İçeriğe Yönlendir

Yeni Corolla Aşkı

Kerem Vahdet

Recommended Posts

Kerem Vahdet

Toyota, yeni model corollayı 13 şubat akşamı facebook ve youtube sayfalarındaki canlı yayında tanıtacakmış bakalım ne gibi yenilikler olacak varmı bekleyenleri?

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Şu ince yanak lastik olayından vazgeçse ya artık firmalar. 

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Türkiye ye gelecek araçta çok bir fark olacağını sanmıyorum...

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
On 11.02.2019 at 22:00, Osman Furkan Sumer yazdı:

Focus'tan kesinlikle daha guzel oldugunu dusunuyorum. Touring Sports karoser eger bu sekilde seri uretime gecerse gordugum en iyi sw olabilir..

grP72Z.jpg

OvrG0z.jpg

@Mehmet Naki Çatalyürek hocam gectigimiz gunlerde yeni kasa Corolla ile ilgili ufak bir on inceleme yapmisti. Kuskusuz bize daha iyi detaylar verecektir :)

Şu karoserde tek sevdiğim Subaru Levorg. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
3 dakika önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Şu karoserde tek sevdiğim Subaru Levorg. 

2. eli olsa hiç düşünmeden alırdım.

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
24 dakika önce, Hüseyin Sönmez yazdı:

2. eli olsa hiç düşünmeden alırdım.

Allah ‘ın cezası CVT var. Ben yinede almam. Şase süper ama. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
2 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Allah ‘ın cezası CVT var. Ben yinede almam. Şase süper ama. 

CVT olmasın alacağım ilk arabalardan benim de. O kadar güzel ki sırf CVT illetine rağmen alsam mı diyorum. 

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Levorg arkadaşta var yakından görüp incelemiştim
1.6 turbo 170 hp sürekli 4 çeker ve cvt şanzıman
doktor arabası:) ama ateş ediyor araç. Bir ruhu kalitesi var
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bir inceleyeyim belki alırım dedim(levorg) istanbulda bayide test arabası yoktu. Satmışlar, yenisi gelmemiş. Fazla tok esnaflık iyi değil

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
19 dakika önce, Cem Işık yazdı:

Bir inceleyeyim belki alırım dedim(levorg) istanbulda bayide test arabası yoktu. Satmışlar, yenisi gelmemiş. Fazla tok esnaflık iyi değil

Subaru komple öyle. Alırken mülakat yapacaklar gibi geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Arka koltukların sırt açısı ayarlanabiliyor ilginç bir araba
Getzde de var o ayar
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
On 11.02.2019 at 22:00, Osman Furkan Sumer yazdı:

Focus'tan kesinlikle daha guzel oldugunu dusunuyorum. Touring Sports karoser eger bu sekilde seri uretime gecerse gordugum en iyi sw olabilir..

grP72Z.jpg

OvrG0z.jpg

@Mehmet Naki Çatalyürek hocam gectigimiz gunlerde yeni kasa Corolla ile ilgili ufak bir on inceleme yapmisti. Kuskusuz bize daha iyi detaylar verecektir :)

Ayrıca avantajları da var Hybrid Corolla bakım aralığı 15 Bin km.

Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
  Ayrıca avantajları da var Hybrid Corolla bakım aralığı 15 Bin km.

0ea5538b67e3313fac678bf6110402f9.jpg9c74609c7e771a5cdcf15ee435a25360.jpg9262cc0139097c3125b0ee27270728d8.jpg

Ford Focus 2019 yeni kasa

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
7 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

karoserde tek sevdiğim Subaru Levorg

Subaru İyi bir seçim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek

f59d665bda34e8c921e9b23bc4c4e221.jpgde87726e188fefee2dc9f33b4325c247.jpgc8c7f1efd627b4da35d7e95d25711015.jpg

Toyota Hybrid sportif bir kasa tasarlamış. İkisi de kendi özellikleri ile güzel duruyor.
Seçim sizin..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben cvt şanzimanin çalişma sistemine hastayim. Motoru hep özgül tüketim noktasinda tutmaya çalışıyor. Ekonomi yaptiriyor. 

Yorum bağlantısı
Gökhan Albayrak
2 dakika önce, Ali Darbaz yazdı:

Ben cvt şanzimanin çalişma sistemine hastayim. Motoru hep özgül tüketim noktasinda tutmaya çalışıyor. Ekonomi yaptiriyor. 

Bende tam bunun için sevmiyorum. Araçtan beklentim az yakması değil, tat vermesi. Şimdiye kadar zf den iyisini kullanmadım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
11 saat önce, Gökhan Albayrak yazdı:

Bende tam bunun için sevmiyorum. Araçtan beklentim az yakması değil, tat vermesi. Şimdiye kadar zf den iyisini kullanmadım. 

3 tane cvt nissan kullandim. Koskoca nissan xtrail dci130, saatte 90 km hizla giderken 5.5 litre mazot yakti.  İnsanin akli şaşiyor. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Ali Bey Gökhan Bey ile ayrı dünyaların insanlarısınız 😀 Siz başka şeylerden bahsediyorsunuz o başka 🤪

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
14 saat önce, Ali Darbaz yazdı:

3 tane cvt nissan kullandim. Koskoca nissan xtrail dci130, saatte 90 km hizla giderken 5.5 litre mazot yakti.  İnsanin akli şaşiyor. 

Qashqai 4,8 yakar o hızda.. (dci 150)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

1.6 mtv 1800 TL,  1.8 mtv 3200 TL . Arada 1400 TL fark var. Hybrid alırken 30-35 bin TL fazla vereceğim. Üstelik ş.arası kullanırken (60 km nin üzerindeyken) hybrid ile hybrid olmayanın arasındaki yakıt sarfiyat farkı fazla olmayacak(Toyota bayiindeki satış temsilcileri ş.arası fark çok olmaz diyor. CHR Hybrid ş.arası 4 litre diyor. Ama daha fazla yakıyor). Birde Hybrid teknolojisi bizde çok çok yeni. Toyota sağlamdır diye düşünürken, Honda nında sağlam olduğu, fakat Civic lerdeki göçükleri düşününce firmalara çokta güven olmayacağını düşünüyorum. Hybrid deki teşvik mtv dahil yeniden düzenlenmeli. Yoksa çevreyi falan kimse düşünmez. 1.6 sı varken Hybrid ini almanın anlamı yok gibi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Naki Çatalyürek
(düzenlendi)
On 14.02.2019 at 21:34, Bülent Tarakçı yazdı:

1.6 mtv 1800 TL,  1.8 mtv 3200 TL . Arada 1400 TL fark var. Hybrid alırken 30-35 bin TL fazla vereceğim. Üstelik ş.arası kullanırken (60 km nin üzerindeyken) hybrid ile hybrid olmayanın arasındaki yakıt sarfiyat farkı fazla olmayacak(Toyota bayiindeki satış temsilcileri ş.arası fark çok olmaz diyor. CHR Hybrid ş.arası 4 litre diyor. Ama daha fazla yakıyor). Birde Hybrid teknolojisi bizde çok çok yeni. Toyota sağlamdır diye düşünürken, Honda nında sağlam olduğu, fakat Civic lerdeki göçükleri düşününce firmalara çokta güven olmayacağını düşünüyorum. Hybrid deki teşvik mtv dahil yeniden düzenlenmeli. Yoksa çevreyi falan kimse düşünmez. 1.6 sı varken Hybrid ini almanın anlamı yok gibi.

Osman Furkan Sümer ve Bülent Tarakçı Hocalarım, CHR Hybrid yeni tanınan bir araç fakat çağımız teknolojisine en uygun araç. Param olsa hemen alırım :)

Sizlerin de bildiğiniz gibi Avrupa  araçlarda vergileri emisyon  değerleri üzerinden belirleyen ülkelerin sayısı giderek artıyor.Şehir içinde 50km kadar ·  CO2 Birleşik (gr/km): 0 gr/km  &  Şehir dışında ise ·  CO2 Birleşik (gr/km): 84 g/km ayrıca gürültü kirliliği sıfır olan, kullanım kolaylığı avantajı olan, İstanbul trafiğinde % 70 oranında hiç benzin kullanmıyan, Batarya  servis bakım parça aşınması 5 yıl veya 100 Bin km. garanti kapsamında olan , şarj desteği sorunu olmayan, şehir dışında 3.6 litreye kadar düşen yakıt  ortalaması ile Hibridi benzin desteği ile çalışan  geleceğin aracı.

Bu fiyatlar şimdilik tanıtım fiyatı olduğunu biliyorum. Dizel ve Benzinli araçların vergileri yükseldiğinde ve metropol şehirlere girme yasağı uygulandığında Hybrid araçlara talep daha fazla artacaktır. Bana göre..

Not:

The Pigouvian taxes that are used to internalize negative externalities by policy makers in order to reduce green gas emission nowadays. These taxes are called as environmental taxes which are levied in European Union (EU) countries mostly. The efficiency of environmental taxes in reducing CO2 emission is investigated in this study. In this regard, the long run relationship between CO2 emission and environmental taxes is analyzed for 25 EU countries with application of Arellano-Bover/Blundell-Bond dynamic panel model, Westerlund Panel Cointegration test and Panel DOLS model. Results of the study indicate that the series are cointegrated and there exist negative and significant long-run relationship between CO2 emission and environmental taxes.--

Cahilin cesareti ehline sıkıntı verir derler; Umarım sıkmadım sizi.

tarihinde Mehmet Naki Çatalyürek tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...