İçeriğe Yönlendir

C-Max I - Garip Sorunlar

Erdoğan Yıldız

Recommended Posts

Erdoğan Yıldız

Selamlar. Araç gece hić marş basmıyordu baya bir uğraştım tık sesi bile gelmedi 2-3 saat öyle bekledi sabah gittiģimde bu sefer tek seferde çalıştı 2 saat sonra bu sefer anahtardan kapılar otomatik aćılmaz oldu analog olarak anahtarı  kapıya sokup açıyorum ama arać  çalışıyor. Imbolayzır olabilir mi? 

Bununla ilgisi var mı bilmiyorum ama 2 gün önce de sabah arabanın başına gittiğimde tüm kapı camları aćılmış vaziyetteydi normalde biliyorsunuz anahtarda açma tuşuna uzun basınca aćılır 

Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun
6 dakika önce, Erdoğan Yıldız yazdı:

Selamlar. Araç gece hić marş basmıyordu baya bir uğraştım tık sesi bile gelmedi 2-3 saat öyle bekledi sabah gittiģimde bu sefer tek seferde çalıştı 2 saat sonra bu sefer anahtardan kapılar otomatik aćılmaz oldu analog olarak anahtarı  kapıya sokup açıyorum ama arać  çalışıyor. Imbolayzır olabilir mi? 

Bununla ilgisi var mı bilmiyorum ama 2 gün önce de sabah arabanın başına gittiğimde tüm kapı camları aćılmış vaziyetteydi normalde biliyorsunuz anahtarda açma tuşuna uzun basınca aćılır 

Merhaba aracın  anahtala sorunu yok gibi Akü kutup başlarına baktınız mı gevşeme felan olmasın yada aküyü ölçtürdünüzmü imbolayz olsa ekranda anahtar amlemi çıkması lazım yada lambası yanık olması lazım

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Merhabalar 

Konunuz uygun bölüme taşınmıştır

saygılarımızla

2 saat önce, Erdoğan Yıldız yazdı:

Yorum bağlantısı
Erdoğan Yıldız

Merhaba arkadaşlar 4 senedir memnun bir şekilde bindiģim 2004 ford c max aracım bildiğin kafayı sıyırdı önce arać marş basmadı tık bile etmiyordu neyse  öyle bıraktım eve çıktım ertesi gün kuvvetli bit besmeleyle calıştirdık bu sefer kapı otomatiği bozuldu anahtarı sokup açiyorum.. silecekler kendiliğinden ćalışıyor bazen. Kapı camları 3 gün önce kendiliğinden aćılmış.. aküyü ölćtürdük değerler iyi elektrikçi de anlayamadı bırakacaksın bakacağız diyor. Başına gelen var mı hiç

bu arada bahsetmeden geçemeyeceğim 1 haftadır motor sistem arızası veriyordu PC'ye bağladı ısıtma bujileri çıktı 4'ünü de değiştirdik 2'sini çıkarırken kırdı motorun içine kaçtı usta dedi mıktatıslı çubukla çıkarmaya çalışacağız çıkaramazsak üst kapak yolu görünür dedi kısaca pire olur deve dedi ben bu gece yatamadım sıkıntıdan neyse sabah oldu kalbim çarpa çarpa aradım ustayı naptıniz diye çıkardık hocam dedi rahatladım araba orda da çalışmamış şarj ederek ćalıştırmışlar 

Arabam niye kafayı yemiş olabilir. Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Erdoğan Yıldız

Ekleme inanamayacaksınız ama elektrikciden geldim adam kutup başlarını çikar düzelir dedi gönderdi beni eve geldim kontağı kapattım çektim araba hala çalışmaya devam ediyor ićerde bir seyler ötüyor ama ne bilmiyorum göstergede bir şey yok 40 sn  anahtar elimde öyle çalıştı sonra stop etti 

Yorum bağlantısı
Erdoğan Yıldız
1 dakika önce, Dogan Arsiray yazdı:

akü zayıflamış olmasın?

Akü ölçüldü iyi diyor adam

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bahsettiginiz cogu sey elektrik kaynakli problem gibi gorunuyor.Aracin beyni vs islanmista olabilir.Duzgun bir emanet aku alip bir kac gun deneyebilirseniz aku olayini net anlamis oluruz.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aracta sonradan takili elektrikli bi donanim var mi? Teyp, amerikan park, xenon vs?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
6 saat önce, Erdoğan Yıldız yazdı:

kontağı kapattım çektim araba hala çalışmaya devam ediyor

çok riskli bir elektrik arızası olabilir.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Fordlarda akü  voltajı azsa araç çalışırken kontağı kapatsanız da çalışmaya ve aküyü şarj etmeye devam eder. Stop etmek için el freni çekiliyken ve frene basarken 2. viteste alıp debriyajdan ayağınızı çekin. Akünün bitme sebebini araştırın. 

Benim 2015 focusta sürekli akü bitiyordu. Gem modülüne su girmiş. Kiralama şirketi arabayı yaptırmadan iade almıştı. Serviste 8 bin civarı bir masraftan bahsetmişlerdi. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam son zamanlarda feci yağmurlar yağdı. sigorta kutusunu kontrol ettirdiniz mi? Ayrıca akü iyi diyorlar ama bence başka aküyü de takarak denemenizde fayda var...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Yıldız
18 saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Aracta sonradan takili elektrikli bi donanim var mi? Teyp, amerikan park, xenon vs?

Yok

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Şarj dinamosunu sokturun kontrol ettirin sıkıntı ondan kaynaklanabilitir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Yıldız

Aku kaynakli bir sorun kanimca.Akunun yapisal arizalari dolayisiyla ani ve tutarsiz voltaj ve amper degisimlerinin sebeb oldugu arabanin sancilanmasi bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Dip not , bizdeki peugeot un kutup başı gevşemiş. Yolda kasise girince abs devreye giriyordu. Sıkıştırınca düzeldi. Elektriksel sorun gibi görünüyor ama ecu ya zarar gelmemiştir umarım. 

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Ben de akü diyorum. Birbirinden bağımsız birden fazla hatanın aynı anda olması sensör akımlarının ani düşme ve yükselmelerine bağlı olarak oluyor genellikle. Akü voltajının normal çıkması çok güvenilir bir yöntem değil, çalışma anında yeterli akım üretilebiliyor ancak beklemelerde voltaj düşebiliyor. O yüzden eğer akünüz 3-4 yılı geçtiyse kesinlikle değiştirin yada o masrafa girmek istemiyorsanız arkadaşların dediği gibi emanet bir akü bulup 3-4 gün hatta bir hafta onu deneyin. Problem büyük oranda düzelir diye tahmin ediyorum...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Akü bence de.
Marş basmayarak uyarıyı vermiş.
Devamındaki bir çok şey de akü sorununu işaret ediyor

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 03.02.2019 at 10:57, Erdoğan Yıldız yazdı:

Yok

İki konunuzu birleştirdim.. 

Yorum bağlantısı
Erdoğan Yıldız

Aldığım tavsiyelerle arać calışır durumdayken Akü kablolarını kutup başlarından söktüm 5 dk öyle çalıştı sonra stop ettim 10 dk sonra tekrar bağladım 2 gündür bir sıkıntı çıkarmıyor bakalım arać kendine geldi yani tipik Türk usulü off-on yaptım işe yaradı demek ki aküden 

Bu arada aynı sıkıntıyî telefonda da yaşadım batarya iyice şişmişti patlar diye korkumdan şarjdan çektim telefonu..o haldeyken baktım kendi kendine bir şarja başlayıp bir sonlandırıyor demek ki elektronik aletlerin genel sorunu bu hepinize teşekkürler 

Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun
12 saat önce, Erdoğan Yıldız yazdı:

Aldığım tavsiyelerle arać calışır durumdayken Akü kablolarını kutup başlarından söktüm 5 dk öyle çalıştı sonra stop ettim 10 dk sonra tekrar bağladım 2 gündür bir sıkıntı çıkarmıyor bakalım arać kendine geldi yani tipik Türk usulü off-on yaptım işe yaradı demek ki aküden 

Bu arada aynı sıkıntıyî telefonda da yaşadım batarya iyice şişmişti patlar diye korkumdan şarjdan çektim telefonu..o haldeyken baktım kendi kendine bir şarja başlayıp bir sonlandırıyor demek ki elektronik aletlerin genel sorunu bu hepinize teşekkürler 

Akünün Amperinede bakabilirsiniz sanırım 70 amper olması lazım düşükte seçilmiş olabilir

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erdoğan Yıldız

aynı sıkıntı yine başladı aküyü değiştirdik yine olmadı hatta komple elektrik gitti kontağı çevirince elektrik hiç gelmiyor bir usta bir yerine su kaçmış olabilir demişti torpidonun altında bulunan sigortaya elimi attığımda her şey ortaya çıktı sigortaya ön kaputtan bir yerden su damlaması var ve sigorta ıslanmıştı çekiciyle götürdük sanayiye usta çıkardı sigorta su damlaya damlaya küflenmiş neyse 4 saat sadece benim sigortayla uğraştı bir şeylerle temizledi yeni gibi oldu taktı çalışıyor 15 gündür biniyorum sıkıntı yok şimdi suyun nereden damladığını tespite çalışıyoruz ön kaputun üstünde plastik aksamın içinde su gideri varmış tıkanmış olabilir diye oraya baktık ama tıkalı değil bakıyoruz bakalım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...