İçeriğe Yönlendir

Audi A3 - Sportback 2013 Sorularım

Egemen Özbeyli

Recommended Posts

Egemen Özbeyli

Merhaba arkadaşlar,

Ben aranıza yeni katıldım. Geçen hafta 2013 model bir audi a3 satın aldık ve arabada merak ettiğim ve çözüm bulamadığım bazı sorular karşıma çıktı.

Bu soruları yardımlarınızla çözebileceğimi düşünüyorum. Şimdi sorularıma geçiyorum,

1 - Anladığım kadarıyla arabaya yazılım atılmış ve kapalı özellikler açılmış fakat mmi ekranda sadece aracın hızını gösteren bir bölüm gözüküyor. Radyo açıp kanalı ayarlıyorum fakat joystik veya tuşlardan elimi çektikten 10 sn sonra tekrar hızımı gösteren ekran karşıma geliyor. Ben bu özelliği nasıl kapatabilirim.

41694a44-032c-4b9e-83be-18af904e162d.jpg

Bunun dışında kapıların yan aynalara yakın olan kısmında yanıp sönen bölümlerin alarm olduğunu düşünüyorum fakat nasıl aktif hale getireceğimi bilmiyorum.

cac84352-dabb-4815-b665-f6ca31cc660b.jpg

Son olarak aracımın bagajını açtığımda stepne olmadığını farkettim. İnternette araştırma yaptığımda ince stepnelere denk geldim ama sizlerinde bu eksiğim konusunda yorumlarını almak isterim.

Cevaplarınız için çok teşekkürler,

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hız göstergesinin yazılım değil de. Menüden olacağını düşünüyorum.

Stepne yerinde başka bişey mi var.
Araçta tamir kiti var mı ?

Yorum bağlantısı
Egemen Özbeyli

Mehmet bey

Menüyü darma duman ettim ama bir türlü bulamadım.

Stepne yerine tamir kiti olması gerekiyor galiba ama sadece gaz var o cihazıda bulamadım bi türlü. Bana stepne daha garanti geldiği için almayı düşünüyordum

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

stepne 2013 te olması gerek. Belki yoktur bazı serilerde. Yeri var mı? Var gibi mi? Foto?

2 numaralı sorunuz hayır yok. O immobilizer ışığı. alarm var ise sol direğin oralarda bir yerde bir sensör olur yukarda. Yok yani sizde.

ilk sorunuz radio yahut telefon  geçirince 4 lü menüden geri geliyorsa onu yeniden servise götürüp yazılımı güncelletin. Anlamsız bir gösterge.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

ekrani vagcom la duzeltebilirsiniz 

o kapidaki alarm degildir her audide oluyor kapilari kilitleyince kirimizi yanip soner

genelde stepne opsiyon olarak sunuldugundan tamir kiti oluyor benimkide komrasore kadar hepsi mevcut stepne yerinde de aku var

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

teypye ki hızı vagcom aracılığı ile kapatmanız gerekiyor başka yolu yok. alarm zaten aktif durumda.

Yorum bağlantısı
Egemen Özbeyli

Bagajda stepne bölmesi mevcut fakat stepne yok. Bunun yerine gaz ve onu kullanan cihaz olması gerekir ama bende sadece gaz bulunuyor. Ben buna uygun bir stepne bulsam daha doğru olur gibi geliyor.

O kapıdaki alarm değil galiba doğru, kapıları kitleyince yanıyor ve sönüyor. ( bu sorunum çözüldü )

Vagcom kısmına gelelim, bunu kendimiz yapabiliyor muyuz yoksa bunu yapan bir yere mi götürmek gerekir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

arac elektroniginde iyi iseniz ve elinizde vcds var ise youtube tan bir aciklama videosu bulabilirseniz yapabilirsiniz 

hayir ice yazilim yapan bir yerden hallettirebilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Egemen Özbeyli
2 saat önce, Mustafa Cerci yazdı:

arac elektroniginde iyi iseniz ve elinizde vcds var ise youtube tan bir aciklama videosu bulabilirseniz yapabilirsiniz 

hayir ice yazilim yapan bir yerden hallettirebilirsiniz

Hiç iyi değilim dediğiniz gibi yapıp bi yazılımcıya başvurmak en iyisi olacak galiba

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Merhaba arkadaşlar,

Konu A3 bölümüne taşınmış. Bilginiz olsun
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...