İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Enjektör Sesi

Murat ATAŞ

Recommended Posts

Murat ATAŞ

Merhabalar kanalınıza yeni üye oldum sıkıntımın burda çözülebileceğini düşündüm okuduklarıma göre ehli insanlar var bu yüzden yazmak istedim sorunumu.

Ford fiesta 2005 tdcı aracıma bir hafta önce komple motor yapıldı a dan z ye herşey değişti  silindir kapağı dahil motor rektefiye oldu subaplar pistonlar mil herşey sadece enjektörler ve turbo tamir edildi turbo 2 gün önce sardı tekrar tamir edildi usta yağda toz veya çapak vardır turboyu bozmuştur dedi yapıldı yağ değişti.

Sorunuma gelirsek araç ogün bugündür ara ara tekleme yapıp enjektörlerden sanırım aşırı ses geliyor şakırdamaya başlıyor ve çok fena duman atıyor kenara çekiyorum kontağı açıp kapatıyorum düzeliyor sorunun kaynağı ne olabilir enjektörcüde test sürüşüne çıktık yapmadı bişey yok dedi.

Motorun sesi değişiyor sanırım enjektörlerden geliyor tekliyor ve duman atıyor kontak açıp kapatınca düzeliyor sonra yoluma devam ediyorum  

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Murat bey 2 defadır düzeltiyorum, mesajın tamamını büyük harfle  yazmayalım. Bilgisi olan varsa cevap verecektir. İyi forumlar.

• Teşekkür 3
Yorum bağlantısı
Murat ATAŞ

sente ayarı bozuk olursa sürekli yapmazmı? kontak açıp kapatınca düzeliyor

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Sürekli yaptığı zamanlarda oluyor ama kontrol ettirmenizde fayda var.

İtici problemi de olabilir 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat ATAŞ
(düzenlendi)

iticiler değişti

tarihinde Murat ATAŞ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

enjektörlerde yakıt hattı vs gibi sorun vardır kesin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
11 saat önce, Murat ATAŞ yazdı:

tekliyor ve duman atıyor kontak açıp kapatınca düzeliyor

arıza kodu okundu mu?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 02.02.2019 at 09:31, Murat ATAŞ yazdı:

Motorun sesi değişiyor sanırım enjektörlerden geliyor tekliyor ve duman atıyor kontak açıp kapatınca düzeliyor sonra yoluma devam ediyorum  

Bariz şekilde enjektör sorunu.. 

veya çok kötü bir yakıt.. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat ATAŞ

mazot pompasinin üzeri̇nde bi̇r müşür varmiş sanirim basinç müşürü ondanda kaynaklaniyor olabi̇li̇rmi̇ acaba enjektörcü teste çikti sorun yok dedi̇ yapinca geti̇r bakalim dedi̇ yada 2 gün bi̇zde birak dedi̇ motor yapilmadan önce boyle bi̇r sorun yoktu araci yaptirdiğim tami̇rci̇ kendi̇ enjektörcüsüne götürmüştü enjektörleri̇ tami̇ri̇ne 1800 tl i̇stedi̇ler bende alip başka yerde 800 tl ye yaptirdim memeleri̇n deği̇şmedi̇ği̇ni̇ taşlama yapilip ayar yapildiği söylendi̇ memeler sadece damlatma yapiyordu

bişey daha var aracı motor yapımı için sökerlerken yanlarındaydım triger setine baktıklarında mazot sentesi kaçıktı yaklaşık 1 cm geride idi acaba yine 1 cm geridemi olması gerekiyor?

arıza koduna bakınca onu yazacağım

Yorum bağlantısı
Murat ATAŞ
(düzenlendi)
On 02.02.2019 at 21:14, Çağlar Bayur yazdı:

arıza kodu okundu mu?

p0102

p0103

p0113

hata kodları bunlar

tarihinde Murat ATAŞ tarafından düzenlendi
büyük harf yazmıştım
Yorum bağlantısı
Murat ATAŞ

bu arıza motoru şakırdatırmı? motor arıza lambası yanmıyor!

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kodların hepsi de MAF diyor.. 

Ne kadar bozuk olduğun bağlı olarak tepkileri değişir.. 

Önce bu sorunu ortadan kaldırmak gerek. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat ATAŞ

tamam teşekkürler önce ona bi yoğunlaşalım temizleyelim tesisatına bakalım belkide motor yapılırken temizleyelim derken bozmuşlardır.

Yorum bağlantısı
Murat ATAŞ

maf sensörünü temizledim hata almıyorum artık pislik vardı. henüz sürüş yapamadım inşallah şakırdama birdaha gelmez çekiştede farklılık hissederim bu arada yağ pompası keçesinden yağ kaçırıyordu heryeri yağlamıştı trigerin oralarda sensörler vardı onlarda yağlanmıştı tekrar değiştirdiler  temizlediler o andan itibaren şakırdama duymadım belkide onlardan kaynaklanıyordu?

arabaya komple sıfır motor yapıldı 2.gün tahliye hortumuna ek yapmışlar susuz kaldı kendim yaptım 3.gün keçeden yağ kaçırdı baya bi yağ eksiltti yağ lambası yanmadı dikkat etmesem vay halime

bu arada baskı balata dahil komple motora 9000 tl gitti inşallah başka arıza çıkmaz sadece şanzumandan ses geliyor 1. viteste çok geliyor 2.3.4 te de hissediliyor uğultu sanırım şanzumanında dağılması gerekiyor:( 

Yorum bağlantısı
Murat ATAŞ

herkese günaydın tam düzeldiğini umarken dün akşam eve giderken yine yaptı önce duman attı sonra şakırdama başladı kenara çektim kontak açıp kapattım hiçbirşey olmamış gibi aracacım normal bir şekilde çalıştı eve gitttim bu sabah işe gelirkende tam işyerimin önünde park için manevra yaparken yine yaptı arıza kodu şakırdama yapmadan yok yaparkende yok sadece şunu farkettim aracımda kaliteli mini obd 2 cihazı takılı motor kv sı ve tekerleklerdeki beygir gücü ara ara kesiyor enyüksek ve endüşük güç sıfırlıyor veri yok diyor bu normalmi? bu obd cihazında bakmam gereken başka bir yer varmı acaba?

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Murat ATAŞ

bu arada aracım motor yapılmadan önce 269000 km de idi 400 kuruş yakıyordu şimdi 500 kuruş yakıyor kilometrede

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
3 saat önce, Murat ATAŞ yazdı:

bu arada aracım motor yapılmadan önce 269000 km de idi 400 kuruş yakıyordu şimdi 500 kuruş yakıyor kilometrede

Kurus hesabi yaniltir.Yakit hesabi dogru olandir.

Yorum bağlantısı
Murat ATAŞ

ışık yanar yanmaz 50 tl koyuyorum tekrar yanınca 100 km yol yapmış oluyorum 3 kez tekrarladım her 50 tl ye 100 km gidiyorum.

Yorum bağlantısı
Bilal Onbaşı

Pompacı bu enjektörlerden değil dediyse seni başka yere yönlendirmeliydi aksi takdirde deneme yanılma yoluyla aracı yalama yaparlar arıza kodu vermiyorsa muhtemelen elektrik elektronikle ilgili bir problem olabilir senin durumuna yakın bir problem başıma gelmişti sürekli araç stop ediyordu bir süre sonra çalışmıyordu sorunu iyi bir elektronikci çözmüşdü..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat ATAŞ

bugün tekrar başka bir tamirciye gittim giderken yolda yaptı şakırdadı stop start yaptım düzeldi tamirciye vardığımda çok güzel çalışıyordu cihaza bağladı hata kodu almadı cihazda. enjektörlere baktı çok güzel görünüyor dedi değerler iyi dedi siyah duman atması normal dedi gaza yüklenince.şakırdama için oda tesisattan yada beyinden olabilir dedi arızayı yapınca getir bakalım dedi. birde aracımım yakıtı 4/1 çoğaldı dedim motor yapılan araçlarda normal dedi km de 500 kuruş yakıyor 400 yakıyordu motor yapılmadan önce 

kafayı yicem

şakırdıyor- siyah duman atıyor- çok yakıyor bide yeni bişey daha çıktı sabahları vitese çok zor giriyor hele 1. vitese

Yorum bağlantısı
Murat ATAŞ

bu sabah yine şakır şakır çalıştı stop etmeden şakırdarken başka bir tamirhaneye götürdüm tezcanlar oto servis merterde şakırdarken enjektör değerlerine baktılar normal dediler arızalara baktılar bişi göremediler ecu den olabilir dediler şase almıyor olabilir dediler stop start yaptık araba yine herzamanki gibi düzelti kafayı yicem elektronikçi yolu görünüyor şimdide:(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...