İçeriğe Yönlendir

Yüz Verdik Ayıya, Yol Verdik Yayaya

Metin Akbal

Recommended Posts

Servet Aydın

Yol verirken çokça yolu çapraz kapandığım olur. Arkamdan gelen durmaz yayayı çığnar geçer diye 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
12 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Yol verirken çokça yolu çapraz kapandığım olur. Arkamdan gelen durmaz yayayı çığnar geçer diye 

Araç büyükse olur da millet iğne deliğinden hızla arabayı geçirmeye pek meraklı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Dikkat ediyorum özelliklede bayanlar daha çok yapıyor yol verdinmi sağına soluna bakmıyor. Tamam ben durmuş olabilirim ama belki yandan başka biri çıktı durması vs.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir saat önce, Metin Akbal yazdı:

Ben git gide korkmaya başladım emoji848.png

Çok kötü bir kaza.. 

İnsanları 480 lira ile korkutmayacaksın.. Pusular kurup cezalar kesmeyeceksin.. hazır değil demekki toplum.. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Liman
1 saat önce, Metin Akbal yazdı:

Ben git gide korkmaya başladım emoji848.png

Bu durumdan bahsediyordum işte.
Çok duyacağız bunları, özellikle şehirler arası yol üzeri kasaba ve köylerde.

Ağır vasıtalar zaten hiç bir konuda olması gereken limitlere uymuyorlar ki hız sınırı bunların başında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

belediye komyoneti önünde patlıcan kuyruğunda beklerken yaya geçiti izlemek zevkli oluyor :rofl:

3 saat önce, Servet Aydın yazdı:

karşıdaki göremez durumda ise yayayı sıkıştırıp geçme derim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerem Vahdet

yurtdışında çalışıyor sistem iyi güzel, çünkü adamlar suistimal etmiyor abi.

bizde ne yaparsan yap insanlar suistimal etme peşinde bizim millet 1 psikopatlara bayılır 2 de hakları suistimal etmeyi çok sever maalesef

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci
8 saat önce, Uğur Sarac yazdı:

Biz yaya gecidine yöneldiği anda duruyoruz, öyle hadisene gibi muhabbet zaten kesinlikle yok suda var %98 yol hakkı onların olsada el kaldırıp teşekkür ederler. Bazende kugularin yada ördeklerin geçmesini bekleriz :) ama sinir olayı yok denecek kadar azdır. Dat dat kornaya basıp, hadisene kardeşim vs. 8 senedir korna çalmayı unuttum 😁

sizde bisikletler yaya,ya yol veriyormu onu merak ettim hollandada arabadan cok bisikletten korkarim kac defa ezilme tehlikesi atlattim :)

Yorum bağlantısı
Kerem Vahdet
42 dakika önce, Mustafa Cerci yazdı:

sizde bisikletler yaya,ya yol veriyormu onu merak ettim hollandada arabadan cok bisikletten korkarim kac defa ezilme tehlikesi atlattim :)

buda farklı bi sıkıntıymış :)

Yorum bağlantısı
Alper Tuğlu

Çok önceden beri alışkanlığımdır yaya geçidi olsun  olmasın yaşlılara ve öğrencilere mümkün olduğunca yol veririm.

En sinir olduğum ise döner kavşaktan karşıdan karşıya geçenler. Bazen sabır çekerim bazen sayar geçerim...

Yorum bağlantısı
Azad Mirzade

Yaya geçidi olan yerler hız yapılamayacak alanlar zaten, İstanbul için konuşuyorum.

Sıkıntılı yerlerden birisi libadiye kavşağı.

Hala kimse yol vermiyor, yolun boşalmasını bekleyip öyle çekiyorum halayımı.

Araçla geçerken de sağımı solumu arkamı kontrol ede ede yavaşlıyorum. Tabi oralarda yaya geçidi olduğunu bildiğim için.

Artık ara sokaklar da ultra yavaş gidiyorum her gördüğüm yayaya yol veriyorum iki günde aldığım duanın haddi hesabı yok sanırım :)

Ama halkımız araç dursa bile!  "-illa sen geç!!!- konusunda ısrarcı.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)

Ekim'de Belçika'ya gittik. Yaya geçidine yaklaşınca insanlar hemen durup yol veriyorlar. Yaya geçidi olmayan yerlerde de yaya yola inerse duruyorlar. Bizim ekipten birkaç kişi özellikle denedi, yola adım atar atmaz anında durdular. Bizde de zamanla duracaklar. 

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Olayın temeli ekonomi. İnsanın bedensel iş yükü daha az, yaşam kalitesi ne olursa olsun bizden yüksek. Stres olmayınca hoş görü seviyesi de artıyor. Bizim gibi tabak haneye yetişme kaygıları yok, yaşamları robotize planlı. Ben günde 50 kapı geçiyorum iş gereği. Gecenin köründe boş kavşakta ışık bekler iken bazen gün içinde geçiş izni bende olmadığı halde ışık ihlali yapıyorum, dakikalar ile yarıştığım anlarda. Benim ile aynı işi yapan hansın öyle bir kaygısı yok. Yaşamı planlı ve müşterisi de 5 dakika geç gittiği için kapıda küfür kıyamet beklemiyor. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bugün akşam eve yaklaştığım saatte okul dağılmış oluyor okuldan iki sokak uzak olsam da mümkün olduğunca kontrollü ve yavaş gidiyorum ama gel gör ki bu akşam teyzem iki bir tarafta üç bir tarafta beş çocuk yola yayılmış korna ile zor uyandırdım sözde çocuklara rehberlik edecek el kol hareketiyle kadını dövdüm ama kimin umrunda .

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Bizim insanımız işi biraz yanlış anlamış(yada işine öyle geliyor)
Arkadaş anlatıyor bugün yeşil ışıkta geçerken kızın biri el kol yapmış ve bağırmış niye yol vermiyorsun diye. Sanki ışığı süs niyetine takmışlar oraya.
İnsanları doğru ve yeterli bilinçlendirmezlerse bu nedenle çok fazla kaza olacak gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...