İçeriğe Yönlendir

Konya Kulu Kaymakamlığından Okullarda Cep Telefonu Kullanımına Örnek Karar

Metin Akbal

Recommended Posts

Metin Akbal

Egitim adina guzel dokunuslara devam. Bence olmasi gereken bir karar. Insallah bu tur guzel orneklerin artmasi dileklerimle :)

2d17097edd57b3cc6a8ccc33b3876e69.jpg

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Sigaraya ceza yok mu ?

Okulda ve okul bahcesinde sigara icerken yakalanana zaten okul idaresi idari para cezasi ve disiplin cezasi uygulaniyor.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
(düzenlendi)
6 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Peki gerçekten ceza verebilir mi?

Verebiliyorsunuz ama bir yaptırım yok. En yüksek ceza okul değiştirilmesi ki bu da genellikle yüz kızartıcı bir suç gerektiriyor.  

Kaymakamdan bahsediyorsanız kabahatler kanunundan para cezası verebilir. 

tarihinde Ahmet Gül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kaymakam'dan bahsediyorum. Keşke uygulansa. Kulu'daki durum nedir acaba?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Kaymakam'dan bahsediyorum. Keşke uygulansa. Kulu'daki durum nedir acaba?
Dun haberlerde bir veliye 320 lira para cezasi yollandigi gecmisti Konya Kulu da.
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Olması gereken bu zaten ama bizde illa birileri dürtecek yada zoraki olacak... Nedense kendimiz düşünüp akıl edemiyoruz... 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Benim çocuğun okulda tel eskiden beri yasaktı, okula girince sınıfın özel emanet kutusuna koyup, akşam çıkarken ordan alıyorlar geri. Gün içinde ihtiyaç olursa da okul telefonundan öğretmen gözetiminde arıyorlar , tele erişim yok kısaca. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Gebze de yıllardır tüm okullarda telefon yasak. Açık halde yakalama olursa disiplin ve uzaklaştırma cezası var. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bölgesel olarak bazı yerlerde bu tarz kültür oturmuş ama bazı yerlerde telefonu yakalatan öğrencinin velisi ertesi teneffüs geliyor çocuğumun telefonunu alma yetkisine sahip değilsiniz diye.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Detay şu, derslikler içinde kasa var. Her öğrenci oraya telefonu koyuyor. Aslolan ise öğreticinin de telefonu kullanmaması 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Şimdi, Selçuk Keleş yazdı:

İmzasız ???

Elektronik imza çıktı çıkalı, ıslak imzayı göremez olduk. Artık sistem böyle:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Telefon niye yasak ona bakmak gerek. Bir sürü eğitsel program var. Ana sıkıntı hocalar videoları çekilsin istemiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Okullarda telefon serbest miydi? 18 yaş altı hat alabiliyor mu?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan
7 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sigaraya ceza yok mu ?

Para cezası veriyoruz :)  

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Telefon saat serbest olmalı diğeri olmamalı. Çünkü çeteleşme vs var. Saat telefon gerektiğinde hayat kurtarır.

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli
(düzenlendi)
3 saat önce, Mehmet Göktürk yazdı:

Telefon niye yasak ona bakmak gerek. Bir sürü eğitsel program var. Ana sıkıntı hocalar videoları çekilsin istemiyor.

Pekte bir alakası yok inanın hatta hiçe yakın. Öğrencilerin önemli bir bölümü telefon kullanma bilincine sahip olmadan kullanıyor. Sahip olduğ oldukları yanlış bilinçte çevresi tarafından destekleniyor. En azından genelleme yapılmasa iyi olurdu. Ayrıca bazı insanlar yerli yersiz başkaları tarafından videoya alinmalarindan rahatsız olabilir ve bu çok doğal bir şeydir.

tarihinde Emrah Musalli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

Bu durum yine hocaların taraf olduğu bir durum değil. Kamera konulup konulmaması konusunda bir fikir alış verişi olmadı. Nitekim kamera olsa da tabletler eğitim açısından şimdi ki kullanıldığından daha aktif kullanılmadı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
25 dakika önce, Emrah Musalli yazdı:

Bu durum yine hocaların taraf olduğu bir durum değil. Kamera konulup konulmaması konusunda bir fikir alış verişi olmadı. Nitekim kamera olsa da tabletler eğitim açısından şimdi ki kullanıldığından daha aktif kullanılmadı.

Ben projenin hem MEB hem VESTEL şartnameleri süreçlerinin içindeydim. Öğretmenler istemedi.

Fetöye kurban gitti o proje.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bence normal telefon(akıllı olmayan) serbest olması lazım veya farklı bir alternatif çözüm bulunması lazım. Komple yasak edilmesi pek mantıklı değil bence.
Yeri gelir telefon çok işe yarar. Bütün öğrenciler evinin yanındaki okula gitmiyor veya özel servisle okula gidip gelmiyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...