İçeriğe Yönlendir

Focus ll - Otomatik Şanzıman Hakkında.

Abdullah Baykara

Recommended Posts

Abdullah Baykara
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar,otomatik focus 2 almak istiyorum ama 4 ileri olması beni düşündürüyor.hem yakıt çok hemde çok bağırıyor diye söylentiler var . Focus otomatik kullanan var mı .? Alsam kötü mü olur kararsızım ???

tarihinde Alpay Sumer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Söylentiler doğru. Benzinliler;
4 ileri otomatik.
Çok yakar
Hızlı gitmek gerekirse bağırır.
Ama sağlamdır ve sarsıntısızdır. Avantajı bu.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
6 saat önce, Alpay Sumer yazdı:

Otomatik olan 4 ileri huseyin abi.

Otomatik kelimesine dikkat etmemişim, özür dilerim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile  ile otomatik 4 ile manuel 5 in devir/hız oranı aynıdır, biri 5 e diğeri 4 e bölünmüştür o kadar. vites sayısı tek başına bir şey ifade etmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
7 saat önce, Hüseyin Maviş yazdı:

Otomatik kelimesine dikkat etmemişim, özür dilerim.

Estagfurullah hocam. Lütfen.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Otomatik arac dusundugunuze gore amac konfor, vitesle debriyajla ugrasmamak. 100 beygir araba,konforlu rahat yolculuk edersiniz, yuksek hizlara da tabi ki cikar, bir anda cikmaz. Kullandim, cok da severdim kendilerini. İstanbul ici 12 litre lpg ile geziyordum, trafige artabilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu

5 yıldır focus 2.5 sedan otomatik kullanmakdayım çokda memnunum şanzımanın ilk aldığımda sadece yagı ile filtresini degistirmisdim benzinli otomatiklerin şanzımanları klasik tam otomatik olduğundan çok sağlam kolay kolay arıza vermez yakıt olarakda lpg var ise yakıtıda fazla degil Bursa trafiğinde 30 kuruş yakıyor benim araç

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
(düzenlendi)

Hâlen kullanıcısı olarak, tavsiye ederim. Üzmez.

Çok yakıp az kaçmasına da katılmıyorum. Siz ne isterseniz onu yapıyor.

tarihinde Ersev Kaya tarafından düzenlendi
İlave açıklama.
Yorum bağlantısı
Emin Onuk
(düzenlendi)
On 10.02.2019 at 09:01, Mustafa Ayıkoğlu yazdı:

5 yıldır focus 2.5 sedan otomatik kullanmakdayım çokda memnunum şanzımanın ilk aldığımda sadece yagı ile filtresini degistirmisdim benzinli otomatiklerin şanzımanları klasik tam otomatik olduğundan çok sağlam kolay kolay arıza vermez yakıt olarakda lpg var ise yakıtıda fazla degil Bursa trafiğinde 30 kuruş yakıyor benim araç

şanzıman yağ filtre değişimini nerede yaptırdınız. bir de yağın markası ile filtrenin markasını hatırlıyormusunuz?

tarihinde Emin Onuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu

Benim kendi oto tamir bakım özel servisim var kendim yapmıştım.Konusunu açmıştım forumun yapısı degisince sanırım kaybolmuş.Şanzımanda tapa yok karter sökülüyor karterinde herhangi bir contası yok mantar yada kağıt sıvı conta ile yapıştırılıyor.Ben mobil in atf sini kullanmıştım.Filtre zaten orjinal motorcraft.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Onuk

karterde yağ terleme yapmış kime desem sıkıntı olmaz diyorlar. bu terleme yağ seviyesinde illaki azalma yapacak.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu

Terleme yağ eksiltmez fakat sızdırma varsa sökülüp temizliği yapılıp kaliteli bi sıvı conta ile yapıştırılmalıdır örnek victor reinz yada würth.

Yorum bağlantısı
Emin Onuk

sızdırma damlatma vs. birşey yok yine de bir tamircim ile görüşeyim. teşekkür ederim bilgilendirmeniz için

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...