İçeriğe Yönlendir

Güvenlik mi Tüketim mi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Çağlar Bayur
2 saat önce, Okay Kaygusuz yazdı:

şaka maka bir yana sosyal medya üzerinde facebookta Motorsports Turkey diye bir rol sayfası var 2gün önce gruptan biri aracının içindeki emmiyet kemerleri dahil sükük bir sekilde yolculuk yaparken evine giderken kaza yapıyor sag kapıdan fırlıyor aracı hafifletcem diye sökük araclarda malesef durum buna varabiliyor.

civic değil miydi O hafiflersin diye kartından kapı yapıp ağır metal olan emniyet kemerini söken? geçen sene ama?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile şimdiki figo nun temeli Fiat, Ford fiesta değil, ncap teki yıldızlara da çok kanmayın, airbag iptal düğmesinin yeri yıldız getirebilir ancak kazada insan gövdesini korumaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Bir saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

Amerika gibi ülkelerde coniye çıkıp arabanın yaıt tüketimi ne desen kafan güzel mi der
Bizde 3.5 lt yaktığını görünce seviniyoruz

Abicim eminmisin. En çok hydrip ve elektrikli otomobilin satıldığı yer Amerika. Hatta Hypermil olayının babası yine bu Amerikalılar. Bir kaç Texsas dallaslı savurgan adam sizi yanıltmasın. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
3 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

O gördüğünüz elektrikli araçların çoğunluğu büyük şehirlerde
2018 nisanda ve 2019 ocakta 2 kere gittim
Trafik her yer kocaman motorlu suv ve pickuplar dolu
Adamlarda 1 lt benzin 65 cent iken biz 6 tl veriyoruz
Hyundai elantra için konuşalım
Bizdeki motorları 1.6 atmosferik ve 1.6 dizel
Adamlar ise 2.0 atmosferik ve 1.6 turbo kullanıyor
Biz kar küreme ve araç taşımak için kamyonlar kullanırken onlar bu işleri pickup lar ile yapıyorlar
En son gittiğimde 2 küçük şehrinde bulunduk hiç tesla görmedik
Sadece son gün bostona gittiğimizde orasıda bölgenin başkentidir otoparkta şarj olan 1 adet tesla gördüm

2018 yılında 1,126,000 adet elektrikli otomobil satılmış. Ayrıca Daha  1 yıl önce başlayan teslam model 3 üretimi 180 bin adeti aşmış.. Fabrikalar yetişmiyor. Birde işin prius tarafı varki, dehşet . 

https://www.bloomberg.com/graphics/2018-tesla-tracker/

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir amerikalıya benim arabam 3,5 litre yakıyor deseniz.
Neden, bozuk mu ? Der heralde [emoji23]

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
1 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

Abicim eminmisin. En çok hydrip ve elektrikli otomobilin satıldığı yer Amerika. Hatta Hypermil olayının babası yine bu Amerikalılar. Bir kaç Texsas dallaslı savurgan adam sizi yanıltmasın. 

Aldanmayın. Zippo çakmak amerikan mantığının zirve noktasıdır. Tüketim tüketim tüketim. 2 milyon elektrikli araç olsa bile nüfusun %0.67 'si yapar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
Bir saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

sigara içen kalmadı adamlarda.

Koko 'ya mı düştüler hocam?

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
20 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

sigara içen kalmadı adamlarda.

başka dumanlı şeyler var mıdır

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
13 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Adamlarda eğitim kalitesi yüksek yani ilk okulda insan olmayı öğretiyorlar

Son gittiğimde 6 gün kalınca çok kasiyerle muhattap oldum

Her kasiyer merhaba nasılsın diye sordu

Türkiyede soranı görmedim pek fazla

Adamlarda sigara içen 2. Sınıf insan algısı olduğu için içmemeleri normal olabilir

Bizde adam olduğunu sanan lise bebeleri günde 1 paket sigara içer oldu

Birde sigara pahalı

3 saat çalışıp araba deposunu fulleyebilen coniler 1 saatlik ücretlerini 1 paket sigaraya gömmek istemeyebilir

750 ml viskiyi 15 dolara aldım

Herşey ucuz ama sigara pahalı adamlarda

Kafede baş köşeye geçerler, sigara içerler ,10 liraya kahve içiyor ya satın alacak adam dükkanı.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
35 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Adamlarda eğitim kalitesi yüksek yani ilk okulda insan olmayı öğretiyorlar

Son gittiğimde 6 gün kalınca çok kasiyerle muhattap oldum

Her kasiyer merhaba nasılsın diye sordu

Türkiyede soranı görmedim pek fazla

Adamlarda sigara içen 2. Sınıf insan algısı olduğu için içmemeleri normal olabilir

Bizde adam olduğunu sanan lise bebeleri günde 1 paket sigara içer oldu

Birde sigara pahalı

3 saat çalışıp araba deposunu fulleyebilen coniler 1 saatlik ücretlerini 1 paket sigaraya gömmek istemeyebilir

750 ml viskiyi 15 dolara aldım

Herşey ucuz ama sigara pahalı adamlarda

Açmadınız şu Ameriga başlığını @Mehmet Göktürk Hocamla, hepimiz yanlış tanıyoruz Jonileri 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
9 dakika önce, Ahmet Gül yazdı:

Açmadınız şu Ameriga başlığını @Mehmet Göktürk Hocamla, hepimiz yanlış tanıyoruz Jonileri 😀

Tüm dünyayı yanlış tanıyoruz.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
7 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Güvenlik ile tüketim ters orantılı değil. Bu nedenle o mu bu mu demek doğru soru değil.

ikinci sorunun yanıtı klima harici çok etkisi olmaz.

Anlatamadim sanirim :) Sarj dinamosuna yuk binerse motora yuk biner deyip teyp far vs acmayanlar var

3 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

civic değil miydi O hafiflersin diye kartından kapı yapıp ağır metal olan emniyet kemerini söken? geçen sene ama?

Aynen bende Civic diye hatirliyorum 1 2 senesi var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İranlı bir arkadaş ambargo zamanı iranda araçların farları lamba biter diye gece yakmadıklarını söylemişti yıllar önce.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
36 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Anlatamadim sanirim :) Sarj dinamosuna yuk binerse motora yuk biner deyip teyp far vs acmayanlar var

Aynen bende Civic diye hatirliyorum 1 2 senesi var.

Hadi teyp neysede farsiz arabami surulur. Yeni nesil arabalar frende geri donusturdugu enerjiyi bu tip islerde harcar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

9 saat önce, Ahmet Gül yazdı:

8 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Tüm dünyayı yanlış tanıyoruz.

Doğrusunu yaşayanların kaleminden bekliyoruz, youtuberların anlatmasıyla biryere kadar gidiliyor.

Japonya ve Çin için Yüksel Görmez in kitapları var ama Japonya 1 kitabı tükenmiş, yazarla konuştum ikimizin de müsait olduğu bir zamanda buluşup elden alacağım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
On ‎4‎.‎02‎.‎2019 at 10:11, Mustafa Arıkan yazdı:

Emniyet kemerlerini de söksek yakıta katkısı yüzde kaç olur?

hatta şöförsüz olsa araç. hatta araç hiç çalışmasa mesela. hayat bayram olsa :)

--

konuya cevap.

egosu nal gibi olmuş insanların, araba alınca bastırılmış duygularını pedala ve kornaya basarak ifade ettiği bir ülkede, küçük ve az yakan arabadan iyisi büyük ve çok giden araçtır. hatta en iyisi en büyük ve en çok yakan araçtır. trafikte, otoparkta, valeye verince vs sayarlar sizi üstüne üstlük. acı ama gerçek. 

keşke kuzey ülkelerinden birinde yaşasaydık ta hava iyi olduğu sürece işimize bisikletle gitsek, iyi olmayınca da sıradan mütevazi HB arabamıza takılsaydık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
15 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

yok o degil bmv ci

lqq39X.jpg

nQQj20.jpg

V99P6n.jpg

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
3 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Fotoğraftaki kişi geçen hayatını kaybetti kaza sonucu diye biliyorum

dogru.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...