İçeriğe Yönlendir

C-Max - Belli Bir Hızda Titreme Sorunu

Fatih şendur

Recommended Posts

Fatih şendur

Arkadaslar arac 2006 tdci chia alali 1 ay oldu soyle bir sorunum var 110 u gecince yani 112 falan yapinca aracta titreme oluyor en cok direksiyondan hissediyorum ama on gogusunde titredigini farkettim sonra az daha hizlaninca titreme azaliyor taaki 120 km hiza gelmek uzereyken tekrar ayni titreme basliyor 120 km hizi gecince titreme bitiyor ama dediğim gibi diger hizlarda titreme yapmiyor sadece bu hiz araliklarinda oluyor sorun balanstanmidir sizce

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Balans bu.. 

Lastiklerinize balans ayarı yaptırmalısınız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rifat Berber

aynı sorunu 2010 focusumda da yaşıyorum. Araç 80binde, yazlık ve kışlık lastiklerimde de tam 30 kmde iken titreme yapıyor belli belirsiz, 35e gelince bitiyor. 2 kez balans 1 kez rot ayarı yaptırdım, biraz azaldı sonra yine eskisi gibi oldu. sorun ön takımdan mı olabilir bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Teker ile akalı bir sorun. Havalar düzgün olmayabilir, lastikde tel kırığı tabir edilen arıza olabilir, balans olduğu bariz belli.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Konuyla alakali olarak lastikte bozulma vardir balansta sikinti vardir jantta yamukluk olabilir. Fren yapinca titreme varsa diskler yamulmustur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
aynı sorunu 2010 focusumda da yaşıyorum. Araç 80binde, yazlık ve kışlık lastiklerimde de tam 30 kmde iken titreme yapıyor belli belirsiz, 35e gelince bitiyor. 2 kez balans 1 kez rot ayarı yaptırdım, biraz azaldı sonra yine eskisi gibi oldu. sorun ön takımdan mı olabilir bilmiyorum.

Aksın bozuk olabilir.
Yorum bağlantısı
Rifat Berber
1 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Aksın bozuk olabilir.

Kontrol ettireyim , Allah korusun bozulmasın aks. orjinali çok pahalı diye aklımda kalmış

Yorum bağlantısı
Uğur Sarac

Jantlar orjinalmi, ben bir defasında jant taktirdim fakat göbekte bir milimlik boşluk kalıyordu ve bu sebepten balans düzgün olsada titreme vardı. Uygun ring ile çözüme kavuşmuştu. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...