İçeriğe Yönlendir

C-Max I - Turbo Basınç Sensörü

Erdoğan Yıldız

Recommended Posts

Erdoğan Yıldız

Merhabalar. 3 ay önce uzun yolun son km.lerinde motor sistem arızası uyarısı vermiş bilgisayara bağlanınca turbo basınç sensörü arızalanmış olduğu anlaşıldı sıfırı 250 çıkması 100tl deyince  çıkmasıyla değiştirmiştim şimdi yine aynı hatayı veriyor vitesteyken sıkıntı yok ama boştayken 30 devri gećmiyor ve şimdi yine uzun yolda başka bir şehirdeyim asıl sorum bu şekilde gitsem sıkıntı olur mu yoksa hemen değiştirmeli miyim? Bu hatayı sadece uzun yola çıkınca mı veriyor bu meret...teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu yüzden ki bazı parçaların çıkmasına verilen para kısa sürede sokağa atılmış oluyor. yenisini alın takın. bu şekilde gider mi gider, biraz fazla yakar, performans 90 ps gibi olur. Kaç km gidilecek? dağ tırmanışı olacak mı

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Yapdıgında stop et yenıden marsa bas arızayı verene kadar sıfırlar 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 27.01.2019 at 20:20, Erdoğan Yıldız yazdı:

Merhabalar. 

Merhaba.. bu araç nedir.. ? Ona göre uygun bölüme taşımalıyız konuyu. 

Yorum bağlantısı
Erdoğan Yıldız

Servisteki Ustanın telini buldum mesaj attım uzun yol bir şey olmaz getir dedi tam antepe geldim evin önüne park ettim bu sefer araba marş basmıyor gösterge ışıkları farlar yanıyor ama tık bile etmiyor kafayı yiyecem ama arabam vefalı sağolsun araba beni gidecem yere kadar bırakıp ondan sonra arıza çıkarıyor☺ forumda biraz araştırdım

1marş dinamosu 

2Imbolayzr

3Beyin sorunu diyen de var 70 tlye yırtan da var 2500 e çakılan da bana sabah olmaz bu gece 

On 29.01.2019 at 16:09, Mehmet Ozyurek yazdı:

Merhaba.. bu araç nedir.. ? Ona göre uygun bölüme taşımalıyız konuyu. 

2004 C max

Yorum bağlantısı
Erdoğan Yıldız

Arać PC'ye bağlandı ısıtma bujileri ve turbo basınç sensörü arızası gösterdi.

Isıtma bujileri değişti basınç sensörünü de temizledi sıkıntı gitti.

Maliyet: 100 tl bujiler

200 işçilik

Bu arada bu ısıtma bujileri tam bir belaymış değiştirirken 2si kırıldı motorun içine kaçtı forum sitelerinde hep üst kapak açılmadan ćıkmaz diyor ama benim usta mıknatıslı çubukla ćıkardı ikisini de 

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

o basınc sensörü yine hataya düşecek gibi hislerim var.

şimdi içine düşmesi var dibinden kırılma durumu var 2si farklı şeyler.

yinede gecmiş olsun.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...