İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Çekiş Düştü ve Önden Yanık Kokusu Geldi

Çağrı Öztekin

Recommended Posts

Çağrı Öztekin

Arkadaşlar dün abimin yanına ısparta sütçülere ziyarete gelmiştim. Burda aşırı dik yokuşlar var. Arabada 4 kişi giderken yine dik yokuşun birinde 2.vitesi yemedi rampada asılı kaldı araba ve biraz zorladığımda önden yanık kokusu geldi ağır bir şekilde. O tip yokuşlarda 2.vitesi yerdi araba normalde eminim. Ama mesela aynı yokuşu sonra kendimde çıktım bu defa 2.vitesde rahat çıktı.  Sorunu tahmin edebiliyorum az çok baskı balata mı kaçırıyor sizce ? Kalkışlarda titreme, sarsıntı yok işin enteresan tarafı. Sadece 2. Vitesde yokuşda yapıyor. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Debriyaj balatası bitiyordu muhtemel ve yandı görünen o. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Balatanız bayağı dibi görmüş. Geçmiş olsun. Volanı yemeden değiştirmenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Çağrı Öztekin
4 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Debriyaj balatası bitiyordu muhtemel ve yandı görünen o. 

Sadece baskı balatanın değişmesiyle hallolur mu sorun sizce ? Volana falan zarar vermiş olabilir mi ? Şimdi görmeden de bir yorum yapamazsınız tabiki ama içim de rahat değil. Şu an beş kuruş para yok baskı değiştircek. İşçilik falan dahil bin tl istiyorlar en düşük. Otokoç iki bin istiyor.

3 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Balatanız bayağı dibi görmüş. Geçmiş olsun. Volanı yemeden değiştirmenizi öneririm.

Volanı yerse masraf büyüyor mu hocam baya ?

Yorum bağlantısı
Çağrı Öztekin
(düzenlendi)
8 dakika önce, Sani Gerşon yazdı:

Yuvarlak hesap, bi o kadar daha ekleyin derim bedele.

Anladım teşekkür ederim. Yapacak birşey yok maaş alana kadar bu araba yatar evin önünde o zaman. Masraf büyütmektense otobüsle gidip gelcez 18 gün. Güç bela araba al masrafıyla uğraş dur ya.

tarihinde Çağrı Öztekin tarafından düzenlendi
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

En azından konuyla ilgili az çok bilgilisiniz, ya bunları bilmeyip körü körüne volan gidene kadar binseydiniz.

Şimdiden geçmiş olsun, baskı balatayı değiştirince çok uzun süre bir daha düşünmenize gerek kalmayacaktır.

Yorum bağlantısı
Çağrı Öztekin
Bir saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Gecmis olsun. Olur boyle durumlar, Allah beterinden korusun.

Allah razı olsun teşekkür ederim. Araba sonuçta herkesin başına geliyor böyle şeyler. Kafaya takıntı yapmamak lazım fazla.

Yorum bağlantısı
Çağrı Öztekin
52 dakika önce, Doğa Torpil yazdı:

En azından konuyla ilgili az çok bilgilisiniz, ya bunları bilmeyip körü körüne volan gidene kadar binseydiniz.

Şimdiden geçmiş olsun, baskı balatayı değiştirince çok uzun süre bir daha düşünmenize gerek kalmayacaktır.

Önceki külüstür arabamdan az çok bilgi sahibi oldum hakikaten. Sanayiden çıkamıyordum hiç. Bununla iyice piştim. Gerçi bu araba sağlam ya. Ağır bakıma hiç girmemişti 140 binde araba. Hatanın büyüğü bende aslında zaten. Değiştirtmem gerekirdi şimdiye. Sizede çok teşekkür ederim geçmiş olsun dilekleriniz için. Zaten bir defa değiştirince daha da değiştirmem satıncaya kadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Benzinli 100 lük C-Max, rampalık yerde hafif zorlansa hemen baskısı kokardı. Örneğin dik bir rampada durduk,  1. takıp kaldırmak istedik. Koku yapardı. Yada rampada yarım depriyaj yapsam da aynı akıbeti verirdi. Ama baskıyı değiştirme ihtiyacı hissettirmemişti. 38 binde alıp, 112 binde satmıştım. Yinede kontrol edilmesinde fayda var. Allah muhafaza yolda kalırsanız eziyet çekersini.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Ben mondeo’da değişmiştim volant’ı . 850-900 gibi parça ücreti vardı. Sene 2014 gibi. 

Geçmiş olsun, bence baskı balata ile kurtarır ya yinede açmadan belli olmaz

Yorum bağlantısı
Çağrı Öztekin
5 saat önce, Bülent Tarakçı yazdı:

Benzinli 100 lük C-Max, rampalık yerde hafif zorlansa hemen baskısı kokardı. Örneğin dik bir rampada durduk,  1. takıp kaldırmak istedik. Koku yapardı. Yada rampada yarım depriyaj yapsam da aynı akıbeti verirdi. Ama baskıyı değiştirme ihtiyacı hissettirmemişti. 38 binde alıp, 112 binde satmıştım. Yinede kontrol edilmesinde fayda var. Allah muhafaza yolda kalırsanız eziyet çekersini.

Benim içim rahat etmez ya böyle kullanmam yaptırana kadar.  3 hafta sonra anca para olur elimde. Maaşı 1 inde alıyorum. Şimdi baskıyı değiştirsem sanayide bile bin lira istiyorlar işcilikle birlikte. Şu an elimdeki para o kadar zaten. Yaptırsam yiyecek içecek para kalmıyor. Kullanmamak daha mantıklı bir süre. 2-3 günde bir 5 dakika çalıştırırım akünün bitmemesi için.

5 saat önce, Cem Işık yazdı:

Ben mondeo’da değişmiştim volant’ı . 850-900 gibi parça ücreti vardı. Sene 2014 gibi. 

Geçmiş olsun, bence baskı balata ile kurtarır ya yinede açmadan belli olmaz

Baskıdan hocam ya yüzde yüz eminim artık.  Başka birşey çıkmaz debriyaj sertleşmişti zaten iyice. Tahmin ediyordum böyle olacağınıda işte şu zaman sıkıntı çıkarır diyede bilemiyor insan. Bizim millet böyle yumurta kapıya dayanınca bir işi halletmeye bayılıyoruz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...