sizce Hangisi?

Erhan Güler

Recommended Posts

Erhan Güler

Eşim için şu 3 araçtan bir tanesini almayı düşünüyorum, çok kararsız kaldım, hiç birini test etmedim sadece eski leon 1.2 tsi dsg kullanıcısıyım. Aracı eşim için alacağım ama arada bende kullanacağım çok kararsız kaldım. Siz olsaydınız hangisini tercih ederdiniz neden? Polo ve Leon 2017 , golf ise 2013 model. hepsinin km'si 35 bin altı... Hepsi DSG şanzıman ama Golf'un garantisi devam etmiyor , iyi niyet devam eder mi bilmiyorum.

1) Polo   https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2017-polo-1.0tsi-highline-dsg-otomatik-17.350km-kazasiz-boyasiz-616639374/detay/

2) Leon  https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-acil-son-fiyat-daha-iyisi-yok-644292379/detay/

3) Golf   https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2013-golf-highline-bluemotion-35000-km-termemiz-647492863/detay/

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1.0 eco Leon çok başarılı bir araba, sıfırını da sorun ama bir bayiye giderek, internet fiyatlarına bakmayın %30 a kadar inebiliyor

vesile ile filo arabalrında tramer kaydı olmayabilir bu da aklınızda olsun

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Poloyu eleyin bence sonuçta B segmenti. Ben olsam Leon bakarım. Daha dolu oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Güler
2 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

1.0 eco Leon çok başarılı bir araba, sıfırını da sorun ama bir bayiye giderek, internet fiyatlarına bakmayın %30 a kadar inebiliyor

vesile ile filo arabalrında tramer kaydı olmayabilir bu da aklınızda olsun

Leon filo değil ama Polo'ların çoğu ihale ile alınmış araçlar.. Golf biraz yaşlı ama yarın görmeye gideceğim sonuçta highline paket.. Leon da güzel ama 1 litre 3 silindirli motor şüphelerim var polo da olduğu gibi.O yüzden bilenlere danışmak lazım diye başlık açtım :) Sıfır araca bütçem yeteceğini sanmıyorum maksimum 90 bin tl ye çıkabileceğim,zaten bir aracım var bu evin 2. aracı olacak eşim kullanacak.

57 dakika önce, Hakan Gürsu yazdı:

Poloyu eleyin bence sonuçta B segmenti. Ben olsam Leon bakarım. Daha dolu oluyor. 

B segmenti ama güzel araç. İçi ve bagajı çok iyi bizzat gördüm. 3 silindir olmasına rağmen çok sessiz geldi bana. Ama dediğiniz gibi Psikolojik olarak B segmenti olması biraz Leon ve golf'e yönlendiriyor insanı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Yeni nesil motorları eski küçük hacimliler gibi bakmayın. tsi motorlar 1.0  ve 1.2  Gidişiyle şaşırtır sakın kullanımdada yakıt tüketimiyle hayran bıraktırır ;) 2. araç olacağı içinde mtv'si düşük olacağı için bütçeyede katkısı olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Çok tehlikeli sulardasınız bence bize sorana kadar eşinize sorun. [emoji85]
Şaka bir yana ben olsam leon alırdım. Golf güzel ancak 5 yaşında araç.

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım

İkinci araç olarak alınacaksa, her türlü vergi vs. külfiyetlerinden dolayı 1.0 motoru tercih ederdim. 1.0 TSI'lar şaka makinesidir. 

Polo Leon arasında da Leon derim.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Mart ayı sonuna kadar bayilerde inanılmaz indirimler oluyor bence de bayileri dolaşın.

Bursa'da bir bayide 99.000 olan 2018 fiesta trend başka bir bayide 78.000 tl alındı.

ama bu üçü arasından biri olacaksa illa bende Leon derim.

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Golf’ü gördüm vazgeçtim. Polo ya da Leon’dan birini bu hafta içi alacağım

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

Golf'ü yaştan elemiştim.. Polo ve Leon arasında kaldığım için 2 aracı da salı günü görmeye gidecektim.. Leon'un sahibiyle görüştüm. Aracın boya mikron değerlerini sordum ve kaput 140-180 arası diğer yerler ise 200-240 arasıymış. Aracı sıfır alırken bu değerleri bilerek almış ve bayiden kağıt vermişler. Daha önce de başıma geldiği için maalesef bizim ülkemizde bunlar olumsuz karşılanan şeyler. Satarken çok baş ağrıtıyor. O yüzden Polo'yu almaya karar verdim.. Onun da sahibi 5. kattan anahtarı düşürmüş anahtar pert olmuş o yüzden de 500 ₺ daha fiyatı kırdı. Yedek anahtar yaptırma olayı nasıl oluyor ? Serviste mi dışarda mı yaptırmak mantıklı sizce? Bu arada almayı düşündüğüm Polo değişti :)
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-bixenon-led-far-kat-ayna-karatilmis-camlar-mtv-odendi-641551590/detay/

bunda karar kıldım mercekli far ve karartılmış camlar var opsiyon olarak. Siz ne düşünüyorsunuz hata mı yapıyorum sizce?

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Kırılan anahtarın hiçbir parçaşımı yok? Belki çalışan iş görecek parçası vardır. Özellikle sadece immobilizer chip çalışsa yeter.

Anahtarı dışarda yaptırmak daha mantıklı serviste çok yüksek rakam çıkartırlar.

Yorum bağlantısı
Erhan Güler

800-900 tl fiyat çıkardı servis. Bugün aracı satın aldım, gayet oturaklı güzel bir araç. Yol tutuş falan güzel.. 1.0 tsi motor basınca gidiyor ama tabi 1.5 tdci den sonra beni tatmin etmedi hiç. Sonuçta eşim kullanacağı için sıkıntı yok :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Evren öz

Hocam bizde de leon var ben olaya tamamen farklı bir açıdan bakacağım aklında ki fikri değiştirmek için değil ancak geyik testlerini izleyecek olursan esp konusunda vw grubunun diğer bütün rakiplerinden çok geride olduğunu göreceksin malesef youtube km77 maniobra kanalında her türlü esp testini izleyebilirsiniz vw grubu çok çok büyük bir hayal kırıklığı yaratıyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...