İçeriğe Yönlendir

Fluence ile Hipermil

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Hasan Karabekiroglu

90 hp arabanın neyini kıskancam de bakim ?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
16 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

90 hp arabanın neyini kıskancam de bakim ?

Sen de haklısın, şehir dışı yol yapmadığın için bilmezsin uzun yolda ekonomi keyfini

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
11 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Sen de haklısın, şehir dışı yol yapmadığın için bilmezsin uzun yolda ekonomi keyfini

Abi ben Eskişehir Odun pazarı gezisi için herşey dahil 300 liralık bütçe hesapladım. Çiğ böreği, kahvaltısı, öğle yemeği , gazı , otoban parası. 

Git gel 300 tl. Altımızda goca jeep olsa, sadece gidiş için 300 geliş için 300 ayrıca yeme içme için 150 tl , oldu sana 750 tl :) 

Arabalarımız 100 hp altı olabilir. Hatta ben sadece 22 beygir ile seyehat ediyorum. Hadi rampa çıkarken 44 beygir olsun. Gezmeye devam :) 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
10 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Köksal tam adamına söyledin uzun yolda ekonomi. adamın mesleğine baksana bizim gibi fakir mi o ekonomi bizim için gerekli onun ihtiyacı yok 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Feribottaki anlik tuketim bilgisini yazmamissiniz 😁

Bende haftasonu hiperseysinden yaptim arac cok garipsedi, Morali bozuldu, Doğama aykiri böyle seylerle bana gelme lutfen dedi😁

Bende kalbini kirmadim, incitmedim..

Oda bana tesekkurlerini herzamanki gibi 7lt  ve uzeri olarak belirtti 😁

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
43 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Posantiyel varsa basacan aga ayrıca uzun yol performansını beğendim ben 5 lt lerde gezindi bizimkisi..

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
37 dakika önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Posantiyel varsa basacan aga ayrıca uzun yol performansını beğendim ben 5 lt lerde gezindi bizimkisi..

O arabada ahlâksız ağırlık/güç oranı var, herşey olabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Eğer Amerikan Hypermil teknikleri kesmedi ise, Alman Spritsparen tekniklerini yapabilirsiniz.  Aslında bende Alman Ecofahrt sürüş stilini kullanıyorum. 

Bir diğer teknikte, arabayı fren yapmadan, performanslı kullandığın halde az yakıt tüketimek. 

Oda Rev matching tekniği oluyor 

https://drivingfast.net/rev-matching/

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Feribottaki anlik tuketim bilgisini yazmamissiniz [emoji16]

Bende haftasonu hiperseysinden yaptim arac cok garipsedi, Morali bozuldu, Doğama aykiri böyle seylerle bana gelme lutfen dedi[emoji16]
Bende kalbini kirmadim, incitmedim..
Oda bana tesekkurlerini herzamanki gibi 7lt  ve uzeri olarak belirtti [emoji16]
Feribotta kitap okurken dış kaynak kullandım tavan lambasını açmadım(göstergeyi unutmuşum) :D
c64743d91fbe7fc1c87d9442e1a5a535.jpg
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
7 saat önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

hadi bakalım ancak 3 -4 lt mazot yakan bir araba satılıp 20 lt lpg yakan araba almak pek mantıklı olmaya bilir. :) 

benim gibi olsan neyse 9 lt benzin yakıyorum 20 lt lpg yaksam aynı parayı öderim :) 

9 mu? Hahahahahha, bi gülme geldi bana.

Hipermaylinkin zıttı nedir, ben ondan yapıyorum işte :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
1 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Hipermaylinkin zıttı nedir, ben ondan yapıyorum işte

marmaraying

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Remzi Karaca

Bir diğer teknikte, arabayı fren yapmadan, performanslı kullandığın halde az yakıt tüketimek. 

Oda Rev matching tekniği oluyor 

https://drivingfast.net/rev-matching/

Galiba adını bilmeden bunu yapıyorum. Bir önceki aracım 1.6 tdci Mondeo, 32 ay kullandım 65.000 km yol yaptım. Fren balatası değiştirmedim. Aldığımda 62.000 km deydi, benden önceki sahibi ne zaman değiştirmiş bilmiyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
5 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

9 mu? Hahahahahha, bi gülme geldi bana.

Hipermaylinkin zıttı nedir, ben ondan yapıyorum işte :biggrin:

sen hiç bir şey yapma abi direk arabayı sat kurtul bende senin yakıt tüketimini duyunca beni bir gülme alıyor

4.7 jeep yakmıyor o kadar, sen fındık kadar motor ile yakıyorsun 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
6 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

sen hiç bir şey yapma abi direk arabayı sat kurtul bende senin yakıt tüketimini duyunca beni bir gülme alıyor

4.7 jeep yakmıyor o kadar, sen fındık kadar motor ile yakıyorsun 

O focusu 7 litrenin altında kullanmanın yöntemleri var. Ama sabır gerekiyor. Birde powershift şanzıman çok sarsıntı yapıyor . Özelikle 1-2 arasında . 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Keske hypermil yarismasi yapsek. Eski yoldan Kirikkaleye gitsek gelsek.. :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık
7 saat önce, Servet Aydın yazdı:

2 saat Gebze angara 

Cessna ile uçanlar değil konumuz yahu,eziklendik iyicene

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
marmaraying
O zıttı olmuyor, 2 level uzeri oluyor. Zıttı hiper tüketimink gibi nisey olsa gerek. :)
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Önder Özcan yazdı:

O zıttı olmuyor, 2 level uzeri oluyor. Zıttı hiper tüketimink gibi nisey olsa gerek. :)

Hah aynısından bana da 1.5 lütfen 😁

Yorum bağlantısı
Serkan Maden
42 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Amerikada 2.0 motor hyundai elantranın deposunu yaklaşık 30 dolara doldurunca ülkece ne kadar fakir olduğumuzu görüyorum ki bu konuda tuzu biberi olmuş :)

Yok biz çevreyi düşünüyoruz ondan. Paralı poşet hipermil derken çevreci olduk iyice.😃

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
3 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Keske hypermil yarismasi yapsek. Eski yoldan Kirikkaleye gitsek gelsek.. :)

Henüz forum olarak o kadar delirmedik şükür  :D  Bu konunun sahibi hariç. O kadarcık kayıp da normaldir ama.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Henüz forum olarak buna hazır değiliz... :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
3 saat önce, Önder Özcan yazdı:

Neredeyse her haftasonu Hypermil Sürüş için yola çıkar 50 60 km yol gezer gelirim. :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Henüz forum olarak o kadar delirmedik şükür  [emoji3]  Bu konunun sahibi hariç. O kadarcık kayıp da normaldir ama.
Ya beni de kurtarın ya da yakarım forumu :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hımm. Ben de hipermiling yapıyor muşum.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...