İçeriğe Yönlendir

Dahili HDD'i Harici Olarak Kullanmak (Yazılımsal Yardım Talebi)

Bekir Çelik

Recommended Posts

Bekir Çelik

Hayırlı akşamlar abiler.

Casper Nirvana dizüstü bilgisayarın HDD'inde sıkıntı oldu, uzun uğraş verdim sistem yükleyemedim. Burası uzun hikaye. Harici 2.5' HDD Sony (Samsung) vardı, onunla dizüstünün (Toshia) HDD'i değiştirdim formatladım geçtim. Bilgisayarın üzerindeki Toshiba'yı da harici kutusuna monte ettim. Bilgisayardaki sistem yüklü haliyle kaldı o Toshiba. Harici olarak bilgisayara takıp formatlayıp kullanmak istedim ama Bilgisayarım yolu altında görünmüyor. Aygıt yöneticisine baktım orda görünüyor.

Bu harddiski nasıl bilgisayarda görüp formatlayabilirim acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

bilgisayara sağ tık / yönet / sol taraftan disk yönetimine tıklayıp/gelen disklerin arasından toshibaya sağ tık birimi sil yapacaksınız tüm bölümlerine / daha sonra aynı yerden diski biçimlendir diyerek işlemi tamamlayacaksınız bu kadar

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Disk bozuk olduğu için zaten işletim sistemi yükleyememişsiniz anladığım kadarı ile. Bence harici olarak da kullanmayın.

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Disk bozuk olduğu için zaten işletim sistemi yükleyememişsiniz anladığım kadarı ile. Bence harici olarak da kullanmayın.

Pcye Toshiba takıp sorunu çözmüş. Boşa çıkan hdd kurtarma şimdiki plan 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
5 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Pcye Toshiba takıp sorunu çözmüş. Boşa çıkan hdd kurtarma şimdiki plan 

Bende onu diyorum zaten. Boşa çıkmasının bi sebebi var işte :)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bekir Çelik
On 27.01.2019 at 17:43, Mehmet Cihat yazdı:

bilgisayara sağ tık / yönet / sol taraftan disk yönetimine tıklayıp/gelen disklerin arasından toshibaya sağ tık birimi sil yapacaksınız tüm bölümlerine / daha sonra aynı yerden diski biçimlendir diyerek işlemi tamamlayacaksınız bu kadar

@Mehmet Cihat hocam, birimi sil dedim, HDD listeden silindi ama biçimlendirmek için tekrar girdim listede yok bu sefer. Birkaç kez tak çıkar yaptım ama görmüyor.

On 27.01.2019 at 17:50, Sani Gerşon yazdı:

Sani hocam, HDD tam dama demedi, gittiği yere kadar sadece film arşivimi tutacağım. Riski göze alıyorum. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...