İçeriğe Yönlendir

"Beni Alma" Diyen Arabayı Alabilmek.

Selim Kaya

Recommended Posts

Evren Barış Özbek

Yeri gelmişken anlatayım.

6 Ocak 2014'de renoyu almak için İzmir'e gittim. Sistem arızası nedeniyle noterdeki satış işlemi öğleden sonra 14.30 civarinda ancak yapıldı. Yola çıktık, arabanın kendi kaloriferi zaten iptal edilmiş. Çorum kaloriferi de bir çalışıp bir duruyordu. Bu arada frenlerin iyi olmadığını farkettim. Manisa Turgutlu da sanayiye girip kalorifer ve frenlere baktırdım. Turgutlu'dan saat 17.00 civarında yola çıkıp yol boyunca yoğun sis altında Ankara'ya gittim. Ankara'da eve girdiğimde saat 01.00'dı. 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
7 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Allah korusun, muayeneden kalırsa ne olacak, satış olur mu?

Olmaz diye biliyorum. Haber bekliyorum bugün. Dün görüştüm. Haberleşelim ona göre otobüs bileti alacağım diye. 

Muayeneden kalırsa, geçmesini bekleyeceğiz artık.

Görünen tek sıkıntı, çift renk ruhsata işli değil diye biliyorum. Ama bir öncekinde bu haliyle geçirmişler nasıl olduysa.

09/12/2016 da muayeneden kaldığında çift renk kusuruda görünüyor. Ama 31/12/2016 'da geçmiş olmalı ki, TuvTurk 'de bu tarih görünüyor.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Şimdi, Önder Özcan yazdı:

Muayene bugün mü?

Evet. Pazartesi haciz işiyle uğraştı, Salı frenlere baktıracağım diyordu. Geçeceğine inanıyor sanırım son güne sıkıştırmış :) 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

İnşallah herşey hallolurda yola çıkabilirsen yanına  4 5 tane ekmek, 5 litre su, yiyecek, sallama çay, termos, hatta küçük tüp veya lüks, kıyafet, eldiven vs almayı unutma :) Nolur nolmaz araba diri duruyor yaşına göre ama sürprizlerle karşılaşma.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
6 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

İnşallah herşey hallolurda yola çıkabilirsen yanına  4 5 tane ekmek, 5 litre su, yiyecek, sallama çay, termos, hatta küçük tüp veya lüks, kıyafet, eldiven vs almayı unutma :) Nolur nolmaz araba diri duruyor yaşına göre ama sürprizlerle karşılaşma.

Ruhum doyacak ya, aç kalsam da olur. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

varmı bir gelişme muayene ile ilgili umarım tek seferde geçer.

ben senin yerinde olsam; :f1:

yarın sabahtan gelip noter işlerini halleder plaka değişimini de yapar, kendi plakaları ile akşam kayınpedirim de kalır cumartesi sabah erkenden yola çıkardım. hem daha sakin kafa ile akşama kadar geze geze giderdim. sonradan  Plaka değişimi ile uğraşmak zor olabilir. gece tanımadığın bilmediğin araç ile gece yol yapmak riskli olabilir bu tabi benim nacizane kendi düşüncem :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök

acaba kaç yapıyor denemesi ile sıkıştırma 80 le git  aman ha 

genel bi bakım yapınca bakma sen iyi araba yolada gider. zaten yaz değil hararet yapma riski pek olmaz rampalarda

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
14 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

varmı bir gelişme muayene ile ilgili umarım tek seferde geçer.

ben senin yerinde olsam; :f1:

yarın sabahtan gelip noter işlerini halleder plaka değişimini de yapar, kendi plakaları ile akşam kayınpedirim de kalır cumartesi sabah erkenden yola çıkardım. hem daha sakin kafa ile akşama kadar geze geze giderdim. sonradan  Plaka değişimi ile uğraşmak zor olabilir. gece tanımadığın bilmediğin araç ile gece yol yapmak riskli olabilir bu tabi benim nacizane kendi düşüncem :)

Haber bekliyorum muayene sonucu hakkında bir elim telefonda.

Aracın bulunduğu yer, Sultanbeyli 1. Noter ve Sultanbeyli Şoförler Odası güzergahı toplam 2,7 km.

Son dakika karar vereceğim sanırım plaka işine. Tescil şubeden ayırtmam gerekecek.

Dönüş yoluna da duruma göre bakacağım artık.

Malum dün akşam Çanakkale sallandı biraz. Hanımı çocukla tek başına bırakasım pek yok. Ben fazla tedirgin olmuyorum da hanım biraz etkileniyor böyle bir durumda. Önceki tecrübelere göre 1-2 hafta boyunca, aralıklarla sallanma ihtimalimiz var çünkü.

4 dakika önce, Ali Gök yazdı:

acaba kaç yapıyor denemesi ile sıkıştırma 80 le git  aman ha 

genel bi bakım yapınca bakma sen iyi araba yolada gider. zaten yaz değil hararet yapma riski pek olmaz rampalarda

Tanımadığım araçla mümkün değil böyle bir aksiyona kalkışmam. Rampa aşağı bile olsa freni tutmaz falan. O kadar heves ettim olmadık iş çıkmasın başımıza.

Sağdan sağdan en fazla 90 la gelirim. Zaten 4 vites :) Bağırtmaya gerek yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Cumartesi hava bozacak gibi görünüyor. Cuma günü eve ulaşmaya çalışmak en güzeli olur bence. 

3 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Bu arada ilanı daha önce paylaştım mı bilmiyorum ama, araç öyle yıkık dökük değil ya hu :) 

https://tr.letgo.com/tr/i/opel-kadett-1976_ecf4c23d-cf21-461c-8552-c72cee672c3f

Bu arada çok yakışıklıymış araç. İlk mesajlarda anlatılanlardan kırık dökük birşeyler canlandı gözümde :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
12 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Plaka değişikliği istersem, eski plakayı sök, notere git. Sonra şoförler odası bul. Plaka basılsın. Al plakayı arabaya geri dön. Arabaya sabitlemek için uğraş vs.

Tescile (kardeşime) sordum. Adres değişikliği ile olur daha sonra da dedi. Yani eğer plakalardan biri kaybolmazsa(!) baba ocağına dönerim bir kaç günlüğüne :)

Adam bir gün önceden plakayı söker..

Sen de sabitlemeye falan uğraşmazsın.. camların önüne koyuverirsin.. kimse bişey demez :) 

Çok ince düşünüp işi uzatma.. 

Belki saat 10 a işin bitmiş olacak.. Ne uğraşacaksın adres değiştirmeyle falan..  

4 saat önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Bu arada ilanı daha önce paylaştım mı bilmiyorum ama, araç öyle yıkık dökük değil ya hu :) 

https://tr.letgo.com/tr/i/opel-kadett-1976_ecf4c23d-cf21-461c-8552-c72cee672c3f

Çift renk sevmedim komple sarı yap :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
13 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Sen de sabitlemeye falan uğraşmazsın.. camların önüne koyuverirsin.. kimse bişey demez :) 

Belki saat 10 a işin bitmiş olacak.. Ne uğraşacaksın adres değiştirmeyle falan..  

Burası önemli nokta, kontrol iyidir ama takıntı boyutuna getirmemek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
11 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Hele bi hayırlısıyla muayene haberi gelsin de :) Dediğin gibi sonradan da ayrıca uğraştıracak.

Aracın bulunduğu yer -> Sultanbeyli 1. Noter -> Sultanbeyli Şoförler Odası güzergahı 2.7 km. Haberi alınca trafik tescile uğrayacağım sanırım.

Çift renk olayı da ayrı bir sorun. Muhtemelen ruhsatta sadece sarı. Çünkü geçici tescil belgesinde ve trafik kayıtlarında sarı görünüyor. Renkten dolayı sıkıntı çıkmazsa geçer inşallah.

İlk sayfada turkuaz ve sarı örnekleri var. Hele sıra boya işine gelsin bakalım :) 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
4 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Hele bi hayırlısıyla muayene haberi gelsin de :) Dediğin gibi sonradan da ayrıca uğraştıracak.

Aracın bulunduğu yer -> Sultanbeyli 1. Noter -> Sultanbeyli Şoförler Odası güzergahı 2.7 km. Haberi alınca trafik tescile uğrayacağım sanırım.

Çift renk olayı da ayrı bir sorun. Muhtemelen ruhsatta sadece sarı. Çünkü geçici tescil belgesinde ve trafik kayıtlarında sarı görünüyor. Renkten dolayı sıkıntı çıkmazsa geçer inşallah.

İlk sayfada turkuaz ve sarı örnekleri var. Hele sıra boya işine gelsin bakalım :) 

:)  çift renk geçmez muayeneden. Ruhsatta sarı görünüyorsa geçici olarak en ucuz yollu sarı kaplama yapın belden aşağı. Hatta o bile pahalı olursa, siyah yerleri 2 kutu sarı spreyle üstten boyayın geçin. Hele araç muayeneden geçsin, evine ulşasın da...

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
8 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

:)  çift renk geçmez muayeneden. Ruhsatta sarı görünüyorsa geçici olarak en ucuz yollu sarı kaplama yapın belden aşağı. Hatta o bile pahalı olursa, siyah yerleri 2 kutu sarı spreyle üstten boyayın geçin. Hele araç muayeneden geçsin, evine ulşasın da...

Daha önce nasıl olduysa geçmiş. Yani önce kalmış sonra geçmiş.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
10 dakika önce, Önder Özcan yazdı:

Benim dizel accent benzinli olarak geçmişti, 2 yıl sonra ben götürünce aaa bu dizelmiş diyip geçirmediler. Aldığım kişi emniyet müdürünün hocasıydı, Tüvtürk te adamın varsa veya öncesinde elemanları karambole tartakladılar ise gözleri çifti tek görmeye başlar. Olağan işler.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
15 dakika önce, Recep Selim Kaya yazdı:

Senin hayalindeki arabana kavuşmanı dilerim. Benimde bir hayalimde araba var ama öyle böyle bişey değil. çoçukken bir defa görmüştüm. Uzay gemisi gibi bir makineydi. O gün bugündür kafama kazındı o araba hiç gitmez. 2 sene önce almanın ucundan döndüm. Ama şimdi hiç alamam :( . 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-citreon-xm-lpg-hidrolik-sistem-kelepir-583747399/detay

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
4 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Senin hayalindeki arabana kavuşmanı dilerim. Benimde bir hayalimde araba var ama öyle böyle bişey değil. çoçukken bir defa görmüştüm. Uzay gemisi gibi bir makineydi. O gün bugündür kafama kazındı o araba hiç gitmez. 2 sene önce almanın ucundan döndüm. Ama şimdi hiç alamam :( . 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-citreon-xm-lpg-hidrolik-sistem-kelepir-583747399/detay

Bu aracın STW 'sine niyetlendim bir ara ilanlarda görüp. Benim de hoşuma gidiyor ama, malum süspansiyonu bile başlı başına bir iş.

Böyle bir şey alıp toplayabilmem neredeyse imkansız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Güncel bilgi.

Araç renk değişikliği faturası varmış. O sıkıntı olmayacak.

Muayenede LPG 'de çalışmayınca geçirmemişler. Sabahtan beri benzinde çalışan araba şimdi hiç çalışmıyor.

Adam kaporayı iade edeyim bi bidon benzin döküp yakayım diyor :(

Dedim abi sakin ol. Bu kadar uğraştın ettin. Bak seni bi dertten kurtarıcam.

Şimdilik yarın iptal. :cray:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...