İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Detaylı Temizlik Sonrası Camlarda Sorun Oluşması

Ali Yıldırım00

Recommended Posts

Ali Yıldırım00

Selam Aleyküm abilerim geçenlerde kaza yapmıştık forumda paylaşmıştım zaten ogün egsozun yere düşmesiyle camda açık olunca bütün kurum içeri girdi ve arabanın içi tamamen kurum olmuştu dün başkent sanayisinde bir detaylı temizlik yapıldı ve işçilikleri güzeldi baya ilgilenildi tavan ve pantizotları 200 Tlye yaptırdık sonra şaşmaza gittim ordan ise hiç birşey yoktu sabah kalktığımda arabayı çalıştırınca sağ arka cam kendi kendine inmeye başladı kaldırıyorum yarım indiriyor sonrada yeniden kaldırıyorum yeniden indiriyor 2 saat böyle yol yaptım 30 dkda bir aynı şeyi yaptı dün ilaç sıktılar ben birşey olur mu dedim yok dediler şimdi aküyü söksem taksam düzelir mi e1caea73ba68878667b8b1a7975fa899.jpg8afbed3ea95ccdca49bb882f5620e43e.jpg

Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun
Bir saat önce, Ali Yıldırım00 yazdı:

Selam 

Öncelikle geçmiş olsun bende yaptırmayı düşünüyorum ama güvenemiyorum :( anahtar buton kısmına su kaçmış olabilir saç kurutma makinesi ile ısıtarak kurutmayı deneyebilirsin

On 30.01.2019 at 13:15, Atilla DÜŞMEZKALENDER yazdı:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

soketlere su dolmuş olabilir, bence sök hemen, şakaya gelmez...

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Tornador denilen temizlik aracıyla temizlemişlerse sulu bıraktığı için düğmelere sıvı kaçmıştır. Baktığım bir qq da katlanır ayna düğmesinde olmuştu, bir çalışıp beş çalışmıyordu, temizlikten yeni aldığını söylemişti satıcı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Durup dururken iniyorsa düğmeleri söküp temizleyin. ıslaksa kurutun.. 

Kaldırırken geri dönüp iniyorsa fitiller şişmiştir sıkışıyordur. slikon sprey sıkın.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Cami komple ac kapa ya da kapa ac yapin. Belkide senkronu bozuldu aku falan söküldüyse.

Yorum bağlantısı
Ali Yıldırım00
Durup dururken iniyorsa düğmeleri söküp temizleyin. ıslaksa kurutun.. 
Kaldırırken geri dönüp iniyorsa fitiller şişmiştir sıkışıyordur. slikon sprey sıkın.. 
Soldaki dörtlüyü söktüm temizledim şimdi inip kaldırması çözüldü ama bu sefer aynı taraf ters çalışıyor indirince kaldırıyor kalkınca indiriyor
Cami komple ac kapa ya da kapa ac yapin. Belkide senkronu bozuldu aku falan söküldüyse.
Akü sökülmedi ama ben bu hata olunca kendim söktüm belki düzelir diye
Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun
27 dakika önce, Ali Yıldırım00 yazdı:

Soldaki dörtlüyü söktüm temizledim şimdi inip kaldırması çözüldü ama bu sefer aynı taraf ters çalışıyor indirince kaldırıyor kalkınca indiriyorAkü sökülmedi ama ben bu hata olunca kendim söktüm belki düzelir diye

Enteresan bir durum olmuş tekniker gözü ile bakacak olursak sadece oynama akla gelebilir kablo yerlerin değişmesi gibi yada beyinsel mi? Bende aracıma detaylı iç temizlik yaptırmayı düşünüyordum ama korktum  varmı işini bilen yerler önerisi olan varsa sevinirim

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Bu tarz temizlik işlerini zorunlu olmadığı sürece yazın yaptırın. Bu havada suyun buharlaşıp kuruması çok uzun sürüyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2 saat önce, Ali Yıldırım00 yazdı:

Soldaki dörtlüyü söktüm temizledim şimdi inip kaldırması çözüldü ama bu sefer aynı taraf ters çalışıyor indirince kaldırıyor kalkınca indiriyor

Anahtarın içini açtınız mı ? Dağıttınız mı ?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

@Serdar Eser  in Focus 1 de aynısı oldu 1 ay önce. Şiddetli yağmur yağarken, sürücü camına denk gelen, bir binanın yağmur oluğunun taşması  taşması sonucu 4 lü cam açma düğmesine su girmiş. Sağ arka camı sapıtmıştı. Önceleri kafasına göre açılmaya, sonrasında düğmeden açılıp kapanmamaya başlamıştı. Sürücü kapısı cam tuşları değişti ve düzeldi.

Yorum bağlantısı
Serdar Eser
[mention=83259]Serdar Eser[/mention]  in Focus 1 de aynısı oldu 1 ay önce. Şiddetli yağmur yağarken, sürücü camına denk gelen, bir binanın yağmur oluğunun taşması  taşması sonucu 4 lü cam açma düğmesine su girmiş. Sağ arka camı sapıtmıştı. Önceleri kafasına göre açılmaya, sonrasında düğmeden açılıp kapanmamaya başlamıştı. Sürücü kapısı cam tuşları değişti ve düzeldi.

Evet çözümü düğmeleri değiştim burada olanı net allatmış önder abi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Yıldırım00
[mention=83259]Serdar Eser[/mention]  in Focus 1 de aynısı oldu 1 ay önce. Şiddetli yağmur yağarken, sürücü camına denk gelen, bir binanın yağmur oluğunun taşması  taşması sonucu 4 lü cam açma düğmesine su girmiş. Sağ arka camı sapıtmıştı. Önceleri kafasına göre açılmaya, sonrasında düğmeden açılıp kapanmamaya başlamıştı. Sürücü kapısı cam tuşları değişti ve düzeldi.
Bir tane yedek var 4 lü o eski olan onu takınca düzelttim ama onunda düğmeleri tam basmıyor diye yıkamadan önce yenisini takmıştım alyan olmadığı için sökemedim yarın bi sanayiye gidip bi sökeyim
Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu
(düzenlendi)

Detaylı temizlikten sonra benim focus 3 ün hız sabitleyicisi aynı sorunu yaptı hala bir girip 5 girmiyor devreye geçen 2 ay düzelmişti tekrar başladı bu hafta

tarihinde Celal Maraşlıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Demekki iyi bişey değil bu detaylı temizlik

Yariyil tatilinde Bursa'ya gittik. Sehirici, koy, uludag, vs gezince, havalarda guzel olunca camlar acik yolda yaptik. Haliyle toz, alt zeminlerde camus izleri vs olustu. Izmir'e donunce tavsiye edilen bir yere goturdum arabayi detayli temizlik icin. Epeyde yogundular araclar hep isyerinin onu, arkasi, arka sokaktaki arsada vs birikmis. Her gelene bir iki gun kalacak deniyor. Cogu baska yere gidiyor. Bizde nasilsa iki arac var diye biraktim. Dun alacaktim gidemedim. Az once gittim araba ortada yok. Yarim saat sonra icinde iki delikanliyla arac geldi. Vaziyet soyle;

IMG_8576.thumb.jpg.0697876bdf4b2504d6e40541772d5818.jpg

IMG_8577.thumb.jpg.66f855281600d317a94367557ea8f26f.jpg

IMG_8578.thumb.jpg.831ce6be32e38a1091a0b2bacb2bfb5d.jpg

IMG_8579.thumb.jpg.6d4269168a84583a61845d5459b93ae9.jpg

IMG_8580.thumb.jpg.720bb99c60116e5bf66e2b0d9e89acfc.jpg

IMG_8581.thumb.jpg.9d30e3faa51156f1a0064c1f6d6ee570.jpg

IMG_8582.thumb.jpg.b34eaed3418d70946b6718e9854b8118.jpg

Polis cagirdim. Cocuklar koylerine gitmis gelmis dun. Aracin ici disi biraktigimdan beter halde. On sag koltuktaki lekeler, sofor koltugundaki sokuk, her yerde camur izleri...

Sikayetci oldum tabii. Simdi kendim temizleyecegim. Fakat sofor koltugundaki sokukle ilgili ne yapabilirime dair fikirleriniz ne olur? On sag koltuktaki leke ne lekesi bilmiyorum. Daha once yagmurdan islanmis montunla oturdugum eski aracimda da benzer lekeler olusmustu. Birde bunun icin ne yapabilirim?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, A. Yıldırım Yıldız yazdı:

Polis cagirdim. Cocuklar koylerine gitmis gelmis dun. Aracin ici disi biraktigimdan beter halde. On sag koltuktaki lekeler, sofor koltugundaki sokuk, her yerde camur izleri...

Sikayetci oldum tabii. Simdi kendim temizleyecegim. Fakat sofor koltugundaki sokukle ilgili ne yapabilirime dair fikirleriniz ne olur? On sag koltuktaki leke ne lekesi bilmiyorum. Daha once yagmurdan islanmis montunla oturdugum eski aracimda da benzer lekeler olusmustu. Birde bunun icin ne yapabilirim?

Bunlar iki günde olacak şeyler değil... 

Ya bu araba senin değil. yada bu koltuklar senin değil.. 

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Koltuk vidalarına falan bakın sökülme var mı ? Sanki başka arabanın koltukları ile değişmiş gibi. 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Gözlerime inanamıyorum ya. O sökük ancak zımparalarsan bu kadar kısa sürede olur. Keza lekeler...

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Bunlar iki günde olacak şeyler değil... 

Ya bu araba senin değil. yada bu koltuklar senin değil.. 

Abi sigortayi sen yaptin. Plakayi bilirsin herhal. Iki degil uc gunde olmus ama, ben bir seneden fazla zamandir biniyorum koltuk boyle olmadi.

IMG_8583.thumb.jpg.6c5a7f6c4d1d199be243059875f4ff06.jpg

IMG_8584.thumb.jpg.cd915e4d0e76afd4c934b7f42de17e73.jpg

IMG_8585.thumb.jpg.efe6681838bb86c5f37f9b72984b034c.jpg

IMG_8586.thumb.jpg.6cc9f65283b747b58497a6e267bba466.jpg

Koltuk vidalarına falan bakın sökülme var mı ? Sanki başka arabanın koltukları ile değişmiş gibi. 

Icime kurt dustu simdi. Polis geldiginde bunun bahsi hic gecmemisti. Sokuldugu kesin anlasilabilirmi? Hani daha once sokulmustur filan derse nasil ispat edilir bilemedim.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Lekeler için birşey diyemem ama koltuktaki yırtılma öyle 3 günlük iş değil gibi. Kesik şeklinde olsa birşey kesmiştir denilebilir ama bu aşınma ile zamanla olacak bir yırtık gibi. 

Yorum bağlantısı
Serdar Eser

Koltukları değiştirip letgoyamı koydular bence bir oraya bak çok çıkıyor çalıntı mal satı mı orada

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız
Lekeler için birşey diyemem ama koltuktaki yırtılma öyle 3 günlük iş değil gibi. Kesik şeklinde olsa birşey kesmiştir denilebilir ama bu aşınma ile zamanla olacak bir yırtık gibi. 

Polisle gorustum. Dedigim gibi daha once sokulup takilmis derse, sen arabayi oraya birakirken goruntu kaydin yoksa ispat edemezsin diyor. Neyse. Ne yaptilarsa Allah'a havale. Bir dahada boyle islere ya girismem. Yada bastan sona basinda durur teslim alir cikarim.

Koltukları değiştirip letgoyamı koydular bence bir oraya bak çok çıkıyor çalıntı mal satı mı orada

Koltuklarim temizdi zaten. Ayrica temizlige ihtiyaci yoktu. Arka koltuktaki bebek koltuguda bagli degil simdi. Iyice degistirildiginden suphe etmeye basladim ama gozumle gormedigim icin Allah'a havale ediyorum. Elbet bir yerde karsimiza cikar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çalışan arabamı 3 gün asla bir yere bırakmam.. 

Uyuşturucu kaçırır, kız kaçırır, soyguna gider.. 

Bunlar da köyüne gitmiş ama kim bilir neler yaptılar.. 

Evet gördüğüm kadarıyla senin araban ama koltuklar senin değil. 

O leke bir haftada ancak kusar o şekilde.. üç günde kusamaz. Kussa da bu havada kuruyamaz.. 

O yırtık zaten 200 bin km de falan peyderpey oluşan bi yırtık.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...