İçeriğe Yönlendir

Aracım Gaza Geç Tepki Veriyor

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhabalar

Gaza basınca kaçıp giden aracım 1. ve 2. viteslerde düşük devirlerde gaza 1 sn gibi bir süre içerisinde gaza geç tepki vermeye başladı , nedenini anlamayamadım .

Araç devrini aldıktan sonra ise bir sıkıntı yok göz açıp kapayana kadr 100 ü geçiyor hatta 200 ü de geçtim deneme amaçlı hiç zorlanmadı araç dahada giderdi ben basmadım.

Şimdi en son bakımda  yan sanayi mazot filtresi kullandım bununla alakalı olabilir mi ?

opet ile total mazotu karıştırdık bununla alakası olabilir mi ? ( Pek sanmıyorum ama genelde yapmadıklarımı yazıyorum )

Bunların dışında ben herhangi bir değişiklik yapmadım tüm parçaları mazot.f.hariç orj hava filtresi K&N.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Arıza ışığı yakmıyorsa zaten ihtimalleri yazmışsın üstad. Gerçi hava akışmetre ile oksijen sensörü arıza ışığı yakmayabiliyor her zaman. Ne zamandır bu şekilde ne değişiklik yapılmıştı?

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
14 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Arıza ışığı yakmıyorsa zaten ihtimalleri yazmışsın üstad. Gerçi hava akışmetre ile oksijen sensörü arıza ışığı yakmayabiliyor her zaman. Ne zamandır bu şekilde ne değişiklik yapılmıştı?

Anlattığımın dışında herhangi bir değişiklik yok, 10 gündür böyle ortalama.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Filtre kaynaklı olduğunu sanmıyorum.. yakıtların karışması da sorun oluşturmaz.. 

Bence sersörlere bak .temizleyebildiklerini temizle.. 

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
16 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Filtre kaynaklı olduğunu sanmıyorum.. yakıtların karışması da sorun oluşturmaz.. 

Bence sersörlere bak .temizleyebildiklerini temizle.. 

Hangi sensörlere bakıcam abi yazarmısın lütfen

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
5 dakika önce, Murat Öngür yazdı:

Hangi sensörlere bakıcam abi yazarmısın lütfen

Maf, egr. map.. 

Aracında neler varsa.. 

İlk önce Maf'ı bi temizle.. Nasıl yapacağını biliyorsun değil mi ? 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
1 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Maf, egr. map.. 

Aracında neler varsa.. 

İlk önce Maf'ı bi temizle.. Nasıl yapacağını biliyorsun değil mi ? 

abi hiç bilmiyorum açıkcası sensörlerin yerini de temizlemeyide daha önce hiç yapmadım. Ama yerlerini bulursam hallederim herhalde bi şekilde :)  

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Devir yükseliyor ama güç geç mi geliyor?

Basınçla ilgili bir problem olmasın? Valflerle filan alakalı olabilir. (Araç turbo ise tabi)

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
9 dakika önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Devir yükseliyor ama güç geç mi geliyor?

Basınçla ilgili bir problem olmasın? Valflerle filan alakalı olabilir. (Araç turbo ise tabi)

Araç turbo basınçla alakalı olsa yüksek devirlerdede yapar. bu biraz farklı gaza basınca hafif hırıltı yapıyor sonrasında devir alıyor özellikle 1 ve 2. vites arasında yapıyor bunu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
5 saat önce, Murat Öngür yazdı:

abi hiç bilmiyorum açıkcası sensörlerin yerini de temizlemeyide daha önce hiç yapmadım. Ama yerlerini bulursam hallederim herhalde bi şekilde :)  

Galiba MAF'ı temizleyebilirsin sadece.. 

Hava filtresi ile emme manifoldu arasında emme borusu üstündedir.. 

Söker ve herhangi bir şey temas ettirmeden 30 santim uzaktan balata spreyi sıkarak temizlersin.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
21 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Galiba MAF'ı temizleyebilirsin sadece.. 

Hava filtresi ile emme manifoldu arasında emme borusu üstündedir.. 

Söker ve herhangi bir şey temas ettirmeden 30 santim uzaktan balata spreyi sıkarak temizlersin.. 

Tşk ederim abi , aynen dediğin gibi yapayım . :good1:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

gaz pedalının çalışma grafiğine bakardım ilk olarak cihaza bağlayıp.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
38 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Sen bakardın... 

Sektörde kaç kişi bakabilir buna. Serviste bile IDS kullanabilecek eleman yok artık :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
3 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sen bakardın... 

Sektörde kaç kişi bakabilir buna. Serviste bile IDS kullanabilecek eleman yok artık :)

herkesin cebinde obd cihazı var yahu 5 dolar artık :) radyo teyip ekranından  hangi hava klapesi açık okuyan var

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pedala bastıkça % gösterir, pedala basma zamanı ile % değişimi bu gibi arızada fikir verir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
16 saat önce, Çağlar Bayur yazdı:

mantıklı abi bende obd cihazı vardı deneyeyim h.sonu  :good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...