İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Mekanik Ustası

Murat Güzel

Recommended Posts

Murat Güzel

Arkadaşlar herkese merhaba aracımı yeni aldım fakat bazi eksikler ve sorunlarım var glx 2.0 motor manuel vitesli  lpg var ilk kalkışta problem yok fakat belli bir müddet sonra ufaktan silkelemeler başlıyor gaza birazdaha yüklenince atlatıyor sıkıntıyı şimdi bugün ümraniye sanayiye gittim usta motorda bisey yok buji ve kabloları değişti fakat sorun devam ediyor benzinde de yapıyor bunu başka birşey yapılmadı araca bu model lerden anlayan varmı anadolu yakasında birde bu araca kumanda nerden çıkarta bilirim servis harici aracın eski kumandası kayıp teşekkür ederim şimdiden 

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

benzinde de yapıyorsa ateşleme sitemi diyecektim ama gerekeni yapmışsınız.Aracınızda su eksiltme filan var mı? Kontrol ettiniz mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Yedek anahtar için isterseniz yurtdışından sipariş verip burada kodlatabilirsiniz

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gaz kelebeğinin oradaki pozisyon sensör soket tesisatına baktırın öncelikle

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Güzel

Teşekkür ederim tekrar bi ustaya görünücem bu araçlara obd cihazı takılıyormu acaba 

On 03.02.2019 at 12:35, Mehmet Pınar yazdı:

Yedek anahtar için isterseniz yurtdışından sipariş verip burada kodlatabilirsiniz

Anahtarda sorun yok da bir kumanda mevcutmuş galiba,  bilgim olmadığı için kumandayı nasıl temin  edebilirim ucuz bir şekilde ? :) biraz pahalı dörtlü Işıkları yakıp duruyor 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

uzaktan kumandada olsun olmasın fark etmez o dörtlüyü yakmasında. sorun kumanda da olamaz.

Yorum bağlantısı
Murat Güzel

Bilmiyorum abi kilitciye gittim adam dedi nere götürür sen götür bunlarda bi kumanda var dedi o olmadan sorunu çözemez sin 600 lira çekti bide 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
(düzenlendi)

Bobini de değiştirin. Bujileri ve kabloları orjinal motorcraft tavsiye ederim 

tarihinde Derviş Dursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Zinni

Enjektör tesisatına baktır. Genellikle tesisat kaynaklı oluyor böyle sorunlar. Bizim bi facebook grubumuz var orayı takip edersen gerekli bilgileri bulabilirsin. Aynı sorun bende de vardı tesisatı elden geçirdim fakat belli bi süre sonra yeniden aynı problem başladı. Buji, Buji Kablosu, Bobin, Gaz Kelebeği Konum Sensörü falann bilimum malzemeleri değiştirdim fakat bi fayda bulamadım. Şimdi @Derviş Dursun kardeşim sağolsun İstanbul Avrupa yakasında Yılmaz Soket Rıza diye biyer var orayı önerdi. orada bizim mk2 lere göre enjektör tesisatı varmış. Onun sayesinde bilgilendim bugün sipariş verdim hafta sonu takarım inşallah. Bu arada bende Ümraniye'de oturuyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Tüm testleri benzinde yapın. Aracın OBD soketinden arıza kodlarını okutun. Arıza kodlarını buraya yazın. Silkeleme genelde  vakum kaçağına işarettir. PCV valfini temizletin ve hortumlarını kontrol edin. Hortumlarda delik, yırtık olmasın hava alan yer olmasın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...