İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - 2008 Maf Sensörü

Asrin Misra

Recommended Posts

Asrin Misra

arkadaşlar selam;

arabamda daha öncede yazdığım rolanti dalgalanmasına benzeyen çok zor hissedilen bir dalgalnma hissediyorum ama rolanti dalgalanması değil bir süre sürdükten sonra hissediyorum fan değil fan kapalı durumdayken oluyor. malf sensörünü temizle hava akış sensöründen oluyodur dediler konuyla ilgili bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen çok uyuz bir durum tamirci dalgalanmayı hissetmedi bir süre önce bi arkadaşımda hissetti ama bu vites boştayken yapıyor ilk çalıştığında değil rolanti tam olması gerek şşekilde ondada sıkıntı yok siyah duman yok çekiş normal

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Bahsedilen yontemler genel tavsiyelerin basinda geliyor.Vu sensor temizlikleri kolay gibi gorunuyor ama sonrasinda adapte olma konusunda bazen sorunlar yasanabiliyor.Cok asiri bir rahatsizlik vermiyorsa bence cok takilmamak lazim.Ha illa temizlenmeli diyosaniz iyi bir usta bakmali bence.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

mafı temizlemek basittir, uzmanlık gerektirmez, adaptasyon sorunu olmaz ve hatta zaten olamaz, Opel mi bu elektroniği dertli olsun :tongue:

mafı sök biraz uzaktan balata spreyi sık, bu iş için ideali yağsız kontak spreydir ama balata spreyide kullanıyorlar genelde, neyse sık kirler aksın kuruyunca geri tak,  mafın soketinin içindeki pinlerede sıkabilirsin, kir görürsen,  yalnız sokete sıkarken dikkat et sprey soketin contaya gelmesin, aksi halde conta yüzeyi  kurur yerine takarken takılır kopabilir, spreyi soketin pimlerine birazcık sık yeter, ve olay bittii. :)

dikkat etmen gereken, mafın içine sensör kısmına asla elle dokunma, soketindeki pinlerede çıplak elle dokunma, gerçi dokunmak zordurya yazayım yine...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Ali Cihangiroğlu yazdı:

mafı temizlemek basittir, uzmanlık gerektirmez, adaptasyon sorunu olmaz ve hatta zaten olamaz, Opel mi bu elektroniği dertli olsun :tongue:

Opelde Cam suyu bile koymak maharet istiyor😊 

Adaptasyon var diye biliyordum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Asrin Misra

çok saolun deniyim ama balata spreyi kurutuyor zarar verir diye bilgi aldım peki bu dalgalanmanın sıkıntısı maf  sensörümüdür kesin olarak çünkü ibrede dalgalanma yok sadece titreşim olarak çok zor hissediliyor bu dalgalanma takılmamın sebedide arıza büyümeden daha çok masraf çıkarmadan baştan çözmek 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
5 saat önce, Asrin Misra yazdı:

çok saolun deniyim ama balata spreyi kurutuyor zarar verir diye bilgi aldım 

Balata spreyi sıkıldığı an plastik benzeri maddeleri kurutur.. kısa süre sonra da plastik de normale döner.  Sensörü temizler bir şey olmaz.. 

Belki de motorun düzgün çalışıyor da, motor kulakları bozuk.. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

dediğim gibi balata spreyi plastiği kurutucudur o yüzden kullanın ama özellikle soketlerin yanındaki yumuşak ve renkli olan contalara gelmesin, yüzeyi kuruyan conta soketi takarken yırtılır, değişimide olmaz bulmazsınız, buna dikkat edin yeter.

resimdeki yeşil conte mesela...

51E357R000000-480x480.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Akyıldız

abiler konuyu yanlış yere yazıyorum belki ama çok uzman değilim daha öncede bir kaç soru sormuslugum oldu 2006 fiesta var kurbağa gözlü olanlardan maf sensoru de iki ince film sağlam gorunuyör ama 0102 maf sensoru sinyal düşüklüğü hatası veriyor çekiş düşük araba gitmiyor çok yakıyor acaba maf sensorumu arızalı yada ona entegre başka bir şey olabilirmi bilgisayara sıkacağı ama yanitlarsaniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
3 dakika önce, mehmet akyıldız yazdı:

abiler konuyu yanlış yere yazıyorum belki ama çok uzman değilim daha öncede bir kaç soru sormuslugum oldu 2006 fiesta var kurbağa gözlü olanlardan maf sensoru de iki ince film sağlam gorunuyör ama 0102 maf sensoru sinyal düşüklüğü hatası veriyor çekiş düşük araba gitmiyor çok yakıyor acaba maf sensorumu arızalı yada ona entegre başka bir şey olabilirmi bilgisayara sıkacağı ama yanitlarsaniz sevinirim.

Sensörün fişini çekip kullanmayı dener misiniz?

Eğer motorda farklılık hissederseniz sensör orijinali ile değişecek demektir.

Sensörün fişini çekince arıza lambası yanabilir taktığınızda geri söner bilginiz olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Akyıldız

fisı çektim  eskisi gibi gaz yememe yapmıyor bayılıyor ama yinede performans çok düşük.takınca kendiliğinden arıza ışığını kapatmayacakta eminim çünkü parça arızalı ise kapanma.aracı ilk alırken siemens vardı çok güzeldi. Simdİ vdo nun 5w ile baslayan bir ava akış taktırdı eylulde ama eskisinn performansı gibi olmadı yine arıza ışığı yanmazken yani.yinede sizé teşekkür ederim cevapladiginiz için 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ali özkurt
Mehmet Akyıldız yazdı:

fisı çektim  eskisi gibi gaz yememe yapmıyor bayılıyor ama yinede performans çok düşük.takınca kendiliğinden arıza ışığını kapatmayacakta eminim çünkü parça arızalı ise kapanma.aracı ilk alırken siemens vardı çok güzeldi. Simdİ vdo nun 5w ile baslayan bir ava akış taktırdı eylulde ama eskisinn performansı gibi olmadı yine arıza ışığı yanmazken yani.yinede sizé teşekkür ederim cevapladiginiz için 

merhabalar sorunu çözdünüz mü. bende de aynı araç aynı kodda arıza veriyor dişli içerisinde ünlem işareti yakıyor ve 3000 deviri geçmiyor araba. resmen çekmiyor desem yeridir. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...