İçeriğe Yönlendir

Konya Kulu Kaymakamlığından Okullarda Cep Telefonu Kullanımına Örnek Karar

Metin Akbal

Recommended Posts

Mustafa Arıkan
50 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Kendi meslek grubumu tabiki savunacağım, bir iki örnek var diye bunu genellemenin yanlışlığını da ben anlatamadım sanırım.

Mustafa Arıkan yukarıda üniversiteleri sordu mesela cevap vermediniz. Bu konuda bir kaç açıklama beklerdim sizden.

Mehmet hocam cevap vermeyerek savunma mekanizmasını kullanmadı. Böylece bizim gibi düşünmediğini anlatmak istedi bize :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İşi vardır cevap verir.. Forumda aktifse işinde daha yoğun demektir. Kafa dinlemeye gelir Hocam.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ankaradayım firma ziyaretim vardı şu an havaalanına gideceğim. :) bi okuyayım bakalım. 

Ya çok üzülmeye savunmaya gerek yok bence okullardaki sorunları biliyoruz çok boyutlu, telefon kullanma adabı okulda, şirkette otobüste, her yerde önemli. 

Araç fiyatı sormaya gittim birinde. Renoydu galiba. Satış görevlisinin önüde oturuyorum baktım telefonda aynı işi yapıyor. Bekledim uzuyor. Neden sonra dedim ben de isterseniz burdan cepten arayayım belki konuşabiliriz :)  Şaşırdı tabi.

Dersimde öğrenciler telefonları ile oynuyorlar bazen. Bunu ben sıkıldıklarının indikatörü olarak algılıyorum. İçlerinde bazı müzminler de oluyor. Bunlara arkadaşlar ben yüzünüz bana bakmayınca konsantre olamıyorum lütfen bana yardım edin ders anlatamıyorum diyerek çözüyorum ki zaten öyle. Yoksa kimsenin kafasına vurarak birşey öğretemem. En fazla falaka :)

Savunmaya gerek yok burda savaşmıyoruz. Üzerinde durduğum konuları genel olarak yorumlamanız lazım. "Biz yapmıyoruz öyle. Sen asıl o öğrenciler naapıyo biliyon mu bi keresinde şunu yakaladım" bu şekilde sağlıklı bir fikir yürütemeyiz. Ben sizleri suçlamıyorum ki? Az da olsa var olan problemlerin daha da azaltılması japon kaliite stratejisi. Yoksa "kaktır gitsin" kalite stratejisini uygularsak ilerleyemeyiz eğitimde de teknolojide de.

Üniversite mesajı önceki sayfada kalmış bakıyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
8 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Üniversiteler, slayttan okuyup ders anlattığını sanan insanlarla dolu hocam. Biz de gördüğümüzü anlatıyoruz :) 

Bu muydu?

Bunun çözümü telefon koymamak mı yoksa acaba koymak mı :)

Böyle adamlar var. Böyle adamlar derslerini videoya felan çektirmezler. Ellerindeki notları anlatır dururlar. Konuyu bilmeyen, akademisyenliği de öylesine seçmiş ve geçirilmiş insanlar bu şekil olabiliyor. Eğitim kolay iş değil. 

Milli eğitimi eleştirirken içinde üniversiteler de var. Bir akademisyen olarak meb okullarına eksikleri gösterdiğimizde üniversiteler olarak savaş açmış değiliz. Elbette öyle ünversiteler de sorunlu. Aynı sorunlar var hatta.  Öğrencisine sarkan hocalar oluyor duyuyoruz gazetelerde. Daha geçen aylarda öğretim üyesi öldürüldü. Birbirini öldüren öğretim üyeleri de oluyor. 

Kantine bayrak asan makam masası kurup derslere girmeyen sonra kaldır bu şeyleri deyince gazetecileri çağırıp dekan türk bayrağını kaldırttı diye cıngar çıkaran öğrenciler de var. Herkesi bırakan süründüren odasına öğrenci gelince aşağılayan hoca da var. Fark yok. Biz çok daha dikkatli olmalıyız. Bizim öğrenciler bir de güçlü kuvetli ve kendine de birşey yapabilir. Mimarlık bölümünde bri öğrencimiz intihar etti iki sene önce.

neden konu üniversitelere laf çarptırınca milli eğitimi temize çıkarmak gibi olsun ki? İkisi de kirli. Bu demek değil ki sizler bizler kötüyüz. Ya da çoğunluk kötü. Bu refleksle yanıtlamak gereksiz. Anlaşılmadı dediğim de oydu ki anlaşılmamış zaten.

3 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Kendi meslek grubumu tabiki savunacağım, bir iki örnek var diye bunu genellemenin yanlışlığını da ben anlatamadım sanırım.

Mustafa Arıkan yukarıda üniversiteleri sordu mesela cevap vermediniz. Bu konuda bir kaç açıklama beklerdim sizden.

genelleme yapan sizsiniz. Biz münferit problemleri ve bu problemlerin azaltılmasını konuşuyoruz. Meslek grubu diye doğru ya da yanlış savunmaya geçmek doğru değil. Analiz ederek doğru neyse ona bakmak lazım. Kendi sorunlarınızı asıl daha çok ortaya çıkarmanız lazım. Bu sizi alçaltmaz yüceltir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Mehmet Hocam sözlerinize aynen katılıyorum. Bir sorun var ki sorun olmamış olsa zaten bu durumlar olmazdı. Öğretmen milleti olarak biraz alıngan olmamızın sebebi, aslında hiç kabahatimiz olmayan bir konuda bile bize yüklenilmesi. Bizim bu konuda hiç kabahatimiz yok valla ama yine öğretmenlere sitem çıktı 😀

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Vesile ile dil bilenler canlı bilmeyenler tercümesini açarak bunu dinlemeli

https://youtu.be/2fIuZa_-H60

Ben dayak kavga vb deyince öğretmen arkadaşlar kendilerini sandı ben öğrenci arasındaki olayları dedimdi orda koptu filim ;)

öğretmenlerin saçmalıklarını da filme almak belki bir anlamı olur ama çok münferittir

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
(düzenlendi)

Sonuna kadar dinledim hocam. Adam sanki bizim sıkıntılarımızdan bahsetmiş. Amerika’da da benzer sorunlar var galiba. Sayın bakanımız, akademisyenler ve öğretmenler olarak biz de her platform da aynı şeyden bahsediyoruz, ancak popülist politikalara kurban gidiyor bu iyi niyet. Eğitim öğrenmeyi öğrenme üzerine olmalı, yarışmacı değil proje temelli, yaparak yaşayarak olmalı hepimiz aynı fikirdeyiz, bunu biliyoruz ancak bunu öğretmenler olarak sınıflarımızda uygulayabilmekte güçlük çekiyoruz. Siz zaten eğitimci olarak eğitim sisteminin sorunlarını biliyorsunuz. İmkan olsa biz de yüz yüze anlatabilsek ne sıkıntılar çektiğimizi. Ancak sizi temin ederim ki bu sistem içinde en mağdur ve ezilen öğretmen sayın hocam. Millet çocukluğundaki mutlak otorite öğretmen profilini gözünün önüne getirip günah keçisini öğretmen ilan ediyor ancak geçti o devirler. Artık biz ezilen sınıfız 😀

tarihinde Ahmet Gül tarafından düzenlendi
İmla
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Eşim EYTPE bölümünde öğretim üyesi. Olan bitenleri çok iyi takip ediyorum ben aslında bu sayede. Şuraları vs. Şuralara mesela akademisyen çağırmıyorlar.

Bir örnek, dilovası'nda veli geliyor müdüre masaya tabancayı koyuyor bizim oğlanın durumu ne olacak diye sohbet ediyor. Öğretmenler okula servisle geliyor ve güvenlik nedeniyle okul içinde inip binmek zorundalar. vs vs.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Sonuna kadar dinledim hocam. Adam sanki bizim sıkıntılarımızdan bahsetmiş. Amerika’da da benzer sorunlar var galiba. Sayın bakanımız, akademisyenler ve öğretmenler olarak biz de her platform da aynı şeyden bahsediyoruz, ancak popülist politikalara kurban gidiyor bu iyi niyet. Eğitim öğrenmeyi öğrenme üzerine olmalı, yarışmacı değil proje temelli, yaparak yaşayarak olmalı hepimiz aynı fikirdeyiz, bunu biliyoruz ancak bunu öğretmenler olarak sınıflarımızda uygulayabilmekte güçlük çekiyoruz. Siz zaten eğitimci olarak eğitim sisteminin sorunlarını biliyorsunuz. İmkan olsa biz de yüz yüze anlatabilsek ne sıkıntılar çektiğimizi. Ancak sizi temin ederim ki bu sistem içinde en mağdur ve ezilen öğretmen sayın hocam. Millet çocukluğundaki mutlak otorite öğretmen profilini gözünün önüne getirip günah keçisini öğretmen ilan ediyor ancak geçti o devirler. Artık biz ezilen sınıfız [emoji3]
Çok zor bir iş, meslek.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Çok zor bir iş, meslek.
Dışardan bakınca çok cazip halbuki. Hele hanımı da öğretmen aldın mı karada olum yok :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Dışardan bakınca çok cazip halbuki. Hele hanımı da öğretmen aldın mı karada olum yok default_smile.png
Tatiller cazip tabii
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
9 dakika önce, Evren Erakçora yazdı:
12 dakika önce, Köksal Yılmaz yazdı:
Dışardan bakınca çok cazip halbuki. Hele hanımı da öğretmen aldın mı karada olum yok default_smile.png

Tatiller cazip tabii

Az kaldı onu da elimizden alacaklar 🙂

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Az kaldı onu da elimizden alacaklar [emoji846]

Cidden mi. [emoji7]
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
10 saat önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Cidden mi. emoji7.png

Hadi gözünüz aydın, var bir çalışmalar. Seçimin birinde güme getirebilirsek getirdik, yoksa gitti gider 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hadi gözünüz aydın, var bir çalışmalar. Seçimin birinde güme getirebilirsek getirdik, yoksa gitti gider [emoji3]

Ee biz kimle uğraşacağız o zaman. [emoji28]
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Ee biz kimle uğraşacağız o zaman. [emoji28]

Senin elinin altında portifçi var abi ne diye bizim başımızı yakıyorsun [emoji3]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

6 ayda bir ne hikmet ise kasko ödüyorum. Daha ne yapayım ya. Gitsin başkası ile uğraşsın 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Senin elinin altında portifçi var abi ne diye bizim başımızı yakıyorsun [emoji3]

Sizde saha geniş yaa. [emoji23]

Neyse şaka tabiki. İşiniz zor. Allah yardımcınız olsun.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
45 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

6 ayda bir ne hikmet ise kasko ödüyorum. Daha ne yapayım ya. Gitsin başkası ile uğraşsın 

Doğum günü konusu yüzünden, çabuk yaşlanıyon. Dur şu konuya bir bakayım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
1 dakika önce, Mahmut Yıldız yazdı:

Doğum günü konusu yüzünden, çabuk yaşlanıyon. Dur şu konuya bir bakayım.

Bakma bakma 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...