İçeriğe Yönlendir

Taşımacılık Sektörünün En Köklü Firması Pamukkale İflasını Açıkladı

Mehmet Naki Çatalyürek

Recommended Posts

Mehmet Naki Çatalyürek
(düzenlendi)

Artık  "Hadeng gari Dengizli yolcuları, gaptengiz gakcek, B.ok..  mu va otcek?"

Tercümesi: Otobüs muavini molada yolculara sesleniyor: "Denizli otobüsünün sayın yolcuları; molamız bitmiştir, lütfen otobüsümüzdeki yerlerinizi alınız." çağrısı anılarımızda kaldı..

tarihinde Mehmet Naki Çatalyürek tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Kırmızı

Sektördeki payı büyük bir firma.. İzmir'e neredeyse 15 dk'ya bir otobüs kalkıyor yaz aylarında. Şimdi bile yarım saatte bir. Diğer illere de sık seferleri var ve genelde dolu oluyor otobüsler. Tatil yörelerine giden onlarca seferi var her gün. Anlamıyorum iflasa nasıl gidiyor. Mali tablolarını görmek isterdim. Yakıtı da ucuza alıyor olmalılar aslında. Bilen varsa bu süreci bir bilgilendirebilir mi ? 

Bir de açıklama yapmışlar sosyal medya hesaplarından daha batmadık devam ediyoruz diye.. Ama nereye kadar ?  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Hiç unutmuyorum Yıl 2008 yazı işlerimden dolayı her hafta ortalama 2 kez bodrumdan izmire gittim geldim,abartısız özellikle öğlen saatlerinde 12-15:00 saatleri arası her 15dk'da express otobüs kalkıyordu hepsi dolu,nerden nereye?....

Yorum bağlantısı
Misafir

Otobüsçülük sektörü uçağın yaygınlaşmasıyla biraz daraldı zaten, bu gerçek. Eski karlar yok, ulusoyda hem karlılık hem aile içi meselelerden dolayı bıraktı, başka isimle farklı elde küçülerek devam ediyor. Mola yerleri çok pahalı, muavin davranışları vs vs alternatifi bulan yolcuyu uçağa yönlendi. Birde aile iseniz kendi aracınız daha ekonomik ve keyifli yolculuk var. Eskiden bu kadar aile aracı yoktu mecbur otobüse biniliyordu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Varan uçak olabilirdi ama ordaki sorun piyasa değil babaları öldükten sonra çocuklar adam çıkmadı. Bayramoğlunda bizim sırada evleri var bahçıvanları anlatmıştı.. sonra battı zaten :)

Muhtemelen çocuklar plaza bebesiydi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Pamukkale ye büyük ihtimal Dirikoçlar bu süreçte destek olacaktır.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Ucak bu kadar varken ne zaman binsem dolu oluyor otobusler

Yorum bağlantısı
Hakan Tarım
(düzenlendi)
1 saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

Pamukkalede bir hata yok bence
Büyük otobüs yatırımları yaptılar ama o süreçte dolar ve euro fırlayınca zorlandılar
Ben kayyum gibi otorilerin düzgün karar vermediğini düşünüyorum
Arkadaşlarım rodimood da şube müdürlükleri yaptı
Rodimoodun toplam borcu yıllık cirosunun 3 te 1 kadardı ama kayyum kapatmayı tercih etti

Pamukkale şirketi zaten karara itiraz edeceklerini açıklamışlardı. iflası açıklayan Pamukkale şirketi değil yani. 

Açıklamaları da alta yazıyor.

Alıntı

Konuya ilişkin Pamukkale Turizm Hukuk Koordinatörü adına yapılan açıklamada şöyle denildi: “Mahkemenin atadığı denetleme komiserinin hakkımızdaki raporu olumluydu. Konkordato sürecinin sonunda alacaklı konumunda olan çözüm ortaklarımız olumlu ve uzlaşmacı görüş bildirdiler. Komiser raporlarımız da olumlu yönde çıktı. Ancak mahkeme, bilirkişi incelemesi veya süre uzatması vermeden bir anda iflas kararı verdi. Mahkemenin bu kararı vermesini gerektiren hiçbir durum yokken iflas demesi, bizim için kötü bir sürpriz oldu. İstinaf mahkemesine başvuracağız. Hukuki süreç devam ediyor” denildi.

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz
(düzenlendi)

Babam  eskiden Otobüs şoförü idi İzmir'e gittik mi mutlaka görürdüm Pamukkale otobüslerini hep yeni yeni güzel otobüsleri olurdu.

Bu da babamın ilk kullandığı otobüs...

643ef3c60d4132891012de176fef17ec.jpg

tarihinde Kemal Korkmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 12
Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Mahkeme gününden bir hafta önce, Kamil Koç firması, fiyatlarını dip noktaya düşürüyor ve mahkeme de 1 hafta içindeki durumu da göz önüne alarak Pamukkale hakkında iflas kararı veriyor.

Otobüs yolculuğum pek olmuyor, ama olsaydı, sırf bu sebepten sürekli bu firmayı kullanırdım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

İzmit piyasasına yeni otobüsler ile girdiler batması yazık oldu

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar
1 saat önce, Tuncay Arslan yazdı:

Mahkeme gününden bir hafta önce, Kamil Koç firması, fiyatlarını dip noktaya düşürüyor ve mahkeme de 1 hafta içindeki durumu da göz önüne alarak Pamukkale hakkında iflas kararı veriyor.

Otobüs yolculuğum pek olmuyor, ama olsaydı, sırf bu sebepten sürekli bu firmayı kullanırdım.

Bu kadar basit yani bu işler öyle mi ? 

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan
55 dakika önce, Osman Nuri Köknar yazdı:

Bu kadar basit yani bu işler öyle mi ? 

Acımasızlığa ve günümüzün trendi başarı için her yol mübah mantığına işaret etmek istedim. Yakın zamanda gücünü iyi bir şeyler yaparak gösteren bir hikayeye rastlamadım. İyilikler ve merhamet azaldıkça amerikan toplumu gibi, ufak şeylerden kahraman yaratmaya başlamayız umarım. Kültürümüzden ötürü umudumu kaybetmedim ama korkmuyor da değilim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Evet bazıları için her yol mübah malesef.
Ben de çok üzüldüm karara. İnşallah yeniden başlarlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
(düzenlendi)

yazık yazık oldu, daha ne firmalar iflas etti, bunlardan biride taşımacılık konu olduğundan Tr nin en eski 2 otobüs firmasından biri olan ismail ayazda iflas etti malesef.

Bu ülke toptan batağa gidiyor ne yazık ki gören de yok duyanda konuşanda ( gerçi konuşsan suçlu olursun )

tarihinde Murat Öngür tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Arda Bülent Güzel

Çanakkale seramiğin üretimini durdurduğu da söyleniyor. 2000 tane işçisini ücretsiz izne gönderdiği söyleniyor.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
8 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Ulusoy'un da iflas ettiği söyleniyor.. 

Ulusoy daha önce ikiye bölünmüştü. Ali Osman Ulusoy mu acep iflas eden yoksa diğeri mi?

Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Ali Osman Ulusoy'un olmadığını düşünüyorum.Haluk Ulusoy'a ait olan bölümdür iflas eden.Zaten Ali Osman Ulusoy her zaman uzak durmuştur.Saffet,Cemal,Yılmaz Ulusoy un zamanında ortak olduğu sonra çocuklarına geçen Ulusoy battı kanımca.

Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Bir kaç sene önce de Ulusoy iflas etti haberleri çıkmıştı. Otobüs tarafı (Ulusoy Ulaşım Anonim Şirketi) bizimle alakası yok diye açıklama yapmıştı. Sanki bu sefer otobüs tarafı gitmiş gibi bakalım bu sefer nasıl bir açıklama gelecek.

Çanakkale seramiğin üretimini durdurduğu da söyleniyor. 2000 tane işçisini ücretsiz izne gönderdiği söyleniyor.

Pek sanmıyorum. Çanakkale 5-6 yıldır yeni model çıkarmıyor. İç piyasada düşüşte ama umrunda değil fabrika yıllardır full time ihracat çalışıyordu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...