İçeriğe Yönlendir

Focus I - Motor Yapımından Sonra Oluşan Garip Durum

Fatih Aydın

Recommended Posts

Fatih Aydın

Merhaba arkadaşlar. 

Focus 1 aracıma motor yaptırmak zorunda kaldım. Ana yatak kol yatak piston segman takımı sübaplar ve conta değişti. 

Fakat arabada şöyle bir sorun var. Bir gün düzgün yürüyor diğer gün araç yürümüyor 120kmde takılı kalıyor sanki biri halatla çekiyor arkadan aracı. 

Usta boğaz kelebeği diyor düzgün çıkma bulursa değiştirecek. Fakat bence kelebekten değil. 

Araç lpgde daha iyi yürüyor benzinde tekliyor 1 gün sonra düzeliyor. Rölantide rölanti bozukluğu da var. 

Şimdi bugün 3 adet Ford ustasına götürdüm aracı hepsi de özel Ford Servisi. Hepsinin ortak görüşü bu arabalarda boğaz kelebeği kolay kolay bozulmaz ve senin arabanda sorun yok dediler ki onlar baktığında gayet iyi çalışıyordu. 

Biri dedi 15 yıllık ustayım daha hiç boğaz kelebeği değiştirmedim. 

Diğeri dedi abi anlattığın sorun üst kapağa benziyor açıp bakalım sübaplarda sıkıntı var mı ama diyor sübaplarda sıkıntı olsa arada yürümez hep 120kmyi geçmez diyor. 

Sanayiden çıktık. Araç 2.viteste 100 4.viteste 170 gördü hem lpgde hem benzinde. 

Acaba diyorum lpg beyninde mi sıkıntı var? Arıza ışığıda yanmıyor. 

Daha öncede benzinde tekleme yapıyordu lpgye geçmiyordu çıkma lpg beyni taktık düzelmişti acaba diyorum gene beyin mi? 

Bu dördüncü Fordum hiçbirinde bu kadar uğraşmamıştım. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lpg tesisatını söküp deneyin. Mekanik bir sorun bu şekilde davranmaz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

motor yapılan araba belli bir km benzinde kullanılmıyor mu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...