İçeriğe Yönlendir

Triger Değişmesi Gerektiği Nasıl Anlaşılır?

Hakan Kontaş

Recommended Posts

Hakan Kontaş

Merhaba arkadaşlar triger kayışı değişim zamanı geldiğinde ne gibi sesler çıkarır veyahut ses cikarmazda belirtileri nelerdir 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Metin Akbal

Triger in hicbir belirtisi olmaz koptu mu kopar. Ona gore 2. el aldiysaniz degistiginden emin degilseniz tam takim degistirin. Degistiginden eminseniz gergi rulmanlarinin da degistiginden emin olun rulman kilitlirse kayisi koparir ve triger kopmasinin su an ki maliyeti 2000 den asagi olmaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Konuyu ford konusuna tasidim.Ama aracin modeli ile ilgili bilgi olmadigindan genel alanda bekliyor.Bilgilendirme yaparmisiniz?

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Kesinlikle yeni bir araçsa satan kişiye güvenmeyeceksin ve değiştireceksin kafan rahat bineceksin arabaya 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Triger in hicbir belirtisi olmaz koptu mu kopar. Ona gore 2. el aldiysaniz degistiginden emin degilseniz tam takim degistirin. Degistiginden eminseniz gergi rulmanlarinin da degistiginden emin olun rulman kilitlirse kayisi koparir ve triger kopmasinin su an ki maliyeti 2000 den asagi olmaz.

Eğer motor, subaplar ve üst kapak zarar görürse o maliyet 5 kata çıkar. 2000 tl sadece değişime gider Hocam. [emoji4]

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kayış ses yapmaz . Zincir olsa evet ses yaparsa değişir. Zaten kayışın periyodik değişip zincirin arıza ile değişmesi ondan. Kontrol için muhafaza sökülüp kılcal çatlak ip atığı vs var mı kontrol edilebilir. Şüphe varsa direk değişilir

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Eğer motor, subaplar ve üst kapak zarar görürse o maliyet 5 kata çıkar. 2000 tl sadece değişime gider Hocam. [emoji4]
Onlari saymadim motivasyon dusurmemek icin [emoji16] Supap masrafi sadece.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Benim devirdaim kırılınca 2250+6250 masraf ettim. Arabayı yeni almıştım bir ay sonra da trigeri değişecektim. Kar zarar hesabını size bırakıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

süre yada km. hangisi önce geldiyse triger değişir, hiiç riske girmeyin...

2. el araçta modelin üretim (yani araç yeni araçsa) yaşı triger değişim süresini geçtiyse ve önceki sahibi kanıtlayamıyorsa anında değiştirilir, tüm takım kayışlarla beraber, garanti yol budur, bu devirde bu fiyatlarla artık riske girilmez.....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Solar

Triger kayışı hakkında bilgilerimi tazelemek istiyorum bu konu hakkında bilgi ve görüşlerini paylaşabilirmisiniz rica etsem ?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Konu birlestirilmistir.

3 saat önce, Serdar Solar yazdı:

Triger kayışı hakkında bilgilerimi tazelemek istiyorum bu konu hakkında bilgi ve görüşlerini paylaşabilirmisiniz rica etsem ?

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Ahmet Çalışkan

Forumdaki Trigerle alakalı konuları okudum. Trigerin değişmesi gerektiğini işaret eden bir belirti yok anlaşılan. Benim araçta da değişip değişmediğini bilmediğimden trigeri değiştirmeye karar verdim. Fakat triger hakkında pek bir bilgim yok. Ama bir kayıştan ibaret olmadığını anladım en azından :) "triger değiştirmek" dediğimiz olay "triger seti" mi oluyor acaba? İnternetten ona göre triger seti alayım. @Sani Gerşon abinin tavsiyesiyle Ünlü Oto'dan vites kulesini aldım. Şimdi de triger değişimi için ne gerekiyorsa onu almak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

triger kayısı gergisi ve devirdaim değişmesi gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evet, set halinde değişmeniz lazım. Ünlü oto'ya sorun bence, ne öneriyorlar. Kayış tek başına yeterli değil dediğiniz gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Bayralı

Benim 2003 fiestada gergi rulmanı ses yapmaya başlamıştı pek önemsememiştim rulman dağıldı ve bir sürü masraf açtı. En sağlamı zamanı veya km dolunca değiştirmek riske atılacak bir konu değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Sani Gerşon yazdı:

Evet, set halinde değişmeniz lazım. Ünlü oto'ya sorun bence, ne öneriyorlar. Kayış tek başına yeterli değil dediğiniz gibi.

Okay Kaygusuz yazdı:

triger kayısı gergisi ve devirdaim değişmesi gerek.

Ya böyle de suistimal ediyomuş gibi oluyorum ama bilmediğimden soruyorum kusura bakmayın :)

https://unluoto.com.tr/urunler/5038/eksantrik-triger-seti-1-2-16v-palio-albea-doblo-linea-grande-punto-evo-punto

Bu işimi görür mü acaba?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ahmet Caliskan yazdı:

Ya böyle de suistimal ediyomuş gibi oluyorum ama bilmediğimden soruyorum kusura bakmayın :)

https://unluoto.com.tr/urunler/5038/eksantrik-triger-seti-1-2-16v-palio-albea-doblo-linea-grande-punto-evo-punto

Bu işimi görür mü acaba?

Okay bey de yazmış. Devirdaim de iyi olur. Ayrıca v kayış setini de değişin. Zaten tüm oralar sökülecek, bi kere işçilik ödeyin.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Birol Yılmazer

2013 Model sıfır aldığım bmax halen bende ve 85bin kmde. Trigeri halen değiştirmedim. 

Yorum bağlantısı
Emre Usta

2011 model dizel aracimim 4 senede v kayisi catlamis.trigerde bosluk olusmaya baslamis.devirdaimide degistirin. 4efcc57f166b5257c61a19d5ea557ac7.jpg

c9daab031066c94d3ac5e3839ceb7dbc.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
2013 Model sıfır aldığım bmax halen bende ve 85bin kmde. Trigeri halen değiştirmedim. 
Riskli
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Bmax triger degisimi 8-10 yil 160-240 bin km olmasi lazim
Ecooboostlar için öyle olsa gerek, onlar yağ içinde çalışıyor. Diğerleri niçin 5 yıl normal.
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Evren Erakçora yazdı:
Eren Gökmen yazdı:
Bmax triger degisimi 8-10 yil 160-240 bin km olmasi lazim

Ecooboostlar için öyle olsa gerek, onlar yağ içinde çalışıyor. Diğerleri niçin 5 yıl normal.

Simdi baktim yine. Almanlar 1.5-1.6 dizeller icin 10 sene 200000km demis. Hafif agir kosullar diye ayirmamis. 

Ford etiste yaziyordu sanirim bu degisim araliklari. Oraya bakmak lazim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...