İçeriğe Yönlendir

Focus II - Kapı Kilit Bölümünü Sökme

Beytullah Kut

Recommended Posts

Beytullah Kut

ADDEar.jpg

Cümleten Selamın Aleyküm.

2006 Model Ford Focus sabibiyim. Dün akşam üzeri sağ kapının açılmadığını fark ettim. Kapı panelini söktüğüm de resimde de gördüğünüz üzere metal bir bölme daha geldi karşıma. Gerekli cıvataları da söktükten sonra sağa-sola yukarı-aşağı esnetmeme rağmen kapı içindeki gri bölümü sökemedim.

Bu konuda yardımcı olabilecek bir baba yiğit arıyorum 😁 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

cam o gri sacın arkasında rayı var ona baglı oldugu için sökülmesi biraz zordur ilk önce raydan camı almanız lazım ondan sonra gri saç gelir.

youtubede vidyolar vardır izleyipde uygulama yapabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Benim Passat’ta da benzer bir sac kaplama var. Amatör olarak sökemezsiniz. Vidaları sök çek gelsinlik bir durum değil.

Youtube’da filan videoları varsa bakın orada işleme göre sizde sökmeye çalışın. 

Okay’ın dediği gibi önce camı boşandırmanız gerekiyor. Cam o sac üzerine basar. 

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Öncelikle daha önce yapmadıysanız bir uzmandan yardım alınız. Eliniz yatkın ise size basamak basamak anlatacağım.

1. İlkönce camın belirli yerlerine silinmez kalem ile işaret koyun ki tekrar taktığınızda ayarlamak için uğraşmayasınız.

2. Orada beyaz renkli cam motoru var önce onu sökün.

3. Camın üzerine oturduğu bir mekanizma var önün vidalarını gevşetin ve camı dışarı alın.

4. Metal aksamın üzerinde vidalar var onları sökün ve mekanizma artık elinizde.

5. Focuslarda cam mekanizması diğer araçlarda olduğu gibi halatlı değil yârim daire şeklinde bir dişli var onun üzerine hareket ediyor.

Sökmüşken mazotla iyice temizleyin kaliteli bir gres yağı ile de yağlayın sessiz çalışsın.

Kolay gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Müslüm Koçak

Camı tutan vidaları sökünce camı birisi yukarıdan tutmalı yada camı dışarı çıkarmalısıniz . Panel kapı kilidi ile birbirine bağlı. Plastik bir ara bağlantı var. Kapı kolunu dışarıdan sökün. Kolu gevşetmek için kapı yanağında kilit yerinin üstünde plastik küçük bir kapak var onun içinde 6 köşe alyans vida var. Tamamen sökmeyin gevşetin . Kapı kolunun tutma yeri  çıkınca onun altında küçük bir vida daha var. Sonra kilit kısmını tutan yıldız 6 köşe büyük 3 tane vida var onları sökün . İç metal kısım kilit mekanizması ile birlikte sökülüyor. Kolay gelsin yardım ve sabır isteyen bir iş. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...