İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - Sarsıntı

Engin Gözütok

Recommended Posts

Engin Gözütok

Değerli ustalarım ve arkadaşlarım

benim ford fiesta fun 1.4 1999 model bir aracım var. Son zamanlarda aracın vites geçişlerinde debriyajdan ayağımı çekip gaza biraz yüklendiğimde inanılmaz bir itme kakma gibi sarsıntı hissediliyor. Antalya sanayilerindeki ustalardan bir kaçına gösterdim,biri şanzıman kulağı korılmış dedi,değiştirdik ama hala sorun devam etti,baskı balatadan dır dendi ama baskı balatam daha 5 aylık.boğaz kelebeği yada ateşlemedendir dendi,temizletip ateşleme bobinlerini kpntrol ettirdim ve bujileri değiştirdim. Aks boşluğu çok fazla dediler aksı değiştirdim ama bir türlü şu vuruntu gibi gelen sarsıntı sesini çözemedim. Ne olur bana yardımcı olun yoksa arabayı yakmayı dahi düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 01.02.2019 at 19:51, Engin Gözütok yazdı:

Değerli ustalarım ve arkadaşlarım

benim ford fiesta fun 1.4 1999 model bir aracım var. Son zamanlarda aracın vites geçişlerinde debriyajdan ayağımı çekip gaza biraz yüklendiğimde inanılmaz bir itme kakma gibi sarsıntı hissediliyor. 

Başka bir durumda hissettiğiniz bir olumsuzluk var mı ?

Geç çalışma, yüksek tüketim, zamansız stop etmeler vs.. 

Yorum bağlantısı
Engin Gözütok
On 5.02.2019 at 10:37, Mehmet Ozyurek yazdı:

Başka bir durumda hissettiğiniz bir olumsuzluk var mı ?

Geç çalışma, yüksek tüketim, zamansız stop etmeler vs.. 

hayır. Aracın çalışma prensibi dışında farklı birley yok. Elektriksel tüm bakımları da yapıldı. Bujiler,ateşleme vs. Tüm sensörler de kontrol edildi ama hala bulamadık. 

Yorum bağlantısı
Berat Ad

Ben de benzer bir sorun var. Benzinde yapmıyor fakat lpg de yapıyor. Soğuk havalardan kaynaklandığını düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...