İçeriğe Yönlendir

Köpeğe Çarptım.

Metin Mankal

Recommended Posts

Metin Mankal

Bu gün Ankara dönüşü oldukça rahat ve sakin bir yolculuktu. Son 80 km kala Tekir tünellerin çıkışında aniden önüme atladı. Önce sola kaçar gibi yaptı ben sağa kırdım birden o da sağa fırladı ve çarptık maalesef.Tünelden çıktığım için hızım yüksek değildi. 80 filandı sanırım. Düştüğü yerden bir anda fırladı ve kaçtı. Bir şeyi yoktur inşallah. Gerçekten çok üzüldük. Arabada da biraz hasar oldu ama onu dert etmiyorum. Arabadır yapılır..Allah korudu hepimizi..

nQlq7l.jpg

• Beğen 1
  • Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Allah beterinden korusun geçmiş olsun, umarim o can da iyidir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek

Geçmiş olsun. Hayvana durup bakma imkanınınz yok muydu ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
5 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Frene bastınız mı?

Geçmiş olsun. 

Frene bastım ama mesafe kısaydı. Çok ani oldu..İnsan bir anda ne olduğunu anlayamıyor doğrusu.Neredeyse 30 yıldır araba kullanırım, bir çok kere kazada yaptım ama ilk defa bir canlıya çarpıyorum..Sıkıntılı bir durum gerçekten..

5 dakika önce, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:

Geçmiş olsun. Hayvana durup bakma imkanınınz yok muydu ?

Baktım Mehmet Abi. Ben araçtan inince ayağa kalktı ve kaçtı..Çokta arkasından gidemedim. Arabanın yeri çok sakattı..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Hayvanın büyüklüğünü bilmiyorum ama aracınızdaki hasara bakılırsa hayvana çok fazla zarar vermemişsinizdir diye düşünüyorum. Yoksa sizin aracın durumu çok daha kötü olurdu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Geçmiş olsun. Adana’ya mıydı dönüş?
Tünellerde hep eğim var bu tarafa gelirken, hızınızı iyi korumuşunuz.
Köpeğin canı serttir, bişey olacağını düşünmüyorum (hasara bakınca).

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
(düzenlendi)
55 dakika önce, Metin Mankal yazdı:

Frene bastım ama mesafe kısaydı. Çok ani oldu..İnsan bir anda ne olduğunu anlayamıyor doğrusu.Neredeyse 30 yıldır araba kullanırım, bir çok kere kazada yaptım ama ilk defa bir canlıya çarpıyorum..Sıkıntılı bir durum gerçekten..

Baktım Mehmet Abi. Ben araçtan inince ayağa kalktı ve kaçtı..Çokta arkasından gidemedim. Arabanın yeri çok sakattı..

Arkadaşlar bu ani hayvan çıkışı konusu önemli. Gece sürüşlerinde hayvan besleyen bölgelerde kaçak kayıp havanların tehlikeli yola çıkışları ölümcül kazalara neden olabiliyor. Altınızdaki aracın güvenlik pakedine güvenmeyin, yavaş gidin yeter, bir tonluk bir dananın 140 km. hizla  ön camdan içeri girerek verdiği hasarı düşünün.

Tekrar geçmiş olsun Metin hocam.

tarihinde Mehmet Naki Çatalyürek tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Çok teşekkürler arkadaşlar.Köpek iriceydi..Neyseki çok hızlı çarpmadım. Kar ve güneş olunca çok dikkatli olmak gerekiyor.Özellikle tünel çıkışlarında birden aşırı ışığa maruz kalınıyor.Kış bile olsa benim gibi güneş gözlüğünüzü evde unutup yola çıkmayın derim..

45 dakika önce, Celal Aydın yazdı:

Geçmiş olsun. Adana’ya mıydı dönüş?
Tünellerde hep eğim var bu tarafa gelirken, hızınızı iyi korumuşunuz.
Köpeğin canı serttir, bişey olacağını düşünmüyorum (hasara bakınca).

Dönüş Ankara'dan Maraş'tı..Göksundan sonraki tünellerde oldu..Burada da eğim oldukça fazla..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
13 dakika önce, Metin Mankal yazdı:

Çok teşekkürler arkadaşlar.Köpek iriceydi..Neyseki çok hızlı çarpmadım. Kar ve güneş olunca çok dikkatli olmak gerekiyor.Özellikle tünel çıkışlarında birden aşırı ışığa maruz kalınıyor.Kış bile olsa benim gibi güneş gözlüğünüzü evde unutup yola çıkmayın derim..

Dönüş Ankara'dan Maraş'tı..Göksundan sonraki tünellerde oldu..Burada da eğim oldukça fazla..

Köpeğin canı serttir, bişey olacağını düşünmüyorum (hasara bakınca)

Muhtamelen İç kanama geçirir, şanslı ise kurtulur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Geçmiş olsun Metin Bey. Benim de benzer bir tecrübem var maalesef. Kırşehir’de bir köpeğe çarpmıştım. Nevşehir’e gidiyorduk. Köpek çok küçüktü ona rağmen benim ön tamponu parçalamıştı. Bayram günü Kayseri’de çıkma tampon aramıştım, tamponu buldum boyacı bulamadık çok uğraştırmıştı beni.  Kafatası çok sağlam oluyor köpeklerin. Allah’tan sizde de köpecikte de bir sıkıntı yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Köpeğin canı serttir, bişey olacağını düşünmüyorum (hasara bakınca)
Muhtamelen İç kanama geçirir, şanslı ise kurtulur.

Karayollarının sorunu. Trafiğin hızlı aktığı yerlere, köpeklerin geçemeyeceği kadar bir tel çekilse, %90 çözüme ulaşır.
Radyatör inmiş olsa öleceğinden şüphem yok Mehmet hocam.
Bırakın radyatörü, plastik aksama dahi bişey olmamış şükür ki.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Geçmiş olsun,köpeklerin korktukları zaman kendilerini kastıklarını duymuştum bu yüzden hasar büyük olurmuş ama verilmiş sadakanız varmış .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek

Karayollarının sorunu..

Amerikalılar Suudi arabistan da deve koyun çıkmaması için  iki yanı yüksek tel örüsü ile kapalı ihtişamlı otabanlar yapmışlar. Güzeldi...  İlgimi çeken başka bir şey daha keşfettim, Müslüman ve Gayri Müslümler için iki ayrı yol yapılmış. Petrolün gücü nelere kadir hocam, beklentilerinizi azaltın, çünkü biz ithalatçı ülkeler sınıfındayız.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Geçmiş olsun, hasar çok olmamış.En önemlisi kontrolü kaybedip daha kötü sonuçlar doğurabilirdi.

Bende geceleri çok korkarım bu tür kazalardan.Bazen dalıp hızımı yükseltince aklıma geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Çok geçmiş olsun.Belgeselde duymuştum.Köpekler-hayvanlar bölgelerindeki karayolundan dikkatli geçerler.Bölgelerini tanır bilirler.Eğer bölgesinin dışında biryerde ise o zaman bilemezler.Bölgelerinin dışına çıkmasıda doğa şartları ve insan etkileri.

Güzergahımda çok köpek var.Mesele dün eve dönüşte emniyet şeridinde bir yavru köpek vardı.Geçermi geçmezmi diye köpeğe dikkat kesildim.Köpek sen geç ben sonra geçecem der gibiydi.Ben geçtikden sonra karşıya geçti.Demek belgesel doğru tespit etmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Geçmiş olsun. Hep derler, çarpacağın kesinse manevra yapma diye. Bugüne kadar başıma gelmedi ama o an ne yaparım bilemiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Keske hic yasanmasa.. Tam carpma aninda kopek sanki kaskati kesiliyor.Kemikleri irilesiyor resmen..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile yolda köpek vs. görünce ani refleks ile sağa sola gitmeye çalışmayın, diğer araçlara veya daha kötüsü olabilir, kazadır geçmiş olsun

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...