İçeriğe Yönlendir

En Saygın "Made in" Etiketleri

Macit Aliyev

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Üçüncü seviye yangın eğitimi almadım bu konuda Bilgi sahibi değilim, sadece otoyollarda yanan birçok LPG li araça yardım ettim.
Yayınımda bundan sonra benzinli araçların tercih edileceğini ve kalite standartları dışı LPG tehlikesine işaret etmiştim.

Teşekkürler abi.
Lpg orijinal olmadığı sürece risk her zaman var. Çünkü düzgün çalışmıyorlar düzgün izole etmiyorlar. Patlıyor bi yerden.

Yakıt olarak tabi ki benzin daha yanıcı kolay tutuşuyor.
Ancak yangın çıkış sebebine odaklanmıştım ben.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
(düzenlendi)

067b9d4914c8a45aa21028d8e9d70fc8.jpg

http://www.kurtaran.org/iletisim/

Arkadaşlar İlk yardım kursları Büyükşehir Belediyelerinin bünyesinde değişik dönemlerde ilçelerde verilmekte, ayrıca yukarıdaki özel kurslardan yararlanarak bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.

tarihinde Mehmet Naki Çatalyürek tarafından düzenlendi
-
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
(düzenlendi)
5 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Kanca da varsa kuzu kesince asıp yüzmek için olabilir mi?

Baltayı çelik halatı ve levyeleri kazalarda araç içinde veya altında kalmış kazazedeleri kurtarmak amacıyla taşıyorum arkadaşlar.

Mangal da yakar kuzu da keser yüzerim hocam. Ayrıca  eti de iyi terbiye ederim.

Aşağıdaki linkler de ilginizi çekebilir:

http://itfaiye.ibb.gov.tr/img/1140517112015__4665185809.pdf

http://www.sabancivakfi.org/tr/sosyal-degisim/yasayarak-ogrenme-merkezi-yasom

tarihinde Mehmet Naki Çatalyürek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Yeri gelmis iken hatirlatmis olalim, Arac kaza halinde farkedildigi andan itibaren ilk yapilacak is kendi guvenliginizi daha sonra ilgili arac ve cevre guvenliginin alinmasidir.Teknik yeterlilik sahibi degilseniz Ve aracta yanma patlama vs belirtisi yok ise kesinlikle yarali aractan cikarilmaya calisilmamalidir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
2 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Yeri gelmis iken hatirlatmis olalim, Arac kaza halinde farkedildigi andan itibaren ilk yapilacak is kendi guvenliginizi daha sonra ilgili arac ve cevre guvenliginin alinmasidir.Teknik yeterlilik sahibi degilseniz Ve aracta yanma patlama vs belirtisi yok ise kesinlikle yarali aractan cikarilmaya calisilmamalidir.

Markalaşmadan Yadımsever olabilmek..:nazar:

12 yaşındaydım, araçlara ilgim o yaşlarda yeni başlamıştı. Kumdan yollar, kibrit kutularından tahtalardan araçlar, gazoz kapaklarından kavşaklar yapardık.  

Babam işten çıkarılmış, yine işsizdi... İzmir'in varaşlorunda oturacak kira parasını bile temin edemediğimiz için  memleketimize tütün kıramaya dönüyorduk.

Bindiğimiz otobüs fazla yolcu almış ve trafik yavaş ilerliyordu O dönemlerde toplu taşım araçlarında sigara yasak değildi ve benim için hayli rahatsız bir yolculuktu. Pencere kenarında annemle birlikte dışarıyı izliyorduk, bir ara çok güzel bir aracı yolun kıyısına iyice yanaşmış beklerken gördüm; sonra trafik tamamen tıkandı, önümüzde büyük bir  zincirleme trafik kazası olmuştu. Ve biz kazadan sonra olay yerine ilk ulaşan araçtık. İnsanlar kanlar içinde yerlerde yatıyor ve yardım bekliyordu... O  Lüks araç üstünü pisletmek istemediği için orada durmuş, uzaktan bizi izliyordu..

O günden sonra ilk yardıma ilgi duydum,  bu yaşıma kadar da yardıma ihtiyaç duyan herkese yarım etmeye çalıştım. Bir gün en yakınlarımızı kurtarmak için gerekebilecek  bu eğitimi, tüm form arkadaşlarımın, porofosyenel eğitmenler tarafından verilen kurslara katılmalarını  ve almalarını isterim. Musubete bulaşmadan aldığımız her nasihat ve eğitim öncelikli tercihimiz olmalıdır...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...