Sefa Çelik

Transporter Gıcırdama Sesi Çözümü

Recommended Posts

Sefa Çelik

Doğuştan sıfır transporter almıştım. 6 ayda sağı solu gıcırdamaya başladı. Öyle gıcırdama ki, kasisten geçince aracın yarısı arkada kaldı sanıyordum. Sevise götürdüm, gösterdim, birşey yok dediler. Ama birşey vardı. Araç sanki sıfır değil de 76 model gibi. Amortisörlerden midir nedendir çözemedim haliyde. Servise tekrar götürdüm, zorla garantiden amortisörleri değiştirttim ama ses gitmedi. 

Bir gün alet edevat çantasını kurcalarken eskiden kalma VD40 buldum. Şansımı denemek istedim. Nereye sıksam diye düşünürken bagajı açtım, gözüme kilit takıldı ve sıktım. Bingo, ne gıcırdama kaldı ne başka birşey. Araç resmen dönüşüme uğradı, showroom'dan yeni çıkmış gibi artık sessizce süzülüyor.

Günlerdir beynimi şişiren ve aracın içinde gürültüye dönüşen gıcırdamanın kaynağı sadece bagaj kilidiymiş ve hiçbir masraf etmeden, seneler önce aldığım, belki miadı dolmuş VD40 ile sorun çözüldü. 

Sizin de gözünüze büyüttüğünüz sorununuz varsa belki de çözüm çok basittir ;)

• Beğen 3

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Erdoğan Temur

Usta birşey yok diyorsa, anlayın ki kesin birşeyler var :)

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Selçuk Bakış

Bu modeller böyle :crazy:

• Beğen 1
  • Mutlu 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Erdem Çağla

ben o servisin beynini seveyim bilgisizlikleri yüzünden boşuna amotisör değiştirdiler hep zarar firmalarına

• Beğen 2

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mahmut Yıldız
Bir saat önce, Sefa Çelik yazdı:

Doğuştan sıfır transporter almıştım. 6 ayda sağı solu gıcırdamaya başladı. Öyle gıcırdama ki, kasisten geçince aracın yarısı arkada kaldı sanıyordum. Sevise götürdüm, gösterdim, birşey yok dediler. Ama birşey vardı. Araç sanki sıfır değil de 76 model gibi. Amortisörlerden midir nedendir çözemedim haliyde. Servise tekrar götürdüm, zorla garantiden amortisörleri değiştirttim ama ses gitmedi. 

Bir gün alet edevat çantasını kurcalarken eskiden kalma VD40 buldum. Şansımı denemek istedim. Nereye sıksam diye düşünürken bagajı açtım, gözüme kilit takıldı ve sıktım. Bingo, ne gıcırdama kaldı ne başka birşey. Araç resmen dönüşüme uğradı, showroom'dan yeni çıkmış gibi artık sessizce süzülüyor.

Günlerdir beynimi şişiren ve aracın içinde gürültüye dönüşen gıcırdamanın kaynağı sadece bagaj kilidiymiş ve hiçbir masraf etmeden, seneler önce aldığım, belki miadı dolmuş VD40 ile sorun çözüldü. 

Sizin de gözünüze büyüttüğünüz sorununuz varsa belki de çözüm çok basittir ;)

Demek ki araçlar doğuştan sıfır değilmiş, sonradan sıfır yapılmış. 

• Beğen 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Ozyurek

Demekki amortisörlere yazık olmuş :)

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Servet Aydın

Wd40 = bir tek kelliğe çaresi yok 

Bi arkadaş denemiş. Ondan biliyorum 

• Beğen 1
  • Mutlu 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Alpay Sumer

Koliyle satiliyormu? tek tek alinca pahaliya geliyor 😊

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Serkan Maden

Octavia aracımı ilk aldığımda virajları dönerken arkadan metalimsi bir ses geliyordu. O kadar lifte kaldırıp inceledik bulamadık. En sonunda bagaj içindeki cepte  mangal maşasını buldum da rahatladım.

• Beğen 1
  • Mutlu 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki
Mehmet Ozyurek
On 14.02.2019 at 20:27, Serkan Maden yazdı:

En sonunda bagaj içindeki cepte  mangal maşasını buldum da rahatladım.

Benim de arka kapı cebindeki su şişesi :)

• Mutlu 1

Mesajı paylaş

Mesajın linki