İçeriğe Yönlendir

81 İlde Eş zamanlı "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Eylemi

Selçuk Bakış

Recommended Posts

Oğuz Yılmaz
9 saat önce, Tahir Ak yazdı:

Bolu pilot uygulamaya 2 yıl önce başladı. yaya önceliği farkındalığı şeklinde.
Deli gibi ceza yazdılar her yaya geçidinde bir polis arabası dururdu.
2 yıl böyle olduğunu düşünsene. yoksa bolulunun medeniyetinden değil. 7 yıldır Boluda çalışıyorum.

Demek ki sabredince oluyormus. Simdi veya 10 yil sonra farketmez. Etrafinda kendisini koruyan bir metal yigini olan birinin ciplak bir canliyi beklememesi olagan olmaktan ciksin yeterli.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Bugün Ümraniye tarafında bir okul önünde polis memurları takım elbiseli abiler ve fotoğrafçı ile uygulama vardı. Önümdeki aracı durdurup bilgi broşür verdiler, bana geç geç yapıp, vermediler :D

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
13 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:

Bugün Ümraniye tarafında bir okul önünde polis memurları takım elbiseli abiler ve fotoğrafçı ile uygulama vardı. Önümdeki aracı durdurup bilgi broşür verdiler, bana geç geç yapıp, vermediler :D

Buna verme bu her şeyi biliyor gibi bakıyor :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
5 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Buna verme bu her şeyi biliyor gibi bakıyor :D 

Öndeki siyah mercedesti ondan da olabülü, ye kürküm ye

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Işıklı yay geçitlerinde durum nasıl? Yeşil yaniyorsa bekleyen yaya önemli değil geçiyoruz dimi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
On 05.02.2019 at 16:17, Mehmet Ozyurek yazdı:

500 metre ana caddede 8 tane yaya geçidi var.. 

Hangi birine yol vereceğim. 

Mecburen durup bekliyor yayalar.. 

Burda da aynı. Çarşamba günü durdum komiser yardımcısına dedim. Üst ana yolda 50 metrede bir yaya geçidi var ve büyük bulvar. Ana cadde üzeri. Durdum biri arkadan patlatıyordu. Nasıl olacak bu iş dedim. 1 km gittim. 4 araba birbirine girmiş ana caddede. 

On 05.02.2019 at 16:51, Sefa Çelik yazdı:

Londra'dayken önceliğin yaya geçidinde yayada olmasına imrenirdim. Yaya geçidine adım atar atmaz araçların durması hoşuma giderdi. Bu konuda kendimizi geri kalmış, çağdışı görürdüm. 10 sene kadar bunu savundum ve kendimizi eleştirdim üstelik.

Fakat şuan artık öyle düşünmüyorum. Yaya geçidinde yol hakkının yayada olması doğru değil. Güvenlik açısından, yayanın hızı max 5 km, durması yol vermesi daha kolay, üstelik yakıt yakmıyor. 55 km ile gelen aracı aniden durdurmak daha çok riskli. Tekrar kalkış yapması daha çok yakması, milli servetin boşa gitmesi demek. En önemlisi, bu kural kazaya her zaman daha açık. 

Trafiğin az olduğu ülkelerde olabilir. Ama yoğun trafikte Örneğin kızılaydan koleje giden yolda denediğinde neler oluyor trafik nasıl kilitleniyor gör ondan sonra.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
On 05.02.2019 at 19:19, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bana yeşil yanıyor ama önümdeki yaya trafiğinden yürüyemiyorum.
Halbuki yayaya da kırmızı.
Medeniyet herkes için lazım.

Buna ben durup yayaya kırmızıya bak sana kırmızı yanıyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
On 06.02.2019 at 09:35, Servet Aydın yazdı:

Yaya geçişi olan yerlerde hız bisiklet hızı ile aynı. 30 km. 55 ile gitmemeyi öğrenelim önce. 

Abi Bu kural varsa vay halimize 4 şeritli bir yolda 50 metre yok yaya geçitleri arasında. Şehrin ana yolu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Malesef ülkede kurallar "ceza kesmek" amacı ile kurgulanıyor. Bilinçsizce. Bu da insanları kuralları sürekli hiçe saymaya itiyor. Alışkanlık yapıyor. 

Yıllardır gelip geçtiğim şile yolunda emirli kavşağında bölünmüş yola 50 koymuşlar ve jandarma radar aracı pusuya yatmış. Orada 50 ile gidemezsin. 70 yap uyalım. Sen de uygula. Bu böyle gelip iki saat plaka toplayıp gitmek geri kalmışlık göstergesi.

Yaya geçit olayı da muhtemelen aynı olacaktır. Yaya geçsin yahut insanlar öğrensin diye değil. Dostlar alışverişte görsün ve para toplansın. Sanki çin seddini aşıp ganimet topluyorlar.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Bugün bir video da memur arkadaş yaya geçidinde karşıya geçip geri dönüyordu. Bir diğer memur arkadaşta kenarda, durakta bekliyordu.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
4 saat önce, Mehmet Kaya yazdı:

Abi Bu kural varsa vay halimize 4 şeritli bir yolda 50 metre yok yaya geçitleri arasında. Şehrin ana yolu.

tek ama yoldan halin harapsa metropol ne yapsın, alışırız

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bu is cigirindan cikmadan duzgun bir kaliba baglanmali.Yol vermek istiyosun arkandaki araba durmuyor, Bazen o anlayisli cikiyor yaya isi abartiyor 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Takip mesafesi bırakmayınca öndeki sürücü ne yapsın :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
57 dakika önce, Selçuk Bakış yazdı:

Takip mesafesi bırakmayınca öndeki sürücü ne yapsın :)

araya başkası giriyor sürekli. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sizi acemi zanneden insan evlatları da vardır mesafeli gidince

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Kaza yapınca ağlamayacaklar o vakit [emoji4]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
2 saat önce, Selçuk Bakış yazdı:

Kaza yapınca ağlamayacaklar o vakit emoji4.png

Onlar ağlamaz zaten seni beni dövmeye gelir. 

bazen selektör yapıyorlar yahu diyorum bunun zekası nedir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...