İçeriğe Yönlendir

C-Max I - Çoklu Motor Arızası

Levent Köse

Recommended Posts

Levent Köse

Arkadaslar merhaba marşa bastıgımızdan itibaren;

hız sınırlama modu

motor sistem arızası

sınırlı epb fonksiyonu

Esp kapalı 

fren lambası arızası veriyo. Ve rolantide calışıyor fakat gaz veremiyorum boşa basıyorum böyle arıza yaşayan varmı acil yardım!!!!!!!

Yorum bağlantısı
Yücel Metin

Genelde gösterge panelinin arkasındaki  soket yuvasının lehim çatlamasından kaynaklanıyor focuslarda böyle arızalar. Başıma geldi benimde 

Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun
6 saat önce, Levent Köse yazdı:

hız sınırlama modu

motor sistem arızası

sınırlı epb fonksiyonu

Esp kapalı 

fren lambası arızası veriyo. Ve rolantide calışıyor fakat gaz veremiyorum boşa basıyorum böyle arıza yaşayan varmı acil yardım!!!!!!!

Merhaba araç benzinlimi ?

Yorum bağlantısı
Levent Köse
2 saat önce, ibrahim Olkun yazdı:

Merhaba araç benzinlimi ?

1,6 tdci

Yorum bağlantısı
ibrahim Olkun
4 saat önce, Levent Köse yazdı:

1,6 tdci

Hız sınırlama kodu bir arkadaşımda benzinlide   Gaz  kelebeğin de çıkmıştı temizlendikten sonra düzelmiş. Araç performansı düştüğü için hız sınırlama arızası veriyormuş böyle bir sorundu .

Akü kutup başını sökerek bir reset yapabilirsin 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Araçta tekleme vs var mı? Astra J de bobin patlattığı zaman ESP hatası da veriyor.

Yorum bağlantısı
Erdem Hakkı Bağama

Aku kutup baslarina bakin ama gozle degil elle kontrol edin gevseklik varsa giderin.

Benzer olaylar aku kutup basi gevsekliginden basima gelmisti

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ayhan Göksu
(düzenlendi)
On 10.02.2019 at 08:37, Levent Köse yazdı:

hız sınırlama modu

motor sistem arızası

sınırlı epb fonksiyonu

Esp kapalı 

Üstadım hiç problemi başka yerde arama, saydığın herşey benim de başıma gelmişti, arka arkaya hatalar ve hatalar sırasında gaz veriyorsun gazı almıyor vs. 

Bununla ilgili forumda daha önce çözümü açıklamıştım burda sana da söyleyeyim gidip büyük paralar harcama sakın.

Gösterge panelini sök, arka kısmında geniş bir soket girişi var ordaki lehimler zamanla çatlıyor bu problemi o yüzden yapıyor. Ben zamanında başka forumlardan çözümü bulmuştum, uyguladım o gün bugündür tık yok. Aşağıda mesaj ile linki veriyorum.

http://www.bilgimanya.com/ford-focus-ii-2-gosterge-arizasi-tire-isareti/

tarihinde Ayhan Göksu tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Levent Köse
On 27.02.2019 at 15:23, Ayhan Göksu yazdı:

Üstadım hiç problemi başka yerde arama, saydığın herşey benim de başıma gelmişti, arka arkaya hatalar ve hatalar sırasında gaz veriyorsun gazı almıyor vs. 

Bununla ilgili forumda daha önce çözümü açıklamıştım burda sana da söyleyeyim gidip büyük paralar harcama sakın.

Gösterge panelini sök, arka kısmında geniş bir soket girişi var ordaki lehimler zamanla çatlıyor bu problemi o yüzden yapıyor. Ben zamanında başka forumlardan çözümü bulmuştum, uyguladım o gün bugündür tık yok. Aşağıda mesaj ile linki veriyorum.

http://www.bilgimanya.com/ford-focus-ii-2-gosterge-arizasi-tire-isareti/

Ayhan bey aracımı önce ilcede bulunan beyinciye götürdüm gösterge arızalı cıkmasını arıyorum dedi 20 gün bekletti (100tl)

Aracı aldım   2-3 kez arıza vererek il  merkeze 90km gittim fordtan ayrılma ustalara goturdum gosterge tamire  gitti usta aradı olmuyor problem bizide asıyor servise gitmen gerek dedi bu kez arac hiç calışmıyor dedi (250tl)

yetkili servise çekici yardımıyla gittik allahtan kasko var

Ve servis incelediğinde aracın beyni arızalı değişmesi gerekiyor dedi beyin ücretini sordumda 16000 ama indirimli ücreti 10600 tl dedi ve beklemedeyim tamir ve çıkmaya karşılar daha önce bu yola başvuran müsteriler yenisini takmak zorunda kalmış Servis sıfır ürünü siz bulun getirin biz takarız dediler 4gün süre aldım ama almanyada bile 2100€ 

Süre bitince beyni tamire gönderelim sorumluluk bende diyeceğim artık kabul ederlerse tabi yoksa yangin büyük!!!

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

Madem göstergede sorun yok, o zaman beyin alacağınıza çıkma gösterge bulup deneyin ilk önce. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Göksu

Bence de istanbuldan çıkma bir gösterge bulup deneyin, servisler her zaman pahalı fatura çıkarır. Göstergeyi kendiniz söküp bir tv veya radyo elektronikçisine hatta telefon tamircisine bile götürseniz size o çatlak lehimleri 10TL'ye onarıp geri verir. Tavsiyem göstergeyi sökün, gösterge kartı üzerindeki soket girişi lehimlerine büyük bir büyüteçle bakın üzerlerinde çatlak vs varsa problem burdadır.

Benim fikrim herşeyden önce bu seçeneği deneyin derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Gosterge saglamsa yolcu tarafindaki sigorta kutusunun oralarda bir dugme salter mi ne var galiba. Yanlislikla ona ayakla basinca boyle garip uyarilar ciktigina dair bir konu vardi forumda. Bulamadim malesef

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Levent Köse
On 10.02.2019 at 11:55, Mehmet Ozyurek yazdı:

Konu cmax bölümüne taşınacaktır. Bilginiz olsun

Yorum bağlantısı
Levent Köse

Arkadaşlar servis tamir ve çıkma parça kullanmamı sorumlulugu benim almam karsılıgında kabul etti

araç beynini istanbula kardeşler oto elektronik e tamire gönderdim yanında birde sağlam beyin gönderdiler önce kendi araç beyninizi taksınlar dedi usta denedik olmadı gösterge arızalı dediler tekrar tamire gönderdim yine olmadı en son ustanın çıkma beyini kodladılar sorun çözüldü.

servis arıza tespit ve kodlama ücreti 600 tl+

çıkma beyin 1500tl=

toplam 2100tl

Beyin tamiri ve gösterge tamiri yerine bozuk beyini gönderdim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Geçmiş olsun Levent Bey.

Ford'un o yıllardaki araçlarında özellikle Focus - C-Max'lerde bu arızanın sebebi %99 gösterge oluyor.

Sizden sonra başına gelen olursa ilk oraya baksın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...