İçeriğe Yönlendir

1.6 Focus MK3 Lovato OBD2 Garip Tekleme Sorunu

Ayberk Erdinç06

Recommended Posts

Ayberk Erdinç06

1.6tivct 125ps aracimda lovato easy fast obd2li lpg kiti mevcut. Bugun afr icin lovato genel merkezine gittim. Usta araci alete baglayinca aracin obd baglantisi olmadigini soyledi obd baglantisi yapildi beyinden obd isaretlendi ama afr veya kalibrasyon yapilmadi.

P0030 ariza lambam sondu (otomatik silmeyi isaretlemistir heralde dikkat etmedim) muhtemelen plasebo bi sekilde 15 20km ev yolunda performansta artis hissettim.

Eve ciktim 1 2 saat sonra gezmek icin araca indigimde aracin devir farketmeksizin lpgde tekledigini benzinde teklemedigini farkettim ustayi arayip durumu anlattim biz sadece obd bagladik baska bir sey yapmadik vs dedi. Bende obd pinlerinden lpgnin 3 kablosunu kestim tekleme sorunum hemen duzeldi.

Herhangi bir sorum yok sadece paylastim durum hakkinda yorumlarinizi bekliyorum. Suan kafamda lpg kitlerinin obd2 baglantisi 800 liralik bir tuzak olarak canlaniyor...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Obd2 den ne bilgi alıyor da LPG ayarlıyor kendini çözemedim ben de. Eğer yakıt haritası obd den çekiyor ise eyvallah ama bilemedim

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Afrcilere gelirsek o da aslında düzgün LPG kalibrasyonu yapmak demek. Daha piyasada yol ayarı yapmaya üşenen lpgciler bu afr ayarı için faiş paralar alıyorlar ya ne diyeyim.

Daha obd2 bağlantısı afr ayarının esamesi okunmaz iken bobinden  bozma  LPG enjektörlü Atiker ile çok deli yol ayarı yapardım. Bir saat sürerdi ama hakkını verirdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayberk Erdinç06
11 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Kablo kestim demissiniz. Hangi kablo neye gore bu islem yapildi?

Obd soketime sonradan eklenen 3 tane kablo vardi onlari kestim

28 dakika önce, Mustafa Tüfekçi yazdı:

Afrcilere gelirsek o da aslında düzgün LPG kalibrasyonu yapmak demek. Daha piyasada yol ayarı yapmaya üşenen lpgciler bu afr ayarı için faiş paralar alıyorlar ya ne diyeyim.

Daha obd2 bağlantısı afr ayarının esamesi okunmaz iken bobinden  bozma  LPG enjektörlü Atiker ile çok deli yol ayarı yapardım. Bir saat sürerdi ama hakkını verirdi.

Abi vallahi ilk alete takti bakti obdsi bagli degil dedi onun baglantisini yapti ve obd soketini secti beyinden. Haritaya goz gezdirdi hic ellemedi. Eve donerken bastim biraz plasebodur muhtemelen arac iyi yuruyordu sanki ve yol bilgisayarinda net dusus vardi 2 3 litre yani ayni aracin brc seq32lisinin yol pcsi degerlerini yakalamaya baslamistim. Tabi alakasi var mi obd2 baglantisiyla bilemem. Her neyse tekrar bindigimde teklemeler vardi. Kestim obd baglanti pinlerini lpgnin direk tekleme kesildi ama aracin asiri istekli atik tavirlari degismedi tuketim de artisa gecmedi suan memnunum bakalim yarin guzel bi ankara turu yapip detayli bilgi veririm. Surekli sakin surucem dur kalk trafik bilmemneyle 7-7.5la eve gelirsem ellemeye gerek yok.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
1.6tivct 125ps aracimda lovato easy fast obd2li lpg kiti mevcut. Bugun afr icin lovato genel merkezine gittim. Usta araci alete baglayinca aracin obd baglantisi olmadigini soyledi obd baglantisi yapildi beyinden obd isaretlendi ama afr veya kalibrasyon yapilmadi.

P0030 ariza lambam sondu (otomatik silmeyi isaretlemistir heralde dikkat etmedim) muhtemelen plasebo bi sekilde 15 20km ev yolunda performansta artis hissettim.

Eve ciktim 1 2 saat sonra gezmek icin araca indigimde aracin devir farketmeksizin lpgde tekledigini benzinde teklemedigini farkettim ustayi arayip durumu anlattim biz sadece obd bagladik baska bir sey yapmadik vs dedi. Bende obd pinlerinden lpgnin 3 kablosunu kestim tekleme sorunum hemen duzeldi.

Herhangi bir sorum yok sadece paylastim durum hakkinda yorumlarinizi bekliyorum. Suan kafamda lpg kitlerinin obd2 baglantisi 800 liralik bir tuzak olarak canlaniyor...
LPG nin 3 kablosu mu? aracınız obd protokolü gereği 2 kablo bağlanması gerekiyor diye biliyorum. Bir hata var.
aracınızın obd protokoşunu öğrenebilir misiniz
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Aracı bir süre benzinde kullan. Düzgün bir yakıt haritası-map oluşsun. Ondan sonra gereken ayarlar yapılsın. Zaten obd li kitler araç ecusuna göre kendine map oluşturuyor. Ortada sağlıklı bir map olmadığından obd bağlantısı yaramamış, ama lpg ecusu kendine hemen harita çıkarmış.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...