İçeriğe Yönlendir

İzmir-İstanbul Otoyolu Bornova-Saruhanlı Etabı Açılmış

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Dün geçtim. 27 lira. 

Bornovadan meşhur ışıklara takılacağım diye bağlantı yolundan devam edeyim derken hoop düz devam ediverdik. manisa dağlarına girmeden arkadan kemalpaşa yönünden saruhanlı üstüne çıkıverdik. 

Bu çerçevede izmir-gebze arasını 4 saat 10 dakikada alabildim. Bi ara çok hızlı giden bi fluence'in plakasını okumak için takip ettim onun dışında limitlerde ve biraz üstünde gibi sert sayılan kullanım. Yakıt ortalaması 6.9.

bilgi:

https://www.insaatderyasi.com/izmir-manisa-otoyolu-aciliyor-gecis-ucretleri-belli-oldu-10318h.htm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

manisadan izmire gitmek için 58 lira vereceksek eğer istanbula gelmek için köprü dahil minimum 300 lira olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Dün zaten ne olduğumu şaşırdım biraz.  250 lira benzin 200 lira yol.

1 dakika önce, Ali Gök yazdı:

manisadan izmire gitmek için 58 lira vereceksek eğer istanbula gelmek için köprü dahil minimum 300 lira olur

Manisadan izmire o yolla gidilemez. Çok dolaşım olur.  Karda çamurda belki. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

sapıklık  bu ya. izmirden manisaya git gel 120 lira otoyol parası. samimi söylüyorum sapıklık

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Sivri biber olmuş 20 TL bu fiyat bu konfor bedeve bedeve 😛 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
1 saat önce, Ali Gök yazdı:

sapıklık  bu ya. izmirden manisaya git gel 120 lira otoyol parası. samimi söylüyorum sapıklık

Zevkine giren olur, diğer türlü mecburi yol değil. Eski yol daha kısa deniyor :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sivri biber olmuş 20 TL bu fiyat bu konfor bedeve bedeve [emoji14] 

Bakan, biber yemeyin, o zaman ucuzlar demişti. [emoji28]
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Babam hastanede yatarken birkaç kez kullandım. Hanım ekranda 26-27 gibi bir rakam yazdı dedi, o kadar olmaz yanlış görmüş olabilirsin demiştim, demek doğruymuş.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
4 saat önce, Ali Gök yazdı:

İzmir mekez ile Manisa merkez arası otobana ihtiyaç yok, meşhur sabuncubeli yolu kullanılıyor, o yoldaki tehlikeli kısıma da tünel yapıldı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
20 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

İzmir mekez ile Manisa merkez arası otobana ihtiyaç yok, meşhur sabuncubeli yolu kullanılıyor, o yoldaki tehlikeli kısıma da tünel yapıldı.

Tehlikeli yol kısmıda bir hayli eğlencelidir.  :D  

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 dakika önce, Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Çok güzeldi çook...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
2 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bakan, biber yemeyin, o zaman ucuzlar demişti. emoji28.png

Sayın bakanım işi biliyor. Bu kurt politikacılar çok zekiler.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ben de geçtim 27 lira verdim , bana çok geldi. Dönüşte parasız yoldan geldim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz
3 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Çok güzeldi çook...

VAG sevmeyen bir kullanıcı olarak o yolu RS6 ile tırmanmak isterdim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ben den başka kimse yoktu yayla gibi yolda, orada kıllandım zaten.  😂

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
2 dakika önce, Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Ben seviyordum o kısmı, Manisa’dan İzmir’e gelirken (rampa çıkışı) araba test etmek için iyiydi, ne kadar nazlanacağı orada belli oluyordu 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
(düzenlendi)
12 dakika önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

Bak buna da ayrı sinir oluyorum. Tamam paralı yapıyorsun herşeyi. O zaman karadenizdeki adama niye beleş bütün tüneller yollar?

https://www.insaatderyasi.com/yeni-zigana-tuneli-insaatinda-son-durum-2019-10727h.htm

Hüseyin bey Karadeniz de olan yollar yapılan yollar otoyol değil.:)) Karadenizlilere Ege deki yollar beleş mi?

tarihinde Cavit Çırakoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
10 dakika önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Hüseyin bey Karadeniz de olan yollar yapılan yollar otoyol değil.:)) Karadenizlilere Ege deki yollar beleş mi?

Tünel diyorum. Örneğin Avrasya - Zigana neden biri beleş diğeri paralı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
25 dakika önce, Nihat Palolu yazdı:

Ben seviyordum o kısmı, Manisa’dan İzmir’e gelirken (rampa çıkışı) araba test etmek için iyiydi, ne kadar nazlanacağı orada belli oluyordu 🙂

Passat ile atraksiyon yapılıyordu ama tiguanla olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Bence taleptendir. :))
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
1 dakika önce, Cavit Çırakoğlu yazdı:

Bence taleptendir. :))

Genellikle alternatifi olan yerlerde paralı yapabilirsin. Alternatifi yoksa devletin sorumluluğunda denilebilir. Zaten devlet de sensin yine sen veriyorsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
9 dakika önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

:rofl: değildir yahu öyle mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Genellikle alternatifi olan yerlerde paralı yapabilirsin. Alternatifi yoksa devletin sorumluluğunda denilebilir. Zaten devlet de sensin yine sen veriyorsun.
Aynen dediğiniz gibi de . Karadeniz'de olan tünellerin bulunduğu yerlerde genellikle servis yolu gibi yollar var. Püf noktası olan tünellerin yol genişletme gibi bir işlevinin olması, yani orayı geçmek için mecburen tünel kullanılıyor tünel daha az maliyetli oluyordur. Şimdi birileri okur bu yollar paralı olur:)) Sahil yolunda Artvin de 6 , Rize de 4, Trabzon'da 5 Giresun'da 3, Ordu da 3 tünel hatırlıyorum fazlada olabilir. Artvin'de tüneller mecburi geçiş. Giresun da mecburi geçiş. Diğerlerinde alternatif yol var diye aklımda kalmış.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...