İçeriğe Yönlendir

Hibrit Corolla

Serkan Gülderen

Recommended Posts

Ali Darbaz

Beni başkan yapin, kota getirecem. Sirali sistemle araba dagitacam. İhracatan fazla ithalat olmuycak. Yerliye teşvik ettircem. Benzini kota ile dagitacam. Karneye bagliycam. Off miss gibi sistem. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
43 dakika önce, Metin Uzunoğlu yazdı:

Lexus Türkiye yetkililerinin yaptığı açıklamada 1,6 hybrid için çalışmalarının olduğu, atkinson motorunun diğer motorlar gibi güçlü olmadığı için 1,8 motora ihtiyaç duyuluyormuş.

Şurada atkinson'ı çok güzel anlatmışlar.

http://arabanasilcalisir.blogspot.com/2015/08/atkinson-motoru-atkinson-dongusu-ing.html

Ancak devlet 1.8lt motordan 1.5lt atmosferik güç almasına bakmıyor. Hacmine bakıyor. Toyota bu motor yerine normal 1.2turbo'sunu kullansın bu durumda. Niye atkinson'da diretiyor ki?

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
corolla ve sunroof ??
Bu paketi türkiyeye getirceklermi [emoji4]
Aynen ilk kez cesur davranışmışlar var şuan ama opsiyonel

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
6 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Şurada atkinson'ı çok güzel anlatmışlar.

http://arabanasilcalisir.blogspot.com/2015/08/atkinson-motoru-atkinson-dongusu-ing.html

Ancak devlet 1.8lt motordan 1.5lt atmosferik güç almasına bakmıyor. Hacmine bakıyor. Toyota bu motor yerine normal 1.2turbo'sunu kullansın bu durumda. Niye atkinson'da diretiyor ki?

Komik bir teklif. Adam o elektrik motorunu ve kontrol ünitesini atkinsona göre yıllarca optimize etmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
1 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Komik bir teklif. Adam o elektrik motorunu ve kontrol ünitesini atkinsona göre yıllarca optimize etmiş.

Krank miline iletilen güçle şarj olmuyor mu? Krank miline iletilen gücün piston hareketinden elektrik motoruna ne ki?

Atkinson'un ana amacı sıkıştırma ile yüksek hacimden küçük hacimle aynı yakıt oranında daha fazla kuvvet almak değil mi? Elektirk motoru ne etsin bunu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
28 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Krank miline iletilen güçle şarj olmuyor mu? Krank miline iletilen gücün piston hareketinden elektrik motoruna ne ki?

Atkinson'un ana amacı sıkıştırma ile yüksek hacimden küçük hacimle aynı yakıt oranında daha fazla kuvvet almak değil mi? Elektirk motoru ne etsin bunu?

Hayıır. Motorun karakterine göre sıçrama sarsıntı yapmadan elektrik benzin geçişleri ve yeniden start durumları var. yakıtın verim durumuna göre elektrik gücü sürekli motoru monitör ediyor. Ve kontrol da ediyor enjektörü havayı onu bunu.

Termal verimi en yüksek motor şu an. Niye değişsin adam?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Mehmet Göktürk yazdı:

sıçrama sarsıntı yapmadan elektrik benzin geçişleri ve yeniden start durumları var

2001'de icat edilen K9K DCI motoru ile Renault bunu yapabilmiş. Sıçrama sarsıntı yapmadan aynı motora 2017'de stop start sistemi getirmiş. Toyota japon mühendisliğini konuştursun biraz :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Degerli abilerim. Bir kac tane 1.8 hydrip videosu izlediginizde sizde anliyacaksiniz aslinda. 1.8 hydrip motor 1300 1600 devir ile çalisip bagli oldugu  kucuk jeneratoru ceviriyor. Tabi bu şehir icinde. Buyuk motor dusuk devirde torku yuksek verir. Sebeb bu olsa gerek.

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
(düzenlendi)

araç hakkında iç dizayn tasarımına  birşey diyemem ama malzeme kalitesi üst seviyede tutulmuş. resimlerde görülen araçta ön konsol yan cam kaplamaları arka yolcu kısmı dahil yumuşak ve kaliteli, tavan eski kasaya göre daha basık (hoşuma gitmeyen yönü), göstergelerde standart hayalet tipi digital gösterge mevcutmuş.(çok küçük, dev bir ekran beklemeyin) 

koltukları biraz dar kilolu sürücülerde dezavantaj bir durum yaratabilir.

dizel olayı artık corallada yok...

donanım özelliklerini bilemem ama opsiyon detayı çok olduğu kesin. örnekİ; janttan krom çıtalara kadar...

fiyat konusunda bir bilgi verilmedi ama bu donanımda 180 den aşağı olmayacağı kesin gibi (şahsi fikrim.) 

tarihinde Serkan Gülderen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Örnek bir video . Motor 1400 devirden fazla cevirmiyor. Ara ara devreye giriyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Bir saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Beni başkan yapin, kota getirecem. Sirali sistemle araba dagitacam. İhracatan fazla ithalat olmuycak. Yerliye teşvik ettircem. Benzini kota ile dagitacam. Karneye bagliycam. Off miss gibi sistem. 

Recep din kardeşiyiz. Para lazım.  Money..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
29 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Sani araba giderken... viteste

CVT var işte, devir düşmeden vites değiştiriyor.

Hocam sen de hemen muhalefet. Destekle işte, bir sen bir ben, Toyota'yı dize gettiririz elbet 😛

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
5 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Hocam sen de hemen muhalefet. Destekle işte, bir sen bir ben, Toyota'yı dize gettiririz elbet 😛

Ben 2.0 a kadar vergiyi sabitlicem. 

uzun ömürlü araçlar ekonomi için daha yararlı. Ayrıca Dünya çapında 2.0 motorlar oldukça ucuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu Toyotanın 1,5 ile 1,8 motoru arasındaki farkı göstren BSFC haritası. 

bsfc_010.jpg

Buda Motorun genelde kullanıldığı devir bandı. 

bsfc.PNG

9 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Cvt değil abim, Arabada Power Gear denen bişey var. 

Aha bu : 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu

Benim bildiğim devlet CHR Hybrid çin özel bi vergilendirme yapmıştı burda üretildiği için. Bunun içinde yaparlar diye düşünüyorum. 1.8 dezavantaja dönüşmez gibi. Tabi bu avantaj Mtv için olmuşmuydı onu bilmiyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Şimdi, Hakan Gürsu yazdı:

Benim bildiğim devlet CHR Hybrid çin özel bi vergilendirme yapmıştı burda üretildiği için. Bunun içinde yaparlar diye düşünüyorum. 1.8 dezavantaja dönüşmez gibi. Tabi bu avantaj Mtv için olmuşmuydı onu bilmiyorum. 

olmamıştı. sadece ötv içindi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
19 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Recep din kardeşiyiz. Para lazım.  Money..

Abi siralı sistem derken, rıralı lpg sistemi değil, Doğu almanyadaki gibi, araba almayı hakkazancan, sonra üretim bandından araba bekliycen :) Buda ihracat ithalat arasındaki makasa göre olucak. Makas büyürse üretim azalacak, makas küçülürse üretim artacak. Yok öyle serbest piyasa ekonomisi. Zaten Serbest diye diye milleti alıştırdılar görmemişliğe. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
7 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Abi siralı sistem derken, rıralı lpg sistemi değil, Doğu almanyadaki gibi, araba almayı hakkazancan, sonra üretim bandından araba bekliycen :) Buda ihracat ithalat arasındaki makasa göre olucak. Makas büyürse üretim azalacak, makas küçülürse üretim artacak. Yok öyle serbest piyasa ekonomisi. Zaten Serbest diye diye milleti alıştırdılar görmemişliğe

Sıralı dediğinde doğrudan LPG anladım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
40 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

nimh mi pilleri bunların?

evet doldur boşalt sorunu  yoktur. lastik gibidir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...