İçeriğe Yönlendir

Brc Lpg

Turan Demir

Recommended Posts

Turan Demir

Merhabalar

508 aracımda seq 32 lpg kiti takılı.sorum şu bunlarda benzin göstergesinde düşüş oluyormu lpg de giderken

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

bahsettiginiz durum markaya ozgu bir olay degildir.Ayarlarinizla alakali bir durumdur.Bazen belirli devir araliklarinda benzin kullansin komutu verilir. Ve arac benzin takviyesi kullanir. Bazende bazi arac markalarinda arac tamamen lpg kullanmasina ragmen benzin ibresi duser.hatta kirmizi isigini yakar.Sizin aracin tam huyunu acikcasi bilmiyorum. tam tespitini havalar isindigi zaman(benzin kullanim zamani dustugunde) depo fulleme yontemi ile tespit edebilir veya herhangi bir lpg cide ayarlarinizi sorarark ogrenebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

eski megane lerde de oluyordu. lpg kullanırken benzinde gittiğini sanıp depoyu hesaplıyordu.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Dogan Arsiray yazdı:

eski megane lerde de oluyordu. lpg kullanırken benzinde gittiğini sanıp depoyu hesaplıyordu.

aynen megane 2 lerde oyle..👍

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ya lpg ayarı ile alakalı, ya da araçla alakalı bir durum eğer ki düşme varsa sürüş esnasında.

Şunu da esgeçmeyin kışın benzin deposu daha erken boşalıyor şehir içi kullanımlarda.

Yorum bağlantısı
Turan Demir

Bugün yetkili brc servisine götürdüm lpg ye geçiş motor ısısını 35 den 25 e cektirdim.gaz ayarınıda yaptılar bakalım sonuç nasıl olacak.benzindeki düşüş içinde yol bilgisayarı oldugu için öntekerleklere baglı oldugu için yakıt seviyesi düşmesi normal dediler

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Bir saat önce, Turan Demir yazdı:

Bugün yetkili brc servisine götürdüm lpg ye geçiş motor ısısını 35 den 25 e cektirdim.gaz ayarınıda yaptılar bakalım sonuç nasıl olacak.benzindeki düşüş içinde yol bilgisayarı oldugu için öntekerleklere baglı oldugu için yakıt seviyesi düşmesi normal dediler

İste bunu keske yapmasaydiniz.Lpg gecis isisi forum tecrubelerimize gore en iyi 30c nin ustu isilarda...

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül

508 i bilmem ama peugeotun 307 ve diger bir modelde de bahsetmis oldugunuz benzin ibresi dusme olayi vardı...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Arkadaşta 207 var, araç sürekli benzin kullanıldığını sanıyor, bu sebeple de sürekli uyarı veriyor. Ne zaman benzin alırsa o zaman depoda ölçüm yapıyor. Sürekli uyarı vermesi çok can sıkıcı bir durum.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
19 saat önce, Turan Demir yazdı:

Çok düşük. Kışın 35 yazında 30-33 derece ideal. Ya da yaz kış elletmek istemiyorsanız 35 te kalabilir.

Yorum bağlantısı
Turan Demir
12 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Çok düşük. Kışın 35 yazında 30-33 derece ideal. Ya da yaz kış elletmek istemiyorsanız 35 te kalabilir.

35 derecede lpg ye geçişi yaklasık olarak 3 km sonra oluyor.bende onun için 25 düşürttüm

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
7 saat önce, Turan Demir yazdı:

35 derecede lpg ye geçişi yaklasık olarak 3 km sonra oluyor.bende onun için 25 düşürttüm

Yaptığınız iş sağlıklı değil belirteyim. Kışın 3 km de geçer yazın 50 metre bile sürmez.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

35 derecede 2 km olmadan geçiyor ki yol iniş olmasına rağmen. Kayseri'de 35 derecede lpg'ye geçmesi için 3 km gerekiyorsa hava -20 falandır. İstanbul için 3 km çok fazla. Regülatörün yeri bile geçisi farkettirir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bir modül takıp kandırıyorlardı sanırım PSA modül diyordular çok önceden

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Kullanım şartı çok önemli. normalde benim araba redline dahil kesinlikle benzine geçmiyor ve tüketmiyor.

bu ara sabahları evden metrobüse arabayyla gidiyorum. araba lpg ye geçecek kadar ısınıp lpg ye geçtiğinden 200 metre sonra park edeceğim yere geliyorum. dolayısı ile direk benzinle gitmiş oluyorum . 

kısa mesafede lpg nin avantajı yok kısaca kışın özellikle soğuklarda

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
21 saat önce, Ali Gök yazdı:

Kullanım şartı çok önemli. normalde benim araba redline dahil kesinlikle benzine geçmiyor ve tüketmiyor.

bu ara sabahları evden metrobüse arabayyla gidiyorum. araba lpg ye geçecek kadar ısınıp lpg ye geçtiğinden 200 metre sonra park edeceğim yere geliyorum. dolayısı ile direk benzinle gitmiş oluyorum . 

kısa mesafede lpg nin avantajı yok kısaca kışın özellikle soğuklarda

Senin ki araba mı jeep len jeep

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
27 dakika önce, Fatih Keskin yazdı:

Senin ki araba mı jeep len jeep

Pardon benm jeepinen dicektim 😂

Yorum bağlantısı
Turan Demir
On 13.02.2019 at 09:46, Metin Akbal yazdı:

Yaptığınız iş sağlıklı değil belirteyim. Kışın 3 km de geçer yazın 50 metre bile sürmez.

Metin bey bu havalarda bile lpg ye geçişi dediğim ğibi 2.3 km sürüyo.peki bunun için baska ne yaptırabilirim.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin bey bu havalarda bile lpg ye geçişi dediğim ğibi 2.3 km sürüyo.peki bunun için baska ne yaptırabilirim.
Cok soguklarda 2 3 km normal. Belki isi sensorleri arizali olabilir tam okuma yapmazsa lpg ye gecmeyebilir.
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Radyatör önüne gazete koyun. Regülatör de taşınabilir ise motor arkasına koyun

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Lpg sökülebilir yahut araç günde az km yapıyorsa zaten az yakacaktır.

Güneşe parkedin

Yorum bağlantısı
Turan Demir

Hepinize tşkler arkadaslar faydalı bilgileriniz için.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...