İçeriğe Yönlendir

Self Servis Benzin İstasyonu Açıldı

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Alpay Sumer
(düzenlendi)
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Gaz basıp para kazanmak iş olarak kabul edilemez. O insanların nitelikli iş yapması gerekir.

Hocam,Canim hocam..

Hepsini kastetmiyorum, ki haddim de degil, ama cogu egitim duzeyleri baska isleri yapmak icin zorlanacak turden. Onlarda ekmeklerini her ne kadar siz bu  iş degil desenizde bu is ten kazanmaktalar. Keske baska imkan olsa da kendi alanlari olan is ler yapsalar.. ama meziyetleri yok ise veya ellerinden baska bir is gelmiyorsa yada bulamiyorlarsa bu da onlara iş olmus.

Bana gore Emek var ise iş vardir.Katkisi az veya cok.Tabiki matbaaya karsi da degilim.Gelisim ve teknoloji cağı, Tabiki aliskanliklar degisecek kastettigimiz genel anlamliydi. İsten cikarmasinlar dememiz yani..Yoksa tost yapsa da olur sadece gule gule dese de.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Başka iş buluruz. Bulunur. Bu dediğin sefalet için gerekçe olamaz.

Akılsız köpeği yol kocatır derler. Emek üretime dönük katma değerli değilse boşadır.

Bulmalıyız yani. Çözüm pompacılığın devamı olamaz. Bunu tartışmak bile gereksiz. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Başka iş buluruz. Bulunur. 

Bulmalıyız yani. Çözüm pompacılığın devamı olamaz. Bunu tartışmak bile gereksiz. 

Tabiki.Pompa gorevlisi burda temsili idi.Yoksa cay makinasi var diye cayci da olsun demiyorum.Genel anlamda yazdim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

PO 'da denemedim henüz ama, BP 'de ki daha kapsamlı olmuş.

Ülkenin neresinde olursanız olun, sistem kurulu BP istasyonu ve pompa numarası ile deponuza dünyanın her yerinden GarantiPay ile yakıt koyabilirim.

O sistemin üzerine gidilmesi gerek bence.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

POS filan gereksiz orada, örneğin Shell'de de Opet'te de plakam kayıtlı benim. Aplikasyon üzerinden kredi kartı da tanımlayabiliyorum.

Pompaya yanaştığımda plakamdan tanıyacak, karttan provizyon alıp pompayı aktif edecek, dolduracağım ve devam edeceğim.

Hatta otomobil üreticileri ortak bir protokol geliştirirse arabadan bile inmeden pompa otomatik olarak arabaya bağlanarak yakıtı doldurabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şimidi, ikizi plaka basıp adam depo fulleerse durum sakat?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
8 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

POS filan gereksiz orada, örneğin Shell'de de Opet'te de plakam kayıtlı benim. Aplikasyon üzerinden kredi kartı da tanımlayabiliyorum.

Pompaya yanaştığımda plakamdan tanıyacak, karttan provizyon alıp pompayı aktif edecek, dolduracağım ve devam edeceğim.

Hatta otomobil üreticileri ortak bir protokol geliştirirse arabadan bile inmeden pompa otomatik olarak arabaya bağlanarak yakıtı doldurabilir.

plakadan olmaz. Akıllı taşıt tanıma belki.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Doğru, pompaların şoför tarafında otopark çıkışları gibi kart okutma yeri olsun o zaman.

Maksat müşteri bilmediği bir yazarkasa sistemini kullanmak zorunda kalmasın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
4 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Doğru, pompaların şoför tarafında otopark çıkışları gibi kart okutma yeri olsun o zaman.

Maksat müşteri bilmediği bir yazarkasa sistemini kullanmak zorunda kalmasın.

Bankamatik kullanıyorsan benzin de alabilirsin. Alamıyorsan self servisi kullanma zaten. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
1 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Bankamatik kullanıyorsan benzin de alabilirsin. Alamıyorsan self servisi kullanma zaten. 

Hocam innovasyon yapıyoruz şurada gece gece niye mani oluyorsunuz. :) Petrol firmalarının parası çoktur, biraz da bizim sektöre yedirsinler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
5 dakika önce, Selim Bilgin yazdı:

Hocam innovasyon yapıyoruz şurada gece gece niye mani oluyorsunuz. :) Petrol firmalarının parası çoktur, biraz da bizim sektöre yedirsinler.

Robot pompacı !!

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
15 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Robot pompacı !!

Halay da çektirirsek olur bu iş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Olayı bireysel olarak düşünmemek gerekir. Birden fazla aracı olan işletmeler için ödeme seçeneği olarak kredi kartını kullanmak durumundayız. TTS (taşıt tanıma sistemi) istasyoncu için hem iyi hem kötü bir durum.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

Siz cok bilgili ve petrolcu bir abiye benziyosunuz 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
1 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

Self servis yerine, kendin doldur daha iyi olurdu sanki.

Biz yabancı takılmayı severiz. Bişi zannederiz. 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Şimdi, Mehmet Göktürk yazdı:

Biz yabancı takılmayı severiz. Bişi zannederiz. 

Haklısınız hocam.

Yarın bir başkası çıkar kendin doldur der, hatta kendin doldur markasıyla küçük istasyonlar yapar.

Bunlarda ilk biz yapmıştık diye ağlarlar, o zaman görürler Türkçe mi kuvvetli İngilizce mi :D

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Biz duyguyla hareket eden insanlarız, bu sebeple karşımızdakinden de aynısını bekleriz. Bu sebeple her işimizde olduğu gibi yakıt alırken de duygu paylaşımı yapacağımız birini ararız. Yani işim aceleyse belki bu sistemi kullanırım ama yok değilse pompacı olsun, kasadaki abi olsun, görmek, hal-hatır sormak isterim. Otomatikleşme, dijitalleşme, endüstri 4.0 falan bir yana, her şeyin merkezinde insan olmalı, olmaya da devam etmeli. 

Bu sistemin çıkmasının bir sebebi de benzinliklerde gece emniyet sorunu. Bizde hala büyük sorun değil ama sorun olan yerlerde uygulanması çok mantıklı. 

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Şimdi, Mahmut Yıldız yazdı:

Biz duyguyla hareket eden insanlarız, bu sebeple karşımızdakinden de aynısını bekleriz. Bu sebeple her işimizde olduğu gibi yakıt alırken de duygu paylaşımı yapacağımız birini ararız. Yani işim aceleyse belki bu sistemi kullanırım ama yok değilse pompacı olsun, kasadaki abi olsun, görmek, hal-hatır sormak isterim. Otomatikleşme, dijitalleşme, endüstri 4.0 falan bir yana, her şeyin merkezinde insan olmalı, olmaya da devam etmeli. 

Bu sistemin çıkmasının bir sebebi de benzinliklerde gece emniyet sorunu. Bizde hala büyük sorun değil ama sorun olan yerlerde uygulanması çok mantıklı. 

Haklısın ama o duygudan çok tembellikten bence, Eskiden benzin istasyonlarında yıkama kısmında bir çalışan olurdu. Şimdi artık geneli self servis. İlk başlarda zor geldi millete ama alıştılar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
10 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Gaz basıp para kazanmak iş olarak kabul edilemez. O insanların nitelikli iş yapması gerekir. 

Matbaaya karşı çıkanların durumuna düşmeyin.

Pompacısın pompacı kal mı diycez adamlara? İçerde tost yapsa?

10 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Başka iş buluruz. Bulunur. Bu dediğin sefalet için gerekçe olamaz.

Akılsız köpeği yol kocatır derler. Emek üretime dönük katma değerli değilse boşadır.

Hocam kitabın farklı sayfalarından bahsediyoruz, sizin sayfalara gelmeye çok uzun zaman var. Önce ülkedeki yabancı istilacıları temizleyip ülkenin gerçek vatandaşlarının işsahibi olmasını sağlayalım, işsizlik düşsün, sonra nitelikli eğitim/kurs vs ile yaşı ilerlemiş olsa bile insanlara yeni beceriler kazandırıp ülkenin ilerlemesine katkı yapalım. Haberlerde işçi bulma kurumu önlerini görüp ropörtajları dinleyince, 300 geçici iş için 3000 kişinin başvuru yaptığına görünce, matbaa devrimine gelene kadar çok yol gibi görünüyor. Pompacılığın tercih edilen değil de mecburen yapılan işlerden olduğunu düşünüyorum.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serhat Işık

İş sıkıntısı yok bence. gelişen teknoloji ile değişik iş alanları ortaya çıkıyor. sorun değişeme ayak uydurup da hatta önüne geçip, yön verip de insanlarımızı buna göre yetiştiremiyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...