İçeriğe Yönlendir

Self Servis Benzin İstasyonu Açıldı

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Şimdi, Mert Gulkokan yazdı:

Almanyada iş yerinden arkadaş avm nin en üst katında yemek yerinde insanların çöplerini kendilerinin attığını görüp sormuş Almanda biz artıklarımızı başkaları toplayacak kadar zengin bir ülke değiliz demiş.
Amerika da da fastfood restorantların çoğunluğunda kendiniz dökersiniz çöpe artıklarınızı
Bizde zamanla alışırız bu tarz şeylere

Tamamında.

Dubaide var o pislik davranışlar.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Şimdi, Mehmet Göktürk yazdı:

Dubaide var o pislik davranışlar.

Geçek anlamda köle tutup evlerinde bulunduruyorlar. Parayı basıp Malezyalı ev çalışanı bulunduruyorlar bildiğin köle.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Şimdi, Hüseyin Sönmez yazdı:

Geçek anlamda köle tutup evlerinde bulunduruyorlar. Parayı basıp Malezyalı ev çalışanı bulunduruyorlar bildiğin köle.

Evdeki çalışanı kaplan yemişti bi kere. Orada yaşayan arkadaşım "bu daha ne ki, o basına yansıyanı. Yansımayan neler neler var" demişti :)

• Teşekkür 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çok kişi bilmez bunu. Pasaportlar kasada. Kefalet belgesi emniyette..her arabın 20 kişilik felan hakkı var. Getir 10 tane bangladrşli şöför kazancının yarısı kefile...

Şöförle konuştum yarıya çalışıyoruz dediydi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

... Tarhan Telli ...

Adının baş harflerini marka olarak kullandığı için, Audi 'nin açtığı davayı burada kaybetmemiş miydi? Yazık ettik bir girişimciye...

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

91bf9226a5c97c8ea5e46a8d7fa23b2a.jpg

bu resimde nereye oturup direksiyonu nasıl çeviriyorlar merak ediyorum... fazlaca fake gibi geldi bana...

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
23 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Müdürsün tamam anladık. Ama o eldeki poşet eldiven olmadı be. yıkardın sonra.

Dün Aytemiz'in Self Servis Basın toplantısında bende vardım. Aytemiz genel müdürü Sn Ahmet Eke yeni sistemle alakalı basın mensuplarını bilgilendirdi. Sistem'in istihdamı azaltacak bir sistem olmadığını üzerine basa basa söyledi. Diğer taraftan sırtında self servis yazan çalışanlar bu sistem özelinde ilk alışverişte size yardımcı olmak için self servis istasyonunun yanında yer alacakmış.  İlk alışverişten sonra zaten yardıma ihtiyaç duyulmayacak, sistem öğrenilmiş olacak. Eldiven bu sistemi kullananların hijyeni açısından önemli. Ne demek istediğimi benzincide pompayı 1 kere kendi çıkartan anlayacaktır. Eliniz yağ oluyor hep.Standart olarak tüm  self servis pompalarında  bulunacak o şeffaf eldiven. Sistemin havucu ise vadettiği indirim ve istasyonda geçirilen zamanın kısaltılması.  Basın bülteni gelmişti sanırım bulursam onu eklerim buraya.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Mert 9 yıl abd de kendim doldurdum. Şu an avrupa ingiltere amerika hep kendi dolduruyor.. neyse.. pompanın yağlı olması sözkonusu olamaz. Neyse bu da bi gelişmişlik göstergesidir diyelim bari.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Mert 9 yıl abd de kendim doldurdum. Şu an avrupa ingiltere amerika hep kendi dolduruyor.. neyse.. pompanın yağlı olması sözkonusu olamaz. Neyse bu da bi gelişmişlik göstergesidir diyelim bari.

Hocam ben kendi deneyimimden bahsettim. 3-5 defa kendim çıkartmıştım pompayı elim yağlanmıştı hep. benzin ,mazot artık bilemiyorum. Arabaya binince ıslak mendille temizleme gereği hissetmiştim. Sistemi kullanıp hijyen takıntısı olanlar için iyi bir şey :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Şimdi, Mert Üçkaleler yazdı:

Hocam ben kendi deneyimimden bahsettim. 3-5 defa kendim çıkartmıştım pompayı elim yağlanmıştı hep. benzin ,mazot artık bilemiyorum. Arabaya binince ıslak mendille temizleme gereği hissetmiştim. Sistemi kullanıp hijyen takıntısı olanlar için iyi bir şey :)

Düzgün pompada birşey olmaz. Meraklısı tabi eldiven takar ama müdür bunu göstermek için taktı ise bilemem. Zor iş. Benim hoşuma gitmedi. 

Şişe suyu içmek gibi. Oysa şebeke suyunu temizlemek çok daha doğru. Gelişmiş ülkelerde şişe suyu değil çeşme suyu içilir. Geri kalmış ülkelerde ise şişe suyu içilir. Çocuklar özel okula gönderilir vs. Tabi pompalar da eldivenle tutulur. Ayakkabı ile eve felan giril(e)mez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Hasan Karabekiroglu yazdı:

bu resimde nereye oturup direksiyonu nasıl çeviriyorlar merak ediyorum... fazlaca fake gibi geldi bana...

Yada maket... 

O direksiyon ile kullanılıyor olamaz.. 

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Yada maket... 
O direksiyon ile kullanılıyor olamaz.. 
Varmış abi böyle bir makine, millet hep resim çektirmiş yanında :)
Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Düzgün pompada birşey olmaz. Meraklısı tabi eldiven takar ama müdür bunu göstermek için taktı ise bilemem. Zor iş. Benim hoşuma gitmedi. 

Şişe suyu içmek gibi. Oysa şebeke suyunu temizlemek çok daha doğru. Gelişmiş ülkelerde şişe suyu değil çeşme suyu içilir. Geri kalmış ülkelerde ise şişe suyu içilir. Çocuklar özel okula gönderilir vs. Tabi pompalar da eldivenle tutulur. Ayakkabı ile eve felan giril(e)mez.

İstihdam ile alakalı sorun olmayacağına inandıysam ben sistemi kullanırdım hocam. Sonuçta devir ekonomi devri. Ayda bir depo dolduran için toplamda fena tutar yapmaz. Fakat benim yaşadığım bölgede en yakın Aytemiz istasyonu yaklaşık 10 km uzaklıkta. Evimin yanındaki Shell istasyonunda bu teknoloji olsaydı kullanırdım açıkcası.

Alt paragraf tespiti ise nokta atış olmuş:bravo:

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
(düzenlendi)

İstihdam açısından şu yeni sistemi değerlendirmek yanlış olur, self servis pompa konuldu diye bütün pompacılar işsiz kalacak diye bir kaide yok, yeni alanlar çıkar ortaya, misal ATM ler kuruldu diye de bankacıları komple işten çıkartmadılar, self servis işinde bizim aklımıza gelen hemen bireysel tek araçlı kullanıcılar gelmekte, işin bir kaç yönü var. Örnekle, kocaman bir TIR istasyona geldi diyelim alacak 1000 litre üzeri yakıt, self servis bunda çalışmayacaktır çalışamazda, hatta bu iş için bazı istasyonlarda hızlı pompa dediğimiz dakikada 100 lt basan aletler var. 

İstasyon işi büyük şehirlerde, "yakıt al devam et" şeklinde görülebilir ama aslında bizdeki iş ürün satışından çok hizmet sektörü şeklinde çalışmakta, yollarda istasyonun yanında dinlenme tesisi vardır. 

tarihinde Hasan Karabekiroglu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Amazon.go mağazasını görmüşsünüzdür, güvenlik görevlisi dışında kimse yok. Peki biz o seviyede bir ülke miyiz? Açlıktan ölecek kişi yiyecekte gdo var mı diye bakmaz. Olaya tek açıdan bakmak hata olur. Hem günü hem geleceği kurtaracak çözümler olmalı, aslında bu da geleceğe dönük bir çözüm ve gerekli, bunun yanında yeni hizmetlerle yeni istihdam yaratma düşünülüyor mudur?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Seviyemiz yükselse zaten istihdam imkanı düşülmese bile ortaya çıkar, ülkemizde bundan 50 yıl önce poşet veya plastiğin geri dönümü hakkında bir sektör veya işçisi varmıydı ? İhtiyaç hasıl olunca çıktı piyasaya.

Şöyle düşünelim; istasyona komple self servis cihazları koyduk hiç pompacı olmayacak, pompacı tabir edilen personel markete, çevre ve tuvalet temizliği vs işlerine aktarılacak. 

Yeni sistemler teknolojiler iyidir sürekli üretilmeli kullanılmalıdır, ama bunlar bizi bir Japonya yapmayacaktır.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
15 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Amazon.go mağazasını görmüşsünüzdür, güvenlik görevlisi dışında kimse yok. Peki biz o seviyede bir ülke miyiz? Açlıktan ölecek kişi yiyecekte gdo var mı diye bakmaz. Olaya tek açıdan bakmak hata olur. Hem günü hem geleceği kurtaracak çözümler olmalı, aslında bu da geleceğe dönük bir çözüm ve gerekli, bunun yanında yeni hizmetlerle yeni istihdam yaratma düşünülüyor mudur?

Evet

http://www.egiteknoloji.com/kantin-var-ama-kantinci-yok.html

https://www.haberler.com/kantincisi-olmayan-okul-kantini-5259792-haberi/

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Şimdi, Mahmut Yıldız yazdı:

Dışarı kapalı kurumlarda yapılan istisnai örnekler kaideyi bozmaz ve sokağa pek yansımıyor abi. Aynı işyeri personeli yemek sırasında önüme geçmezken anayola/otobana çıkınca sağdan önüme dalıyor.

Kamuya açık alanda yapılan çeşitli (hamsi-mesir macunu festivali-gıda yardımı) organizasyonlardaki halkın tutumu da malum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu çocuklar yarın halka açılacaklar, belki de sorun bizdedir.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
14 saat önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Nükleer santral öncesi güzel test olur

Kinayeli bir cümle...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...