İçeriğe Yönlendir

Mercedes E270 Cdi, Otomobilim

Önder Özcan

Recommended Posts

Önder Özcan
Mehmet Ozyurek yazdı:

Taabi. İlk kasko mercedesi olanlardan.
Sırada bankacı Engin var. Onun kart da çok havalı.

Ceğbeşi olanlara sıra gelince haber verir misin abi, bişey deniycem 😈

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Pardon Lpg nedir?

King Dogu Karadenize gidince sive degisiyor. LBG yerine LPG oluyor [emoji23]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

520nm den selamlar

Fena ezdin, daha beli doğrulmaz bu çok konuşanların. [emoji85]
Ceğbeşi olanlara sıra gelince haber verir misin abi, bişey deniycem [emoji48]

Çok beklersin. Sadece 270 nm
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Sami Demirpaz yazdı:

520nm den selamlar

Mehmet Ozyurek yazdı:

Fena ezdin, daha beli doğrulmaz bu çok konuşanların. emoji85.png
...

İyi de ne diyelim şimdi adama, "kategori dışı yazmasın, AS 900 konusu az ötede" mi diyelim :D  Onun yaşadığı evren farklı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Taabi. İlk kasko mercedesi olanlardan.
Sırada bankacı Engin var. Onun kart da çok havalı.

Havalı değil abi Afili 😁

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
Havalı değil abi Afili [emoji16]
Dilimize yabancilar kardesim, cok da sey yapma [emoji1787][emoji1787]
Yorum bağlantısı
Engin Deniz
Dilimize yabancilar kardesim, cok da sey yapma [emoji1787][emoji1787]
Daha anlaşılırları da var. Beşiktaş Kart, Mercedes Kart [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Önder Özcan
Kalorifer fanı ıslık çalmayanlar yazmasın...
Pazar günü söküp temizleyip, yağlayıp taktığım kalorifer fanı daha seyrek ve daha kısa süreli olsa da gene ıslık çalmaya başladı. Yih huu.
Belki bu pazar belki sonraki, tekrar söküp motoru ayırp temizleyeceğim.
Merhabalar. Oncelikle yarim kalan konuyu sonlandiralim: Oten fani ilkinden 1 hafta sonra tekrar söktüm ve milin, el girmeyen kismini bir parca telin ucuna aldigim gres yagi ile yagladim. Sonuc perfecto. Su an dahil ses yok. Gelelim yeni gelismelere.
Aracin ilk bakimi yapilali tam 10 bin km olmustu. Bu defasinda sanziman yagini da degistirmek istiyordum. Gectigimiz hafta cesitli alis veris sitelerinden motor yagi, yag-hava-polen filtreleri, sanziman yagi-filtresi, karter contasi, fren hidroligi ve direksiyin hidriligi alarak seti hazirladim. Niyetim tum sivilarin yenilenmesiydi.
Aracim icin petronas yag tavsiye ediliyor. Petronasin sitesinde arac bilgilerini girince uygun yag olarak 0w/40, uyumlu olarak da 5w/40 gosteriyordu.5w/40 tercih ettim. Sanziman yagi aracima uygun olan swag marka, hava ve yag filtresi ojinal markasi olan hengst, polen filtresi de wunder marka oldu. Direksiyon hidroligi, saticinin 2015 tarihli kir pas icindeki sanziman yagi gondermesiyle hayal kirikligi yaratsa da (iade edildi), gittigim serviste febi marka olarak yerini aldi. Fren hidroligimiz da mobildi.
Motor yaginin 7 litresi, sanziman yaginin 4 litresi, direksiyon hidroliginin yarim litresi, fren hidroliginin tamami kullanildi. Fren yagi makine ile otomatik degisti. 4 tekerden, borularda kalan eski hidrolik tahliye edildi.
Sanziman komple inmedigi icin maalesef turbundeki yag bosalmadi ve 6 lt yerine 4 lt konabildi.
Neticede fren hissi iyilesti, direksiyon, yagin degistigini belli etti. Usta is bittiginde tecrubeye cikti, sanzimanda vuruntu-kacirma yok dedi.
Ben de bu sabah istanbuldan sakarya karasuya 200 km geldim, cok sukur bakim sonrasi olasi sıkıntı problemi yasamadim. Yola cikmadan once de depoya wurth enjektor temizleyici kattim. Yarin aksam da geri donucem kismetse.
Uzun sure kafa rahat insallah, herhangi bir problem cikmadikca. Neticede herkesin hayatina kimse karisamaz. [emoji12]
  • Beğen 10
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

yolda bunu da ac

dün şuna baktım turbo değilmiş.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-sahibinden-temiz-bilen-bilir-835191253/detay

94 de nasıl bir dizel yapmışsa Hans benim diyen sıfır dizelden sessiz. hatta benzinli motordan bile. tek handikap atmosferik dizel benin E200 den zayıf. turbosunu bulup bakacam bı tane

düz 6 silindir kedi gibi mir mir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Cumartesi ben bakimdayken geldi, 300 d turbo. Benimkiyle ayni renkti, kaput acikti baktim duz motor, uzaktan sayamadim 5 mi 6 mi silindir diye. Tren gibi duruyordu motor bolmesinde. Carsamba icin randevu alip gitti galiba. Benim ustayla bi kontak kur, belki satiliktir

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Lazziya ilanda. Ankara'dan arayan felan var. galeri 52 dedi bı tane. 58 dedim . kafamdaki paraya alan olursa bakarsın verip otomatik bişi alırım babam suremiyor :) iki manuel araç oldu 😛

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Benim geçen sene yaptığım şeyi yapmışsın abi. Seneye amortisörleri değiştireceksin o zaman:)

Kafa rahat olsun da gerisi mühim değil .

iyi tatiller. Ben de şu an feribotayim, İstanbul’a geldim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Lazziya ilanda. Ankara'dan arayan felan var. galeri 52 dedi bı tane. 58 dedim . kafamdaki paraya alan olursa bakarsın verip otomatik bişi alırım babam suremiyor [emoji4] iki manuel araç oldu [emoji14]

Babaya GT verelim [emoji23][emoji23][emoji23]
Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ne güzel forum ya.. 

Bir şey lazım oluyor, herkes yardım için sıraya giriyor.. 

Herkes bir birinin kaskosunu sigortasını ödüyor..

Seviyorum sizleri. 

şakası bir yana gerçeğide gerçekten öyle

ilaç lazım oldu bütün istanbulu gezdim bulamadım sağolsun abilerimiz 2 saatte kargoya verdirdiler 

forumun anlamının çok üstünde bir yer burası artık..

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mert Yeldan yazdı:

Babaya GT verelim emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

1 aylık versen?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

1 aylık versen?

Golf GT diyorum ha başka yere çekilmesin özellikle ortaya başka harf eklenerek[emoji23]
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Önder Özcan yazdı:

Merhabalar. Oncelikle yarim kalan konuyu sonlandiralim: Oten fani ilkinden 1 hafta sonra tekrar söktüm ve milin, el girmeyen kismini bir parca telin ucuna aldigim gres yagi ile yagladim. Sonuc perfecto. Su an dahil ses yok. Gelelim yeni gelismelere.
Aracin ilk bakimi yapilali tam 10 bin km olmustu. Bu defasinda sanziman yagini da degistirmek istiyordum. Gectigimiz hafta cesitli alis veris sitelerinden motor yagi, yag-hava-polen filtreleri, sanziman yagi-filtresi, karter contasi, fren hidroligi ve direksiyin hidriligi alarak seti hazirladim. Niyetim tum sivilarin yenilenmesiydi.
Aracim icin petronas yag tavsiye ediliyor. Petronasin sitesinde arac bilgilerini girince uygun yag olarak 0w/40, uyumlu olarak da 5w/40 gosteriyordu.5w/40 tercih ettim. Sanziman yagi aracima uygun olan swag marka, hava ve yag filtresi ojinal markasi olan hengst, polen filtresi de wunder marka oldu. Direksiyon hidroligi, saticinin 2015 tarihli kir pas icindeki sanziman yagi gondermesiyle hayal kirikligi yaratsa da (iade edildi), gittigim serviste febi marka olarak yerini aldi. Fren hidroligimiz da mobildi.
Motor yaginin 7 litresi, sanziman yaginin 4 litresi, direksiyon hidroliginin yarim litresi, fren hidroliginin tamami kullanildi. Fren yagi makine ile otomatik degisti. 4 tekerden, borularda kalan eski hidrolik tahliye edildi.
Sanziman komple inmedigi icin maalesef turbundeki yag bosalmadi ve 6 lt yerine 4 lt konabildi.
Neticede fren hissi iyilesti, direksiyon, yagin degistigini belli etti. Usta is bittiginde tecrubeye cikti, sanzimanda vuruntu-kacirma yok dedi.
Ben de bu sabah istanbuldan sakarya karasuya 200 km geldim, cok sukur bakim sonrasi olasi sıkıntı problemi yasamadim. Yola cikmadan once de depoya wurth enjektor temizleyici kattim. Yarin aksam da geri donucem kismetse.
Uzun sure kafa rahat insallah, herhangi bir problem cikmadikca. Neticede herkesin hayatina kimse karisamaz. emoji12.png

mis gibi yapmışsın kafa rahat .

enjektör katkısı atmamakta fayda var benim fikrim tabi bu kmlerde dizellere

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mert Yeldan yazdı:

Babaya GT verelim emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

himm holosko?

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mert Yeldan yazdı:

Golf GT diyorum ha başka yere çekilmesin özellikle ortaya başka harf eklenerekemoji23.png

İzne giderken iyi olurdu diye dedim, bagajı bir astra g olamaz ama olsun bebeler büyüdü

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

himm holosko?

Ölmüştür artık o Canlı ile gel. Benjamin iyi bitirici diyorlar :D

Köksal Yılmaz yazdı:

İzne giderken iyi olurdu diye dedim, bagajı bir astra g olamaz ama olsun bebeler büyüdü

Kanka aylık kirası 3500 TL

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Onun benzini seni uzebilir, öküz aliriz o paraya
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
mis gibi yapmışsın kafa rahat .
enjektör katkısı atmamakta fayda var benim fikrim tabi bu kmlerde dizellere
Valla doktum katkiyi. Omrumde ilk defa bir aracima bu tur bisey koydum.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...