İçeriğe Yönlendir

Bugün Ne Pişirsek?

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan

Bu soru(n) sanırım tüm hanımların ve bazı erkeklerin büyük derdi. Bizim evle ilgili bahsedeyim, eşim neredeyse her gün sorar, bu gün ne pişireyim diye ve kendi üzerinde biriken stresin yarısını benim omuzlarıma yükler :) Bana kalsa ne olsa hayır demem, ama 9 yaşındaki kızımız için aynı şeyleri söyleyemiyorum, seçiyor. Ben eşime cevap veremiyorum hık mık diyorum, o da bi şekilde hallediyor (kah lahmacun, kah pizza :D ) Parantez içindeki kısmı çırak yazmış, silmeyi beceremedim :blush:

Diyorum ki, günlük menü tavsiyelerinizi alsak. Bugün canınızın istediğini ya da dün akşam evdekini.

Mesela bu akşam karnıyarık, pilav, cacık olsa evde süper olur. (gibi)

Hakkaten de olur ama :)

• Beğen 3
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Mercimek Çorbası

Lazanya

Yoğurtlu Semiz Otu

Eve sipariş geçtim az önce bakalım cevaben ne alacaz  :biggrin: :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Evet görelim bakalım, forum etçi mi sebzeci mi? yada hazıra konanlardan mı :D

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Kuru-Pilav, Patlıcan Musakka-Pilav(Altının doların elmasın içindeki adama yakışır Patlıcan), etli yaprak sarması/karışık dolma.Acıktım yahu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Şimdi, Nihat Palolu yazdı:

Evet görelim bakalım, forum etçi mi sebzeci mi? yada hazıra konanlardan mı :D

Görelim? Hani menü? Menü olmasa da bir ana yemek ismi?

Şimdi, Cem Işık yazdı:

Kuru-Pilav, Patlıcan Musakka-Pilav(Altının doların elmasın içindeki adama yakışır Patlıcan), etli yaprak sarması/karışık dolma.Acıktım yahu

Hepsini aynı gün sıralarsan acıkırsın bir anda. Evde hergün yemek pişiyor, her gün alıcaz bir menü, arasından herkes damağına uygununu seçip akşam evde pişirec.. yani eve sipariş geçecek :blush:

Yorum bağlantısı
Cem Işık

İmam Bayıldı, avkat da bayıldı. Böyle konu olur mu yahu bi daha girmemem lazım

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

aynı sorun bizde de var bir önceki gün akşam yemeğinin hemen ardında gelen klasik soru yarın ne pişireyim. genelde benim cevabım sen bilirsin oluyor sonrasını benim üzerine suç atabileceğim çırak yok yazmayacağım. :) 

benim için fark etmez her türlü yemeği yerim ama genelde suçu bizim sıpanın üstüne atıp Fatihe sor annesi ne istiyorsa onu yap diyorum. genelde tercihli yemek yapılacaksa Fatih seçer bizim evde (neden bu kadar yüz veriyorsunuz çocuğa demeden önce yazayım aslında benim dile getiremedikleri mi o daha rahat dile getiriyor) yani aslında benim daha önceden ona söylediklerimi söylüyor. :) 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Domates soslu şam kebabı, kızarmış patates ve biber, pirinç pilavı, yoğurt :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
4 dakika önce, Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

aynı sorun bizde de var bir önceki gün akşam yemeğinin hemen ardında gelen klasik soru yarın ne pişireyim. genelde benim cevabım sen bilirsin oluyor sonrasını benim üzerine suç atabileceğim çırak yok yazmayacağım. :) 

benim için fark etmez her türlü yemeği yerim ama genelde suçu bizim sıpanın üstüne atıp Fatihe sor annesi ne istiyorsa onu yap diyorum. genelde tercihli yemek yapılacaksa Fatih seçer bizim evde (neden bu kadar yüz veriyorsunuz çocuğa demeden önce yazayım aslında benim dile getiremedikleri mi o daha rahat dile getiriyor) yani aslında benim daha önceden ona söylediklerimi söylüyor. :) 

Valla tebrik ederim, benim unutuuğum kısmı yazmışsın. Sofradan kalkıyoruz, "uff yarın ne pişirsem" :D

Bu sorun eve yemek pişiren kadın ya da erkek için büyük sorun. Daha sofadan kalkarken yarını dert ediyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

fırında kaşarlı köfte. yanına zeytinyağı baharat soslu patatesler 2ye bölünmüş domates. fırından çıkmadan 1 dk önc kaşar rendeleri üzerine hafifçe serpilir. sağlıklı az yağlı köfte :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Makarna [emoji492] 
Kıymalı makarna 
Verin su adamin makarnasini ne olur.
  • Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İsa Acar
(düzenlendi)

Her zaman (abartısız her günün her saati), her yerde (karada ya da denizde) mangal (odun ya da kömür) derim, başka da bişi demem! :dribble:

tarihinde İsa Acar tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Ben artık çözümü şöyle buldum. Bugün canım neyi yemek istemiyorsa onları söylüyorum. Eve gittiğimde istemediğim yemek harici ne geliyorsa onu yiyoruz artık. Ama kıymalı makarna ile kıymalı kızartma türü candır. Her gün olsa hayır demem. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Eşim: Yarın ne pişireyim ?

Ben: Bilmiyorum.

Eşim: Bilmiyorum etlimi olsun zeytinyağlımı ?

• Mutlu 7
Yorum bağlantısı
Ali Gök
45 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Kıymalı makarna 

biz gariban adamız peynirli makarnanın yanında pilav yiyoruz be 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
43 dakika önce, Cem Işık yazdı:

İmam Bayıldı, avkat da bayıldı.

Yakın zamanda patlıcan almadık sanırım.  fiyatı herkesi bayıltır :)

Biz çoğunlukla buzluktan çıkarıp pişiyoruz.

Haftalık şu şekilde;

çorba - bamya yada yeşil fasulye -  pilav - yeşillik salatası (domates salatalık pahalı hemde tatsız)

tavada mangal gibi kızartıyoruz tavuk kanat - pilav

badala yemeği ve pilav

haftasonu pazar olduğu için  ızgara balık

yine haftasonu özellikle sarımsak yemek için makarna, karnıbahar kızartma veya el yapımı mantı yiyoruz.

kırmzı etli yemek yada köfte 2 hafta bir yaparız.

yemek yapmaya çok üşenirsek 10 dk makarna hazır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Ya bu gerçekten büyük sorun...

Hanım ne pişireyim diyor ?

-Sen bilirsin bana fark etmez diyorum

Her seferinde böyle diyosun ben nası yemek bulucam falan diye fırça kayıyo bide bana

Sanki ''yap bir acılı Adana dürüm yiyelim'' desem yapacak...

Ne yaparsan yicez işte çağresiz ne zorluyosun beni yani... :D  

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Şimdi, Erkut Uysal yazdı:

Ya bu gerçekten büyük sorun...

Hanım ne pişireyim diyor ?

-Sen bilirsin bana fark etmez diyorum

Her seferinde böyle diyosun ben nası yemek bulucam falan diye fırça kayıyo bide bana

Sanki ''yap bir acılı Adana dürüm yiyelim'' desem yapacak...

Ne yaparsan yicez işte çağresiz ne zorluyosun beni yani... :D  

siz yapmayı deneyin

bulgurlu pırasa tavsiyemdir.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Portakallı Pekin Ördeği, Suşiye de ekmek banacan.

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
2 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Karidesli makarna 🍝 

Makarnanın bana göre en güzeli lor peynirli makarnadır.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
3 dakika önce, Mehmet Göktürk yazdı:

siz yapmayı deneyin

bulgurlu pırasa tavsiyemdir.

Ben iki yumurtayı birbiri ne vuramıyorum hocam... Bende bu kadar kabiliyet yokken yemek beklentinin bu kadar yüksek olması hanım tarafından buda ilginç geliyor yani :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...