İçeriğe Yönlendir

C-Max I - Emniyet Kemeri Uyarı Sesi

Fatih şendur

Recommended Posts

Fatih şendur

Arkadaslar 2006 cmax var emniyet kemer uyari sesini kapattim ancak aklima takildi acaba kaza aninda emniyet kemeri takili olmazsa arac emniyet kemeri takili sanip hava yastigini acarmi not:emniyet kemerini herzaman takarim sadece cok kisa mesafeler icin sesi kapattim ama olaki unuttuk ve sert bir kaza olursa diye söylüyorum 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

açar, güzel de boyun kopartma gücü olur, en azından yanakta yanık izi garanti, bazen de göz kapağı zedelenmesi oluyor, göz kağağı yarı açık kalıyor sonrasında oprasyon ile düzletilebiliyor ama

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih şendur
3 saat önce, Tayfun Aydın yazdı:

sesi nasıl kapattınız?

Emniyet kemeri yuvasina 9 kez tak cikar yapinca sesi kapatiyor ayni islemi tekrar yapinca aciyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

yani arabanın bir özelliği olarak sadece sesi kapatmışsanız airbag in patlayacağını sanmıyorum. ama dışardan arabanın özelliği olmadığı halde toka takmak gibi fiziksel bir müdahale ile kapatıldıysa yani araba takılı olarak görüyorsa airbag mutlaka patlar..

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
2 saat önce, Fatih şendur yazdı:

Emniyet kemeri yuvasina 9 kez tak cikar yapinca sesi kapatiyor ayni islemi tekrar yapinca aciyor

Tasvip etmedigimiz ama illa yapacagim diyen icin guzel bilgi..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Kullandığım hiç bir araçta emniyet kemeri ikazı yoktu , çok özenirim o ikaz sesine :)  Bende Twingo aracımda bu sesi çıkarmanın yolunu arıyorum alttan ,alttan :) 

Yorum bağlantısı
Fatih şendur
10 saat önce, Tayfun Aydın yazdı:

yani arabanın bir özelliği olarak sadece sesi kapatmışsanız airbag in patlayacağını sanmıyorum. ama dışardan arabanın özelliği olmadığı halde toka takmak gibi fiziksel bir müdahale ile kapatıldıysa yani araba takılı olarak görüyorsa airbag mutlaka patlar..

Ins.dediginiz sekildedir sadece ses kapaniyodur ama ekrandaki emniyet uyari resmide yanmiyor yani sadece o yansa ve ses gelmese tamam diyecem sadece ses kapandi ama o emniyet kemer iconuda yanmiyor artik o yuzden tereddut ettim acaba arac emniyet kemeri takili olarakmi kabul ediyor diye normalde yapilmamasi lazim ama velet sadece giderken degil rolantide bile calisirken surekli otuyor o gicik ediyor adami

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...