İçeriğe Yönlendir

Renault Europa 2000

Anıl Ayvaz

Recommended Posts

Anıl Ayvaz

Selamun aleyküm abilerim acik yardıma ihtiyacım var yardımcı olursanız

Yorum bağlantısı
Koray Demir
7 dakika önce, Anıl Ayvaz yazdı:

Sorun neydi tam olarak onu bilsek?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)
Bir saat önce, Anıl Ayvaz yazdı:

Hosgeldiniz.Konuyu renault basligina tasidim.Burda daha uygun duruyor. aractaki Sorun nedir? Bu konunun altina yazarak belirtebilirsiniz. Elimizden geldikce forum olarak yardimci olmaya calisiriz.

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Anıl Ayvaz

Abi araçta bi istektizlik  var benzinde olduğu gibi çalışmıyo gaza basınca sanki arkadan biri arabayı tutarda gitmesini istemiyomuş gibi bi durum   var lpg ayarina sokuyorum kalibrasyon yapmıyo arac kalibrasyon devam ediyor da kalıyor ama hic bi sekilde bitirmiyo işlemi kullandığım marka atiker safefast burdaki ustalar da hic biseyden anlamıyo parça söküp takmaktan başka  

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
(düzenlendi)

Kalibrasyon da takilmasi onemli bir detay..

Bu sorunu cozunce Karsilaatiginiz problemde duzeleceltir.

Ayrica Baska marka yakit denediniz mi?

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Anıl Ayvaz
4 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Kalibrasyon da takilmasi onemli bir detay..

Bu sorunu cozunce Karsilaatiginiz problemde duzeleceltir.

Ayrica Baska marka yakit denediniz mi?

Nasıl yani başka yakıt 

29 dakika önce, Koray Demir yazdı:

Sorun neydi tam olarak onu bilsek?

Abi araçta bi istektizlik  var benzinde olduğu gibi çalışmıyo gaza basınca sanki arkadan biri arabayı tutarda gitmesini istemiyomuş gibi bi durum   var lpg ayarina sokuyorum kalibrasyon yapmıyo arac kalibrasyon devam ediyor da kalıyor ama hic bi sekilde bitirmiyo işlemi kullandığım marka atiker safefast burdaki ustalar da hic biseyden anlamıyo parça söküp takmaktan bka 

Yorum bağlantısı
Anıl Ayvaz
Şimdi, Alpay Sumer yazdı:

marka olarak kastettim.

Yok hayır ilk taktırdığımız dan beri ayni 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
10 dakika önce, Anıl Ayvaz yazdı:

Nasıl yani başka yakıt 

Abi araçta bi istektizlik  var benzinde olduğu gibi çalışmıyo gaza basınca sanki arkadan biri arabayı tutarda gitmesini istemiyomuş gibi bi durum   var lpg ayarina sokuyorum kalibrasyon yapmıyo arac kalibrasyon devam ediyor da kalıyor ama hic bi sekilde bitirmiyo işlemi kullandığım marka atiker safefast burdaki ustalar da hic biseyden anlamıyo parça söküp takmaktan bka 

Sorun yazılımsal (lpg ayar kalibrasyon vs) olabileceği gibi donanımsal (gaz beyni, enjektör, Ecu, regülatör) da olabilir. Lpg filtreleri ne durumda yeni mi?

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Anıl Ayvaz
Şimdi, Koray Demir yazdı:

Sorun yazılımsal (lpg ayar kalibrasyon vs) olabileceği gibi donanımsal (gaz beyni, Ecu, regülatör) da olabilir. Lpg filtreleri ne durumda yeni mi?

Regulatör yeni filtrelerde normal

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Anıl Ayvaz yazdı:

Yok hayır ilk taktırdığımız dan beri ayni 

İs arasinda tam okuyamadan yazdim detayi kacirmistim kusura bakmayin. Belliki ayar konusunda ve belkide  lpg beyninde sorun var. Baska bir ustada da ayar yapmaya calisin.Bakalim ordada ayni hatayi alacakmisiniz? En bastaki yazmis oldugum marka yakit secimi konusundada farkli istasyondan yakit almayi denemelisinizi kastetmistim..sanirim anlatamadim.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
53 dakika önce, Alpay Sumer yazdı:

Konuyu renault basligina tasidim.Burda daha uygun duruyor.

Alpay bey, konuyu Garaj/Lpg uygulamaları bölümü “Atiker;Sorunlar, yorumlar” alt başlığı kısmına taşısak daha uygun olacak gibi çünkü sorun lpg sistemi ile alakalı duruyor.

19 dakika önce, Anıl Ayvaz yazdı:

Regulatör yeni filtrelerde normal

Önce ayarlar ideal hale gelmeli veya okunabilmeli sonra oradan elde edilen verilere göre teşhis konulur.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Araç tek nokta enjeksiyonlu ve lpg sıralı sistemse sorun yumağına dönüşüyor.Yaşadım ve çözüm bulamadım. Yok pahasına sattım. Alan arkadaşımdı.Lpg sistemini komple değiştirdi.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Lpg Ecu su sorunlu gibi gelen verileri kayıt edemiyor, enjektörü de değişmeli bence eğer sıralı sistem ise bir üst model hızlı enjektör kullanmanızı tavsiye ederim, fiyat öbürüne göre biraz yüksek olabilir ama bu size yakıt ve performans olarak geri dönecektir

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...