İçeriğe Yönlendir

En Saygın "Made in" Etiketleri

Macit Aliyev

Recommended Posts

Koray Demir
3 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Beyaz eşya konusunda yaşadığım bazı tecrübelerden sonra eskisi gibi düşünemiyorum.

Çerkezköy üretimi ise farkı, Manisa ve Aydın 'da üretilenler de yerli ama bilinen Alman markalarından daha çok güveniyorum bunlara.

Beyaz eşya tamamen şans işi. Para varsa Miele candır o bilinenlere benzemez tabiri caizse evladiyelik, yoksa bsh grubuna el mahkum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
13 saat önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Kanadanın ürettiği ve ihrac ettiği arabalar: Fiat-Chrysler, Ford, General Motors, Honda veToyota.

Bu arştırma neyi baz almış anlamadım, örnek İsveç Volvo üzerinde mekanik ve arge çalışmalarındaki ilklerde bir çok başarıya imza atmış prestijli bir ülke, bu ankete göre İngilter onun üst sırasında. Alec Issigonis Tasarladığı mini cooper'ın Almanlar almasa idi İngilizler hangi arabalarını satabilirler... Royal mı ?

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
14 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Bu gibi niş araç örnekleri bizde de var. 

Bu aracın yukarıdaki grafikle bir ilgisi olacağını düşünmüyorum. 

Recep abi, benim verdiğim bu örnek bu grafikle ilgili değil. Bu niş araba değil supercar diye geçiyor Kanadada. İhraç etmiyorlar ama. Soruya göre bunu örnek verdim. Yerli markaları var ama ihraç ettiği araba markaları yukarıda belirttiğim gibidir.

12 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

teelefonsuz liste hatalı demektir :mangal:

En fazla değil de, X ürün denince şu ilkeden gelene güvenirim diye anladım. orijnal kaynağı okumalı

https://businessht.bloomberght.com/grafik/haber/1685433-infografik-en-saygin-made-in-etiketleri

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
13 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

almanya da maden  de yok ne enteresan .

Ama dürüstler ve çalışkanlar.. 

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Beyaz eşya konusunda yaşadığım bazı tecrübelerden sonra eskisi gibi düşünemiyorum.
Çerkezköy üretimi ise farkı, Manisa ve Aydın 'da üretilenler de yerli ama bilinen Alman markalarından daha çok güveniyorum bunlara.

Epey zamandir bosch, siemens, profilo urunlerini cinde miele uretiyor. Bazi alt segment veya mutfak disi (misal klima) urunleride yine cinli gree uretim. Ust segmentte yine avrupa birligi dahilindeki tesislerde uretime devam ediyor fakat orda da sinif farklari mevcut. Butun bunlarin bilincinde olup ab uretimler icinde hangi urunun birinci/ikinci/ucuncu sinif oldugunu bilerek secim yapilirsa daha isabetli tercih yapma sansi artiyor. Tabii ab uretim modeller icinde piyasaya sunlar birinci sinif, bunlar ikinci, sunlarda ucuncu gibi bir bilgi resmi kanaldan gelmiyor. Sadece bazi almam web sitelerinde degisik rumuzlarla yazan icerden bazi kisilerin (kendi soylemlerine gore) soylediklerine gore aciklamalar mevcut. Diger bir yontemde yine bir blogger vardi iki yil oncesine kadar. Alman markalari bazinda yazilar yazardi. Kisilerin yuzleri ve kimlieri olmadan evlerine ziyarette bulunup videolarla kayit altina aldigi tavsiye urunler uzerine kurguladigi bir blog sayfasiydi. Ne olduysa iki senedir sayfa yok. Ara ara youtube videolari yine cikiyor ama surekli hesaplari kapaniyor. Zaten bu sebeplerden bir suredir satis rakamlari dususte.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

İşin komik tarafı eskiden ingilizler almanyada üretilen ucuz ve taklit ürünlerden ekonomilerini korumak için 19. yüzyılda Made in etiketi kullanmışlardı. Ancak şimdi Almanlar ingilizleri geçmiş.

Yorum bağlantısı
A. Yıldırım Yıldız

Epey zamandir bosch, siemens, profilo urunlerini cinde miele uretiyor.

Miele yazmisim. Midea olacakti. Mobilden duzenle cikmadi. Boyle duzelteyim dedim. :-)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
On 04.02.2019 at 19:34, Alpay Sumer yazdı:

Tekstil urunlerinden gercek anlamda dunya markasi olan degerler biliyorum.Ama nedense otomobil olarak girmisiz.

Dünyada italya dan sonra Tekstil de Türkiye var, kalite olarak.

Yerli otomobilimiz yok ama yerli yedekparça üretiyoruz mesela  kele ( balata radyatör gibi )  opar da Yerli diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
2 saat önce, Murat Öngür yazdı:

Yerli otomobilimiz yok ama yerli yedekparça üretiyoruz mesela  kele ( balata radyatör gibi )  opar da Yerli diye biliyorum

Bu araştırma tüketici oylaması sonucu oluşan bir grafik. Türkiyenin daha farklı sektörlerde başarıları da var. Onlar da olabilirdi.

tarihinde Mais Jannataliyev tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
20 dakika önce, Mais Jannataliyev yazdı:

Bu araştırma tüketici oylaması sonucu oluşan bir grafik. Türkiyenin daha farklı sektörlerde başarıları da var. Onlar da olabilirdi.

Aynen

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
5 saat önce, Murat Öngür yazdı:

İtalyada hatıra olsun diye oğlana tişört alayım dedim. Bedenine bakarken gördüm ki Made in Turkey yazıyor :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek

"Türkiyenin daha farklı sektörlerde başarıları da var. Onlar da olabilirdi." evet olabilir:

Avrupa da her köşe başı bay dönerci var;  Koç holding in - Simit & Smith  abd var.

Vakti zamanında markalaşalım diye  Çağlayan ağa çok uğraştı ama değerini bilemedik.

Global Pazarlama siyasi ve ekonomik  vizyona bakar, Vw pazar payı da bu etkenlerlerden dolayı yüksek.

Volvo devinimdeki sağlamlığı çeliğine borçlu. Şimdi Çin çeliği ile üretiliyor o başka.. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
2 saat önce, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:

"Türkiyenin daha farklı sektörlerde başarıları da var. Onlar da olabilirdi." evet olabilir:

Avrupa da her köşe başı bay dönerci var;  Koç holding in - Simit & Smith  abd var.

Vakti zamanında markalaşalım diye  Çağlayan ağa çok uğraştı ama değerini bilemedik.

Global Pazarlama siyasi ve ekonomik  vizyona bakar, Vw pazar payı da bu etkenlerlerden dolayı yüksek.

Volvo devinimdeki sağlamlığı çeliğine borçlu. Şimdi Çin çeliği ile üretiliyor o başka.. 

Üzülüyorum size. Bunca şeyin arasından köşe başındaki dönerci örneğini buldunuz ya...

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek

benim halim memleketin hali.. 

Ben de üzülüyorum Recep bey, kaygılarımız ortak..

Bay döneri Marka diyen de ben değilim..

Ekonomiden sorumlu eski bakanımız Zafer bey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
(düzenlendi)
2 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Üzülüyorum size. Bunca şeyin arasından köşe başındaki dönerci örneğini buldunuz ya...

Üzülmemek elde değil..
454d37fcb3c130db9de32ad357514aa0.jpg

tarihinde Mehmet Naki Çatalyürek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
35 dakika önce, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:

Üzülmemek elde değil..

Ayrı dünyaların insanlarıyız. Yol yakınken ayrılalım...

Yorum bağlantısı
Serkan Maden
1 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Peki soru:  Baydöner mi HD iskender mi?

Baydöner bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek

Bursa’da markalaşmış birkaç dönerci içinde burası vardı,fena değil hocam.

1867'den beri...
Mehmet oğlu İSKENDER ile başlayan dilimize İSKENDER kebabı olarak yerleşen bu yemek, 4 kuşaktır aile fertleri tarafından İSKENDER markası ile yapılmaktadır. İSKENDER Dede, Bursa -
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
6 dakika önce, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:

Bursa’da markalaşmış birkaç dönerci içinde burası vardı,fena değil hocam.

1867'den beri...
Mehmet oğlu İSKENDER ile başlayan dilimize İSKENDER kebabı olarak yerleşen bu yemek, 4 kuşaktır aile fertleri tarafından İSKENDER markası ile yapılmaktadır. İSKENDER Dede, Bursa -

yol üzeri olanlar kapadı. bi tane bağdat caddesinde kaldı. VAran turizm yanındaki güzel enteresan idi o da kapadı gibi.

10-12 yıl önce bursa iç çevre yolu kenarında iskendere gitmiştik. Koyun yağı kokusundan içerde duramadık.

Uludağ vardır ama ona gitmeyeli 30 sene oldu. Gitmeli mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek

Formun kadınlara yönelik hiç bir çalışması yok.

Onlar bizim değerlerimiz, sorunlarına çözüm bulmak  da görevimiz. Hiç bu tür konu başlığı açmak gereği duymamış sınız Mehmet Hocam; Neden ?

Ben bir örnek vermek istiyorum.

Alıntı :

İstanbul’da sokakta, sırada, devlet dairesinde, okulda hemen hemen her yerde kadın olmak sosyal düzen içinde erkeklere kıyasla daha zor. 26 yaşında genç bir kadın olarak bunu hissediyor ve yaşıyorum.

Her sabah bunları unutarak sakince ve kaygısız olarak arabaya biniyor da olsam, özellikle bir şoför olarak trafiğe çıktığım andan itibaren çoğunlukla bu ruh halim kısa sürede değişiyor. Kendi toplumumun dışında yaşama fırsatı da bulmuş bir insan olarak tüm samimiyetimle sokakta görünürlüğü olmayan, ama aksine her adımda hissedilen ‘’hak yememek’’ kavramının insan davranışlarındaki yansımalarıyla, maalesef İstanbul’dan ziyade Londra’da karşılaştığımı söyleyebilirim.

Bunun üzerine konuşulmuyor, ama yaşayan ve insanı besleyen değerler sokağa adımınızı attığınız andan itibaren insanın içine işliyor. Bir kadın olarak Londra’da ve İstanbul’da aynı davranamıyorum ve aynı davranışı görmüyorum.

Erkekler tarafından taciz ediliyor ya da saygı görmüyor veya hesaba alınmıyor olmak gücüme gidiyor. Kendi toplumumdan ve insanımdan soğumak istemiyorum, aksine bunları konuşmak ve görünür kılarak değişmesine minik de olsa bir katkım olacaksa, yapmak istiyorum.

Bir önerim var; trafikte kadınların neler yaşadığını merak eden ya da kadınlara yardımcı olmayı önemseyen erkekleri kadın kılığında, fazla değil 1 gün süreyle, gönüllü olarak araba kullanmaya davet ediyorum. Araba kullanırken, otobüs şoförüyle, taksiciyle, dolmuş şoförüyle veya diğer erkek şoförlerle mücadele içinde neler yaşadığımı tecrübe etmelerini istiyorum. Kim bilir belki onlardan birkaçı bu öneriye uyar ve yaşadıklarını paylaşırlarsa, diğer erkeklerin ilgisini çekerek olumlu yönde değişime katkı sağlarlar.

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
24 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Hiçbiri.

Bence Maltepe dönerci Ali.

Ama istanbul dısında şubesi yok.

Uluslararası markamız derken de Ülker ve Paşabahçe var.

Gittiğim ülkelerde hep gördüm.

Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek

"Koyun yağı kokusundan içerde duramadık."

Biz ABD  yaşadık onu. 2016 yazı Ramazan ayı, hanım ve ben niyetliyiz, Mc Donalds girdik, tedbir olarak  et yemeyeceğiz, patates cola filan alalım iftar yapalım dedim, kapısını açtık ağır bir domuz eti kokusu, kendimizi dışarı zor attık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
13 dakika önce, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:

Formun kadınlara yönelik hiç bir çalışması yok.

Onlar bizim değerlerimiz, sorunlarına çözüm bulmak  da görevimiz. Hiç bu tür konu başlığı açmak gereği duymamış sınız Mehmet Hocam; Neden ?

Ben bir örnek vermek istiyorum. Alıntı :

İstanbul’da sokakta, sırada, devlet dairesinde, okulda hemen hemen her yerde kadın olmak sosyal düzen içinde erkeklere kıyasla daha zor. 26 yaşında genç bir kadın olarak bunu hissediyor ve yaşıyorum.

Her sabah bunları unutarak sakince ve kaygısız olarak arabaya biniyor da olsam, özellikle bir şoför olarak trafiğe çıktığım andan itibaren çoğunlukla bu ruh halim kısa sürede değişiyor. Kendi toplumumun dışında yaşama fırsatı da bulmuş bir insan olarak tüm samimiyetimle sokakta görünürlüğü olmayan, ama aksine her adımda hissedilen ‘’hak yememek’’ kavramının insan davranışlarındaki yansımalarıyla, maalesef İstanbul’dan ziyade Londra’da karşılaştığımı söyleyebilirim.

Bunun üzerine konuşulmuyor, ama yaşayan ve insanı besleyen değerler sokağa adımınızı attığınız andan itibaren insanın içine işliyor. Bir kadın olarak Londra’da ve İstanbul’da aynı davranamıyorum ve aynı davranışı görmüyorum.

Erkekler tarafından taciz ediliyor ya da saygı görmüyor veya hesaba alınmıyor olmak gücüme gidiyor. Kendi toplumumdan ve insanımdan soğumak istemiyorum, aksine bunları konuşmak ve görünür kılarak değişmesine minik de olsa bir katkım olacaksa, yapmak istiyorum.

Bir önerim var; trafikte kadınların neler yaşadığını merak eden ya da kadınlara yardımcı olmayı önemseyen erkekleri kadın kılığında, fazla değil 1 gün süreyle, gönüllü olarak araba kullanmaya davet ediyorum. Araba kullanırken, otobüs şoförüyle, taksiciyle, dolmuş şoförüyle veya diğer erkek şoförlerle mücadele içinde neler yaşadığımı tecrübe etmelerini istiyorum. Kim bilir belki onlardan birkaçı bu öneriye uyar ve yaşadıklarını paylaşırlarsa, diğer erkeklerin ilgisini çekerek olumlu yönde değişime katkı sağlarlar.

Forum cinsiyet ayrımı yapmamaktadır. Bu nedenle kadınlara yönelik çalışmamız yoktur.

Nerde bir kadınlara yönelik program ve uygulama varsa biliniz ki bölücüdür ikinci sınıf olgusunu kabullenmektedir. 

Aynen ülkedeki etnik azınlık hakları diyerek yapılan bölücülük farkındalığı yaygınlaştırma çalışması gibi.

Forumumuzun üyeleri şöfördür.

1 dakika önce, Mehmet Naki Çatalyürek yazdı:

"Koyun yağı kokusundan içerde duramadık."

Biz ABD  yaşadık onu. 2016 yazı Ramazan ayı, hanım ve ben niyetliyiz, Mc Donalds girdik, tedbir olarak  et yemeyeceğiz, patates cola filan alalım iftar yapalım dedim, kapısını açtık ağır bir domuz eti kokusu, kendimizi dışarı zor attık.

genelde olmaz. başka birşey olsa gerek. 

• Beğen 3
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...