İçeriğe Yönlendir

150 km Hypermil ve Şilede TUV Muayenesi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba,

Bu gun muayeneyide bahane ederek şile gezisi yaptim. 147 km yolu , önce yeni Şile yoldan, sonra eski Şile yolundan ve en sonda ictaş parali yeni Otoban 7 ile Riva kavşagina akabinde eve giden bir yolculuk.. iyi seyirler. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Egzozun tekrar ağır kusur olması sevindirici olmuş. Saçmalıktı zaten.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Bir saat önce, Sani Gerşon yazdı:

Egzozun tekrar ağır kusur olması sevindirici olmuş. Saçmalıktı zaten.

Aslında kimse mağdur olmasın diye yapılan bir değişiklikti ama bizim insanımız hemen işin çakallığına kaçmıştı. Sistem düzgün çalışmaya başladı demek tekrar ağır kusur yaptıklarına göre.

Bu değişikliktende anlaşıldığı üzerine maalesef bizim insanımıza bazı şeyleri mecbur yapmadığın süre sorunu çözme odaklı davanmıyor. Freni çalışmayan araca hafif kusur yazsınlar %80 o freni yaptırmadan kullanır aracı.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu gün 2 büyük darbe yedim. 

İlki sadece nakit kabul etmeleri yüzünden, Şile merkeze kadar atma aramak zorunda kalmam. 

İkincisi Egzos muayenesi oldu. :( 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
4 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Aslında kimse mağdur olmasın diye yapılan bir değişiklikti ama bizim insanımız hemen işin çakallığına kaçmıştı. Sistem düzgün çalışmaya başladı demek tekrar ağır kusur yaptıklarına göre.

Bu değişikliktende anlaşıldığı üzerine maalesef bizim insanımıza bazı şeyleri mecbur yapmadığın süre sorunu çözme odaklı davanmıyor. Freni çalışmayan araca hafif kusur yazsınlar %80 o freni yaptırmadan kullanır aracı.

Mağdurluk nedir? Köyden gelip şehre devlet arazisine gecekondu yapıp kira para vermeden 30 sene oturup sonra tapusunu alıp 500 bin eyroya müteahhide verenin mağduriyeti gibi mi? Biz maaş biriktirelim diye sülalece çalışırken?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
44 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Mağdurluk nedir? Köyden gelip şehre devlet arazisine gecekondu yapıp kira para vermeden 30 sene oturup sonra tapusunu alıp 500 bin eyroya müteahhide verenin mağduriyeti gibi mi? Biz maaş biriktirelim diye sülalece çalışırken?

Dünya Mantıklı Bir Yer Değildir Akılalmaz Zorluklarla Dolu Bir Dünyada Yapılabilecek En Doğru Şey, Beklenti ve Arzuları En Aza İndirmektir.

1959 yılında ab başvurusu yapan Türkiye'yi Avrupa Birliği bakanlığı kurulmuş olmasına rağmen yukarıdaki nedenlerden dolayı almadılar. Bakanımız Avrupa birliği parlemontosa çıkıp, amuda kalkıp Takla atsa, biz kendimizi düzeltmedikten sonra  yine almazlar hocam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
5 saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Özetlersek emniyet kemerine susturucu takan, uzun yolda hava yasıklarını kapatan, zeki ve çalışkan bir milletiz.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
10 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Bu gün 2 büyük darbe yedim. 

İlki sadece nakit kabul etmeleri yüzünden, Şile merkeze kadar atma aramak zorunda kalmam. 

İkincisi Egzos muayenesi oldu. :( 

İlk defa mı muayeneye girdiniz.

Tahsilatlar hep nakit olmuştur Tuv’de. 

Ayrıca sırf hypermiling için gereksiz yere bunca kilometre yapmak pek mantıklı gelmiyor bana. Nerede kaldı tasarruf. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Bir saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

İlk defa mı muayeneye girdiniz.

Tahsilatlar hep nakit olmuştur Tuv’de. 

Ayrıca sırf hypermiling için gereksiz yere bunca kilometre yapmak pek mantıklı gelmiyor bana. Nerede kaldı tasarruf. 

Guzel bir haftasonu roadtripinde işimide halletmiş oldum. Araba surmek bir zevk. Zevk alirken maliyetleri minimuma cekiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
11 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Mehmet abi bir süre Türkiye genelinde egzoz emisyon sistemde arıza vardı. Ne zaman ne kadar süre çalışıp çalışmayacağı belli olmuyordu(genel merkez kaynaklı)
Durum böyle olunca herşeyin tam olduğu halde adamların sistemi arızalı diye muayeneden kalıyordun, sürekli muayene istasyonunda yada sanayide saatlerce beklemen lazımdı sistem geldimi gelmedimi diye. Adamlarda sistem düzelene kadar biz hafif kusurla geçirelim siz en kısa zamanda dışarda yaptırın egzoz muayenesini mantığına gittiler. 

Diğer bahsettiğin duruma bende karşıyım.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
10 saat önce, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:

Özetlersek emniyet kemerine susturucu takan, uzun yolda hava yasıklarını kapatan, zeki ve çalışkan bir milletiz.

Doğru birşey değil ama bende kısa mesafede emniyet kemeri kullanmıyorum(alışkanlık yapamadım hala) ama uzun mesafe yapacağım zaman araba kullanmaya başladığım andan itibaren emniyet kemeri kullanıyorum.
Çevremde normalde emniyet kemeri kullanmayan ama sırf uyarı vermesin diye kemer takanda çok var ama. 

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
1 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Guzel bir haftasonu roadtripinde işimide halletmiş oldum. Araba surmek bir zevk. Zevk alirken maliyetleri minimuma cekiyorum. 

Uzun yolda bende sakin kullanmayı severim ve yol durumuna göre genelde 75-110 arası kullanıyorum. Ortalama 4.5-5 lt tüketimle yol alırım. Her konudada kafa daha rahat oluyor.
İlk ehliyet aldığım zamanlarda tam tersiydi 110 km aşa düşmezdim(eski aracım kamyonetti hız sınırı daha düşüktü) :) Hiç hız cezamda yok ama belli bir zamandan sonra hızlı gitmek pek mantıklı gelmemeye başladı bana.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ali bey sizi daha çok Türkçe ifade kullanmaya davet ediyorum. İngilizce ifadeleri normalleştirmeye çalışmanız bana anlamsız geliyor. Genel geçer tabirleri anlarım (LTFT, AFR, minimum, maksimum vs vs) ama mesela bu konudaki roadtrip ele avuca gelmiyor. Diğer konularınızda da mevcut ama onlara geri dönüp bakmadım.

Başka konularda espriyle karışık yazmıştım Türkçe yazsanız biz gibi cahiller anlamıyor diye :) Dikkatinizi çekemedim sanırım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
1 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Ali bey sizi daha çok Türkçe ifade kullanmaya davet ediyorum. İngilizce ifadeleri normalleştirmeye çalışmanız bana anlamsız geliyor. Genel geçer tabirleri anlarım (LTFT, AFR, minimum, maksimum vs vs) ama mesela bu konudaki roadtrip ele avuca gelmiyor. Diğer konularınızda da mevcut ama onlara geri dönüp bakmadım.

Başka konularda espriyle karışık yazmıştım Türkçe yazsanız biz gibi cahiller anlamıyor diye :) Dikkatinizi çekemedim sanırım.

Peki. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...