İçeriğe Yönlendir

C-Max I - Enjektör Yağ Kaçağı

Hüseyin Bilbey

Recommended Posts

Hüseyin Bilbey
(düzenlendi)

Merhabalar 2005 dizel 200.000 km de c max sahibiyim 1 hafta önce enjektòr diplerinde mazot ve yağ birikimi oluyordu bosch pompacıya götürdüm enjektörler söküldü temizlendi ayarları yapıldı oring pul keçe degişimleri yapıldı 2 gün sonra kontrol ettigimde 2. Enjektör dibinde yine bir birikim oldugunu fark ettim kontrol ettgimde yağ olduğunu fark ettim , tekrar pompacıya gittim ve yapılan kontrolde üst kapak (külbütör )contasından yağ kaçırdığını söyledi . Üst kapak contasi erling marka takıldı, 2 numaralı enjektör saplamalarına teflon sarılıp yerine takıldı, ama kayış tarafından 2 ve 4  numaralı enjektörün oralarda yine kısmi yağ oluşuyor. Sıkıntı sanırım üst kapak contasıda değilmiş.bedava extra 100 lira masraf yapılmış oldu. deneme yanılma yöntemi, problemin ne olacağı konusunda fikri olan varmı arkadaşlar

tarihinde Hüseyin Bilbey tarafından düzenlendi
Edit
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benzinlilerde de var aynı sorun bir yağ tıpası vardı galiba oralarda.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey
8 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Benzinlilerde de var aynı sorun bir yağ tıpası vardı galiba oralarda.

Tıpa,Manifold,tamı enjektör,tarflarındamı 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey

Üst kapakta (külbutor) ne bi ıslaklık nede bi kaçırma işareti var kupkuru

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 28.01.2019 at 10:03, Hüseyin Bilbey yazdı:

Tıpa,Manifold,tamı enjektör,tarflarındamı 

Üst kapakta, buji yuvalarının oralarda bi yerlerde.. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Bilbey

Bugün enjektorlerden 2 ve 4 numaralı olanlar söküldü 2 numaradaki enjektörün keçesi yırtılmış ( yeni degişmişti) o degişti 4 numaralı enjektörün ise saplamalarına teflon sarıldı. Şimdilik sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...