Mert Gulkokan

Polo 1.2 Tsi 6C1 Kasa 52000 Km Yetkili Servis Bakım Değerlendirmesi

Recommended Posts

Mert Gulkokan

Merhabalar;

Hafta sonu aracıma Eskişehir Asil yetkili serviste yağ bakımı yapıldı.

Castrol Edge 5w30 Longlife3 Yağ

Yağ Filtresi

Hava Filtresi

Polen Filtresi

Ayrıca 60 binde bir değişen ngk ng5 kodlu bujileri bu bakımda değiştirmelerini istedim. Yaş sebebi ile zubizu ile yağ hariç %25 indirim yapıldı. Yağda ise bu indirim %16 ile sınırlı.

Toplam fiyat 1143 tl tuttu.

Ayrıca el freni ayarı yapıldı ve hız göstergesinde devir saatinin üzerindeki krom halkada kalkma vardı. İlk kez karşılaşmışlar ama sahibi ben isem normal :)

Hız göstergesi komple söküldü ve halkaya işlem yaptılar ancak ne kadar başarılı oldu göreceğiz. Bunlar için ayrıca para alınmadı.

Performams şikayetim vardı ancak sorun yok dediler bir ses duyuyordum ancak normal dediler.

Sonra forumdan Oğulcan ile buluştuk. Onun aracıda seat ibiza 1.2 tsi ve ikimizde 52 bindeyiz. O benim aracı kullandı bir sorun yok dedi. Sonra çevre yolunda 2. Viteste deneme yaptık iki araçta aynı şekilde yürüyor. Şimdilik ikna oldum :)

01cd5708080d37b1ff53ea276606f3b7.jpg123a30b216c3329f5ca86358fef3ec67.jpge9bbeb44fa0c4784714ec3f55bfbd195.jpg08a52799db32a7862d3db9c04b8faba9.jpgb34ee116264a1e3f83e667d45e9f4ddb.jpg2d77e418b7b26b160432e0aa14ae1131.jpg33fd5e94d9d7bda8b149f1f128d393d4.jpg42241881a2209a98024697c320de3f4c.jpgc22d4a429c05a8e2d8ac623fff7ae703.jpg

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Göktürk

duyduğun ses muhtemelen doğrudur. Birşeylerin eskimesi aşınması ile farklı davranmaya başlaması iledir. İlle de arıza anlamına gelmez. Ama gelebilir de. En azından ilerdeki arızaya. İlerdeki arıza için de çok canını sıkma.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Dogan Arsiray

golf un fiyatı iyimiş. her eve lazım 2 tane.

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mert Gulkokan
duyduğun ses muhtemelen doğrudur. Birşeylerin eskimesi aşınması ile farklı davranmaya başlaması iledir. İlle de arıza anlamına gelmez. Ama gelebilir de. En azından ilerdeki arızaya. İlerdeki arıza için de çok canını sıkma.
2 araçta aynı devirde birebir aynı sesi çıkartıyor ben bir yerden hava kaçırıyor sandım ama iki araçta aynı serviste aynı bakımı gördü bu zamana kadar

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Hüseyin Sönmez
22 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Ayrıca el freni ayarı yapıldı ve hız göstergesinde devir saatinin üzerindeki krom halkada kalkma vardı. İlk kez karşılaşmışlar ama sahibi ben isem normal :)

Hız göstergesi komple söküldü ve halkaya işlem yaptılar ancak ne kadar başarılı oldu göreceğiz. Bunlar için ayrıca para alınmadı.

Performams şikayetim vardı ancak sorun yok dediler bir ses duyuyordum ancak normal dediler.

Sonra forumdan Oğulcan ile buluştuk. Onun aracıda seat ibiza 1.2 tsi ve ikimizde 52 bindeyiz. O benim aracı kullandı bir sorun yok dedi. Sonra çevre yolunda 2. Viteste deneme yaptık iki araçta aynı şekilde yürüyor. Şimdilik ikna oldum :)

Makinacılara araba satmamak gerekiyor.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mert Gulkokan
Makinacılara araba satmamak gerekiyor.
İyi birşey söyledin sanırım abi :)
  • Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Metin Akbal

Bakım fiyatlarını aracın değeri ile doğru orantılı yapsalar napardık kimbilir.

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Kemal Korkmaz

2017 1.0 TSİ polo 2 ay önce ilk bakımı 1040 tl yaptırmıştım...

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sefa Çelik
14 saat önce, Mert Gulkokan yazdı:

08a52799db32a7862d3db9c04b8faba9.jpg

hem mojava bej, hem sunroof'lu, hem caravelle. Çok nadir bulunur kendileri :wub:

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mert Gulkokan

hem mojava bej, hem sunroof'lu, hem caravelle. Çok nadir bulunur kendileri :wub:
Bizim polo grubunda da sunrooflu transporter varmış diyen birisi vardı demek ki özel bir versiyon :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sefa Çelik
2 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

Bizim polo grubunda da sunrooflu transporter varmış diyen birisi vardı demek ki özel bir versiyon :)

transporter-caravelle sınıfında kolay kolay sunroof olmaz. Gerçekten nadir bir araç. İyi denk gelmiş.

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur
gönderildi (düzenlendi)

iyi bakım yaptırın arabalarınza , golf bile 200 bin üstü, ev + şahin alınır

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mert Gulkokan
iyi bakım yaptırın arabalarınza , golf bile 200 bin üstü, ev + şahin alınır
6 sene yetkili servisten çıkmayan iş arkadaşım golf 7 1.2 tsi ın dsg kavraması garantiden değişir değişmez soluğu sanayide aldı.
2 ay sonra araç yağ ışığı yakınca söylenmeye başladı bir sonraki bakımda yine yetkili servise gideceğim diyor şu an

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Uğur Kamil
59 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

6 sene yetkili servisten çıkmayan iş arkadaşım golf 7 1.2 tsi ın dsg kavraması garantiden değişir değişmez soluğu sanayide aldı.
2 ay sonra araç yağ ışığı yakınca söylenmeye başladı bir sonraki bakımda yine yetkili servise gideceğim diyor şu an

Yağ ışığı yakmasının nedeni ne önemli olan o?
Ya aşırı üst limitleri zorlayarak kullanınca yada uygun yağ kullanılmayınca belli bir km geçince bakım yapılalı yağ eksiltiyor. 1.2'ler ;)

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mert Gulkokan
Ya aşırı üst limitleri zorlayarak kullanınca yada uygun yağ kullanılmayınca belli bir km geçince bakım yapılalı yağ eksiltiyor. 1.2'ler
Dükkanı nereden buldum dedim google a yazınca çıkan yere gitmiş direk
Ustaya o ne zaman bu ne zaman değişir diye sormuş hiç cevap verememiş
Kim bilir belki standart 5w30 yağ kullandı atmosferik motora uygun olanlardan :)
Dsg olduğu için çok sakin kullanır birde o var

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Çağlar Bayur
7 dakika önce, Mert Gulkokan yazdı:

standart 5w30 yağ kullandı

5/40 muhtemelen

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Göktürk
Bir saat önce, Uğur Kamil yazdı:

Ya aşırı üst limitleri zorlayarak kullanınca yada uygun yağ kullanılmayınca belli bir km geçince bakım yapılalı yağ eksiltiyor. 1.2'ler ;)

Bu araçlar bööle. Biz şikayet almadık daha.

• Mutlu 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Sedat Ünsal

Geçen gün bizim polo 1.2 tsi da servise gitti. Çeki demirini ücretsiz değiştirdiler. Onu da bir sorun isterseniz.

Mesajı paylaş

Mesajın linki