İçeriğe Yönlendir

Hibrit Corolla

Serkan Gülderen

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

fiyat ne?

vergi ne?

hybridin faydası ne uzun yolda gerçi 6km. menzil zaten :)

şimdi bu araç ne kazandırıyor, çevre falan demeyin geçelim o kısmı...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
11 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

fiyat ne?

vergi ne?

hybridin faydası ne uzun yolda gerçi 6km. menzil zaten :)

şimdi bu araç ne kazandırıyor, çevre falan demeyin geçelim o kısmı...

İstanbulda 100 km yol yapsanız, 45 kmsini elektrikle yaparsınız. Otobanda sadece rampa çıkarken destek verir, hızınız düşmez, motorda bağırmaz.  Düz yolda yaktığınız gibi yakarsınız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bilmiyom anlaşılıyormu. Ben böyle bulup koyuyorum. Adam bu videoda 122 km yol yapmış , 50 kmsini sadece elektrik ile kat etmiş. Bu arabanın batarya menzili sadece 5 km .

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ben chr alıcaktım 114 lira idi dolusu ama test sürüşünde a sütununa kafamı çarptım.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
32 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Ranger ı geçiyyy..

yakıttamı :D

27 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

İstanbulda 100 km yol yapsanız, 45 kmsini elektrikle yaparsınız. Otobanda sadece rampa çıkarken destek verir, hızınız düşmez, motorda bağırmaz.  Düz yolda yaktığınız gibi yakarsınız. 

menzili 45 km bi bataryasının, o zaman şehir içinde idare eder, uzun yoldada dediğin olur, elektrikle gidemezde gerektiğinde destek olur motora, zaten güç menzil olmadığından 1.8 motorla geliyor, dışarda 2.0 motorla ayrıca, buna 1.6 falan hayatta yetmez...

chr ye tokadı basıp geçtikten sonra hevesim kalmadı, zaten içi dar vs. geldiydi,  yalnız bu corolla şekil şemal olarak çok daha iyi olmuş, düzelmiş tip, bu açıdan güzel...

Not: benim için halen tamam işte bu dediğim olay tam elektrikli araç, Tesla gibi yani, bu hibritler zaman kaybı ama mecburuz işte...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
18 dakika önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

yakıttamı :D

menzili 45 km bi bataryasının, o zaman şehir içinde idare eder, uzun yoldada dediğin olur, elektrikle gidemezde gerektiğinde destek olur motora, zaten güç menzil olmadığından 1.8 motorla geliyor, dışarda 2.0 motorla ayrıca, buna 1.6 falan hayatta yetmez...

chr ye tokadı basıp geçtikten sonra hevesim kalmadı, zaten içi dar vs. geldiydi,  yalnız bu corolla şekil şemal olarak çok daha iyi olmuş, düzelmiş tip, bu açıdan güzel...

Not: benim için halen tamam işte bu dediğim olay tam elektrikli araç, Tesla gibi yani, bu hibritler zaman kaybı ama mecburuz işte...

Abi yanlış anladın. Bataryanın menzili 4-5 km. Olay sen fren yaptıkca bu şarj oluyor. Her fren yaptığında, her rampa indiğinde , bataryan şarj oluyor. İstanbul içi doldur boşalt yapa yapa 100 kmde 45 km tasarruf edersin. O senin yaptığın frenlerde, rampa inişlerinden elde edeceğin geri kazanım ile bataryan 4-5 defa dolup boşalıyor. Yani 45 km düm düz gitmez, 4 -5 km gitse öp başına koy abi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Eneloop gibi birseymi? Cunku eskiden satilan nimh kalem piller bekledikce bozulurlardi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
8 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Abi yanlış anladın. Bataryanın menzili 4-5 km. Olay sen fren yaptıkca bu şarj oluyor. Her fren yaptığında, her rampa indiğinde , bataryan şarj oluyor. İstanbul içi doldur boşalt yapa yapa 100 kmde 45 km tasarruf edersin. O senin yaptığın frenlerde, rampa inişlerinden elde edeceğin geri kazanım ile bataryan 4-5 defa dolup boşalıyor. Yani 45 km düm düz gitmez, 4 -5 km gitse öp başına koy abi :) 

İstanbulda doldur boşalt yapabiliyorsa güzel, hibritin olayı sadece motora destek olmak bu durumda,yakıtı en çok harcadığı anlarda destek olmak, bu şekildebaktığımda güzel geldi, nasılsa tam elektrikli almak hayal bizim için...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Baştan beri her konu içinde anlattık hibritin tüketimin zirve yaptığı yerde iş yaptığını. Dinlemedin ki bilader :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Normalde 1.6 motor ile istanbul’da 9 litre benzin harcayacaksam, hibrit ile yaz kış ort 4,2 harcıyorsam demek ki gidilen yolun yarısından fazlası elektrikle gidiliyor. Hesap basitmiş :) 

bana getirisi ne olacak, mtv yüksek diyenler için hesap basit. 4,5lt yakıt tasarrufu var. Bu da şehir içinde gidilen 10 bin km’de 450lt benzin eder. bugünkü fiyatla 3000tl tasarruf demek. 1.3-1.6 motor 2bin tl vergi ödüyorsa 1.8 motor 3500 ödüyor. 3000tl tasarruf ile vergi farkı ödenir, cebe de 1500 kalır. 

bu hesap istanbul’da 9lt yapan arabaya göre. Hadi 1.5tsi aldın. 7lt yakıyorsun. Ona göre de avantajlı. 500tl cepte kalıyor. 

Dizele gelirsek, onunla başa baş veya çok az farkla kaybediyor. Hibrit bakımları diğer araçlara göre %50 daha seyrek bu arada. Disk balata dahil. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Normalde 1.6 motor ile istanbul’da 9 litre benzin harcayacaksam, hibrit ile yaz kış ort 4,2 harcıyorsam demek ki gidilen yolun yarısından fazlası elektrikle gidiliyor. Hesap basitmiş :) 

bana getirisi ne olacak, mtv yüksek diyenler için hesap basit. 4,5lt yakıt tasarrufu var. Bu da şehir içinde gidilen 10 bin km’de 450lt benzin eder. bugünkü fiyatla 3000tl tasarruf demek. 1.3-1.6 motor 2bin tl vergi ödüyorsa 1.8 motor 3500 ödüyor. 3000tl tasarruf ile vergi farkı ödenir, cebe de 1500 kalır. 

bu hesap istanbul’da 9lt yapan arabaya göre. Hadi 1.5tsi aldın. 7lt yakıyorsun. Ona göre de avantajlı. 500tl cepte kalıyor. 

Dizele gelirsek, onunla başa baş veya çok az farkla kaybediyor. Hibrit bakımları diğer araçlara göre %50 daha seyrek bu arada. Disk balata dahil. 

Bakım ? bakım ne çıkıyor. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Bakım ? bakım ne çıkıyor. 

15 binde standart bakım. Serviste 1000tl. Ama 1.6’lara 10 bin km yazmışlar kitapçıkta. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...