İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Park Sensörü Zemini Görüyor

Abdullah ÇAKILLI

Recommended Posts

Abdullah ÇAKILLI

Merhaba arkadaşlar;

Kısa bir süre önce 2011 model bir fiesta sahibi oldum. Aracı aldığım kişi ilk sahibi ve taktırdığı park sensörü orjinal değil, ancak kendi aldığı park sensörünü ford yetkili servisinde taktırmış. Ford ustaları orjinal olmayan park sensörünü, orjinal park sensörlerini taktıkları yerleri delerek takmış lakin takılan park sensörü orjinal kadar iyi olmadığı için zemini görerek sürekli ötüyor. Aldığım kişi bu durumla yaşamaya alışmış ancak benim canımı sıkmaya başladı. Aracımın arka tamponu ve internetten bulduğum bir orjinal park sensörü takılı fiestanın arkadan görünüşü aşağıdaki linklerde var. Benim sizlere sorum mevcut park sensörüne bir ayar vererek veya kaliteli, tavsiye edebileceğiniz bir park sensörü alarak tampona işlem yaptırmadan bu işi kurtarabilirmiyim?

Benim araç

Orijinal sensör

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Yeri gorerek ottugune emin misiniz?

Ben olsam araci lifte kaldirir  geri viteste denerdim. Gercekten zeminimi goruyor diye..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

Sensörler düzgün yerleştirilmiş gözüküyor. Zeminden 35 cm civarı yüksekte duruyor olsa gerekler.

Bence Alpay bey in dediği gibi bir denenmeli. Ya da Park sensörünün beynine ulaşabiliyorsanız, 4 sensörü de çıkarıp tek tek takarak hangi sensörden kaynaklandığı bulunabilir.

Sensörlerden birisi arızalı olabilir. 

Bu yükseklikten ve mevcut açısı ile zemin yüzünden ötmemeli doğrusu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Ya servisler sensör takmayı bilmiyorlar yada sensörlerde sıkıntı var.

Aynı durum babamın aracında(C-Max) oldu. Eski sahibi tarafından sonradan taktırılan sensörler var. Eskiden gerektiği gibi çalışıyordu fakat araca arkadan çarptılar tampon yetkili serviste değişti ve değiştikten sonra sürekli ötmeye başladı. Kazadan dolayı sensörler bozulmuş olabilir mi bilemiyorum.

Fakat çok sinir bozucu

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Sıkıntı büyük ihtimalle sensörde. Benzer durum bende de var. Sol köşe yerli yersiz ötüyor. Alıştım ben de. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

sensör bozuktur montaj hatası görünmüyor 40-50 liraya komple değiştirin yenisiyle zaten tesisatı filan hazır :)

Yorum bağlantısı
Abdullah ÇAKILLI

Sersörün zemini gördüğü kanısına, aldığım kişinin taktırdığı günden itibaren böyle olduğunu söylemesinden ve benim gözleri elle kontrol ettiğimde gözlerin titreşim yaydığını gördüğümde vardım. Yine dediğiniz gibi aracı bir lifte kaldırıp veya arka tarafı yüksekte zemin derinde kalacak şekilde bir yer bulup kontrol etmem iyi olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Benim sensörlerde arada aşırı yağmurda sürekli ötüyor, ekran yada gösterge var mı, sadece sesli uyarı mı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Sonradan takılan sensörlerin yerden 50-55cm yüksekte olması gerekiyor. 

Yani montaj hatası var. 

Orjinaller için bu yükseklik geçerli değil. 

Yorum bağlantısı
Emre Usta
Aracin lastigi hava da mi?
Sağ Sis farini takarken mecbur kirko ile kaldirdim arac altina girmek icin [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Abdullah ÇAKILLI
21 saat önce, Ahmet Kiriş yazdı:

sadece sesli uyarı mı?

Evet sadece sesli uyarı.

20 saat önce, Mustafa Arıkan yazdı:

Sonradan takılan sensörlerin yerden 50-55cm yüksekte olması gerekiyor. 

Yani montaj hatası var. 

Orjinaller için bu yükseklik geçerli değil. 

Dediğiniz gibi sanırım ustaların kafa orjinale gitti büyük ihtimal ona göre taktılar. Şimdi birde tampondaki delikleri kapatmakla uğraşmam lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun
32 dakika önce, Abdullah ÇAKILLI yazdı:

Evet sadece sesli uyarı.

Dediğiniz gibi sanırım ustaların kafa orjinale gitti büyük ihtimal ona göre taktılar. Şimdi birde tampondaki delikleri kapatmakla uğraşmam lazım.

Merhaba öncelikle bir resmini çekerek bize de görebilir miyiz  ben çok araç gördüm arka tampon altındaki küçük yere takılan araçlar sorunsuz çalışmakta siz park sensörün beynini bularak öteni devre dışı yapın isterseniz bir tane tek bulabilirseniz sadece öteni değiştirin belkide gözde sorun olabilir yerden yükseklik hatası olsa hepsi öterdi. benim düşüncem bu . aracın bagaj kısımda beyin olması gerekli

Yorum bağlantısı
Abdullah ÇAKILLI
49 dakika önce, ibrahim Olkun yazdı:

Merhaba öncelikle bir resmini çekerek bize de görebilir miyiz  ben çok araç gördüm arka tampon altındaki küçük yere takılan araçlar sorunsuz çalışmakta siz park sensörün beynini bularak öteni devre dışı yapın isterseniz bir tane tek bulabilirseniz sadece öteni değiştirin belkide gözde sorun olabilir yerden yükseklik hatası olsa hepsi öterdi. benim düşüncem bu . aracın bagaj kısımda beyin olması gerekli

Tamam beyin kısmını bulup gözleri tek tek bir kontrol edeyim inşallah park sensöründe arıza vardır. Fotoğrafları paylaşacağım. Selametle...

20 saat önce, Emre Usta yazdı:

Bende bu sekilde prk sensorüb1c1c3f63555a6b2ff71943dd77452d1.jpg

Genelde gördüklerim ya bu şekilde yada daha yukarıda.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...