İçeriğe Yönlendir

Ultrasonic Haşere Kovucu

Gökhan Aksu

Recommended Posts

Gökhan Aksu

Arkadaşlar merhaba,

Kızım yurt dışında okuyor ve böcek fobisi var maalesef.Yurt penceresini tel yaptık ancak böceklere

bir türlü çare olamadık.

Piyasada satılan ultrasonic böcek kovucular hakkında deneyimi olan ve marka model tavsiyesinde bulunabileceklere

şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İşe yaradığı hususunda bilimsel dayanak yok sanırım. Zaten mahluk alışıyor bir süre sonra. Kimyasal çözüm diyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan

Mantığı böcekleri ve hayvanları rahatsız edecek frekansta bizim duymadığımız ses üretip kaçırmak. Ama piyasada böcek kaçırı diye satılan cihazların üzerinde o frekansı verebilecek hoparlör yok. Kısaca şimdiye kadar işe yarayanı görmemedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
4 dakika önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Mantığı böcekleri ve hayvanları rahatsız edecek frekansta bizim duymadığımız ses üretip kaçırmak. Ama piyasada böcek kaçırı diye satılan cihazların üzerinde o frekansı verebilecek hoparlör yok. Kısaca şimdiye kadar işe yarayanı görmemedim.

Hoparlör olmaz zaten. Piezo olur. 2 ghz'ye kadar titreşim yayabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Eski iş yerinde denemiştik, soyunma odaları ve banyolardaki böcekler için bir cihaz almıştık ve işe yaramıştı. Şimdi benim başım iş yerinde güvercinlerle belada. Her tarafı pisletiyorlar. Öldürmeye kıyamıyoruz. Ama tepem atarsa iyi bir arabaşı ziyafeti çekerim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
4 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Hoparlör olmaz zaten. Piezo olur. 2 ghz'ye kadar titreşim yayabilir. 

Evet abi. Ama bir iki tane söktüm bildiğin radyo hoparlörü vardı içinde :)

Yorum bağlantısı
Uğur Sarac

Bende yurtdışında yaşıyorum yeni aldığım evin çatı katında fareler akşamları maç yapıyordu ucuz fare kovuculardan aldım şimdi hicbirsey kalmadı. Fare için kesinlikle super ama böcek vs için ise yaramadiklari kesin. Tecrübe ile sabit 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Bir saat önce, Gökhan Aksu yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

Kızım yurt dışında okuyor ve böcek fobisi var maalesef.Yurt penceresini tel yaptık ancak böceklere

bir türlü çare olamadık.

Piyasada satılan ultrasonic böcek kovucular hakkında deneyimi olan ve marka model tavsiyesinde bulunabileceklere

şimdiden teşekkür ederim.

böcek konusunda emin değilim ama fare kovan şarjlı bir ürün gördüm bizim lokantanın depo kısmında :) isterseniz marka model öğrenirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Aksu
Bir saat önce, Servet Aydın yazdı:

İşe yaradığı hususunda bilimsel dayanak yok sanırım. Zaten mahluk alışıyor bir süre sonra. Kimyasal çözüm diyorum 

Kimyasal olarak ta mücadele ediyoruz ama fobisi had safhada.Bu yüzden acaba işe yarar mı diye bir umut.

Kimyasala ek olarak terlik çözümünü de deniyoruz😊

53 dakika önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Piyasada çok cihaz var gerçekten.Yorumları okudum epey.Pek memnun olan yok gerçekten.

46 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Eski iş yerinde denemiştik, soyunma odaları ve banyolardaki böcekler için bir cihaz almıştık ve işe yaramıştı. Şimdi benim başım iş yerinde güvercinlerle belada. Her tarafı pisletiyorlar. Öldürmeye kıyamıyoruz. Ama tepem atarsa iyi bir arabaşı ziyafeti çekerim. 

Güvercin konusu bizim depolarda da epey başımıza iş açmıştı.Maalesef çare bulamamıştık.

23 dakika önce, Uğur Sarac yazdı:

Bende yurtdışında yaşıyorum yeni aldığım evin çatı katında fareler akşamları maç yapıyordu ucuz fare kovuculardan aldım şimdi hicbirsey kalmadı. Fare için kesinlikle super ama böcek vs için ise yaramadiklari kesin. Tecrübe ile sabit 

Neyse ki fare yok.

19 dakika önce, Fatih Evcin yazdı:

böcek konusunda emin değilim ama fare kovan şarjlı bir ürün gördüm bizim lokantanın depo kısmında :) isterseniz marka model öğrenirim.

Neyse ki fare yok.Bir de fare olsa ne yapardık bilmem.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Bu iş için lisans almış ürünler tercih edilebilir. İşe yarıyor. Çin işi ürünlerden uzak durulmalı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

Fare de ise yaramisti. Sonra fareyi besleyip tarlaya biraktim. İnanmayan varsa video su var. 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
5 saat önce, Mehmet YILDZ yazdı:

Evet abi. Ama bir iki tane söktüm bildiğin radyo hoparlörü vardı içinde :)

Aslında onlarda yüksek frekans yayar ama çok değil 

4 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Farede işe yarıyor. Üniversitede kullanıyoruz.

Frekansı belli mi değişken mi. Sabit frekansı pek ipleyen yokta 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Böceklerden kurtulmak yerine böcek korkusu için destek almanızı öneririm . Korkulardan kaçmak sadece zaman kaybıdır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...